ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2015
ÎNSCRIS: 28.04.15
AUG-2014

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Groaznic

Din dorinta de a ma intoarce in corfu deoarece in prima vacanta aici nu am vazut tot am ajuns la acest hotel.

Groaznic e un cuvant frumos pt acest hotel.

Camerele mizerabile, Baia mica si murdara, wc-urile curgeau, usa de la intrare in camera nu avea prag si gaseam in camera soparle, paienjeni, gandaci.

Lenjeria nu s a schimbat, gunoiul il duceam singuri, boschetii erau cat hotelul nu ii tundea nimeni.

Ma certam zilnic cu patronul hotelului nu intelegea de ce suntem nemultumiti ii spuneam ca aveam gandaci in camera si el ne raspundea small animals no problem.

Trimis de vionutv in 29.04.15 16:59:50
Validat / Publicat: 29.04.15 18:33:30

VIZUALIZĂRI: 1424 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vionutv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 intrau p la usi deoarece nu aveau praguri dadeam cu spary de gandaci si dimineata si seara

[29.04.15 18:33:54]

@vionutv - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[29.04.15 20:36:23]

Valoarea trecută la "PREŢ SEJUR" (1400, cu transport autocar) = e în lei?

[29.04.15 20:58:12]

Costul sejurului, sunt convinsa ca este in lei... de ce spun asta?!

Pt ca la o simpla verificare pe oricare site al vreunei agentii, chiar in plin sezon, costul pt o pers. nu se ridica la mai mult de 150/euro+300-340/ron max., transprt autocar... fara early book... asa, la "prima strigare".

Ceea ce mi-a placut mult de tot a fost diversitatea faunei... sopirle, etc.

Daca bine stiu aceasta locatie este aparthotel, self catering... in consecinta, autogospodarire, faci curat, duci gunoiul, etc.

Postarea unor poze, ar fi fost utila in a dovedi spusele... altfel ramane in "coada de... sopirla"

[29.04.15 21:04:30]

Nu înțeleg de ce ai dat nota 0 pentru bucătărie și masa. La fel la distracție și relaxare. În celălalt review,din sejurul 2013, ai dat nota 8 la aceeași categorie. Ce s-a schimbat intre timp de ai modificat nota atât de drastic?

Vorbim de Sidari, una dintre cele mai bune destinații pentru distracție din Corfu. Și, după Kerkyra și Kavos, cred că cea mai animată stațiune de pe insula. Poate nu am înțeles eu bine, totuși...

[29.04.15 21:16:28]

@luciaoradea - probabil ca multi dintre noi, ne nastem gata nemultumiti

Autorul acestor impresii (pt ca sunt 3), sunt convinsa ca face parte din aceasta categorie si crede-ma, n-o spun cu rautate! Daca nici in Sidari nu exista distractie, atunci unde in alta parte ar fi? Ma refer la Corfu!!

Nu sunt fan Grecia (poate am sa devin, cine stie) insa Sidari si Corfu in general vor ramane pt mine de neuitat... din toate punctele de vedere!

Bine, trebuie sa recunosc faptul ca intr-o vacanta stiu sa ma bucur de ceea ce-mi ofera vacanta in sine-mare, soare, excursii, relache si satisfactia ca iata am mai reusit sa "fentez" pensia si pe aia in halate albe...

[29.04.15 21:25:56]

@maria55: Da, cred că așa e.

Eu SUNT fan Grecia, Corfu e insula mea de suflet. Sidari însă nu este printre preferatele mele. E prea orientată pe englezi, prea "europenizata, prea puțin greceasca. Dar nu poți, indiferent de gusturi, să dai nota 0 Sidari -ului????. Sper că nu crede același lucru și despre Kerkyra.

Nici eu nu vreau să atac pe nimeni. Nu pot să votez astfel de review-uri, insuficient argumentate, în nici un fel. Nu știu de ce e atât de nemulțumit autorul. Are dreptul, normal, sa își spună punctul de vedere, dar mi-e greu sa cred ca e dracul atât de negru ????.

[29.04.15 22:30:41]

Oamenilor eu vb strict de hotel atat. o sa pun poze sa va convingeti. Despre sidari nu am ce zice, am fost de doua ori in sidari pt ca mi a placut foarte mult

[29.04.15 23:11:41]

@vionutv: ok, aștept pozele. Repet, îți respect părerea.

[30.04.15 08:29:27]

@webmasterX - da lei

done - by web

[30.04.15 08:34:12]

@maria55 - da pretul este in lei am scris acest review din dorinta de a nu si distruge si alti turisti vacanta in acel hotel, mai bine mai pui 100E si stai intr-un loc mult mai bun, cand ajungeai seara in camera sa nu cauti p sub pat in pat etc. A si mi-am cerut banii sa plec d acolo, primul lucru p care l-am facut cand am ajuns la hotel a fost sa caut alta cazare si am gasit la 35E pe noapte camera. Dar patronul nu a vrum sa mi dea banii.

[30.04.15 10:22:04]

@vionutv - sunt de acord, vazand pozele...

Vezi, pentru asta consider util atasarea fotografiilor

[30.04.15 13:55:58]

@maria55 - ne hotarasem 5 familii sa mergem la protectia consumatorului sa facem reclamatie acelei agenti de turism cu care ne-am certat foarte rau cand au venit sa ne ia, dar ajunsi acasa am uitat tot ce a fost rau si ne aduceam aminte doar lucrurile frumoase. din aceasta cauza nu mai am poze mult mai groaznice ca ce am pus, le-am sters.

[30.04.15 14:00:55]

@vionutv - pozele sunt groaznice, chiar nu e nevoie de altele.

Un rewiew bun, chiar minimal ca al tau, dar strict la obiect cu niste poze atasate, crede-ma devine unul bun, de atentionare al altor turisti, exact cum ti-ai dorit tu!

luciaoradea, maria55, vionutv