ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2015
ÎNSCRIS: 28.04.15
AUG-2012

Către satisfăcător

Placut

Dupa un drum de mai bine de 24 de ore am ajuns la hotel (autocarul firmei cu care am fost, s-a ,,stricat ,,in Bulgaria si ne-au lasat acolo 6-7 ore, cu toate ca stiau din Bucuresti ca au probleme cu autocarul au preferat sa ne duca pana in Bulgaria ca sa nu plecam acasa pana fac ei rost de un alt autocar). Si asa am inceput vacanta cu un car de nervi si injuraturi cu soferii.

Intr-un final am ajuns la hotel, amplasat pe un varf de deal aveam d urcat serios cand ajungeam la receptie eram transpirat tot. De hotel pot spune ca am fost multumit, un hotel curat cu mancare buna, dezamagit de faptul ca la facilitati hotel aveau trecuta sala de sport si cand am ajuns acolo aveau un loc de 6m2 cu 2-3 aparate si niste greutati aruncate pe jos, in rest hotelul a fost ok.

De vizitat recomand Pamukkale cu un hotel in drum cu izvoare termale foarte frumos, recomand sa mergeti la Echitatie face toti banutii poti sa inoti cu calul in mare si te duc ei pe o plaja unde faci galop, a fost frumos, Adaland cu toate ca te pune sa faci un card la intratre p care trebuie sa l platesti dar nu realizezi asta decat cand iesi si iti da parca cu mai putin de 5 E pe el, se merita.

Si am fost intr-o croaziera trebuia sa ajungem la o insula am ajuns acolo si nu stiu ce conflict aveau cei d p vapor cu aceai bastinasi ca nu ii pot numi altfel ca au inceput sa arunce cu pietre chiar m-am speriat cand am vazut ce ploaie de pietre se pornise pe vapor, am reusit sa plecam de acolo fara nici-un cap spart si ne-au dus sa facem baie in mare ne-au plimbat pe acolo pana ne-au prostit sa nu ne cerem banii.

La plaja ajungeam doar cu microbuzul statia era chiar cum coboram din hotel trebuia sa platesc zilnic pt a putea ajunge la plaja Ladies Beach si mai era o plaja mare frumoasa chiar la intrarea in kussadasi am fost si acolo dar nu mai stiu cum se numea tot asa era de mers cu microbuzul asta e un mare minus pt hotel.

Bazarul noaptea este foarte bine animat cu cateva cluburi cu muzica buna, ghidul nostru ne-a batut la cap cu un club zilnic mergeti mergeti ca e superb platiti 25E si aveti bautura toata noaptea la discretie, am mers dar cum nu m a interesat prea mult bautura am platit doar 5E sincer vreau sa va zic ca a fost o mare teapa le-au da de baut cei de la club ce le-au dat si dupa au zis ca ei nu stiu nimic de all inclusive au baut de 25E o bere, ghidul nostru intre timp disparuse a aparut undeva p la 4 dimineata noi iesind de mult din club asteptand sa ne duca la hotelurile de unde a cules prada abia a scapat sa nu fie batut.

Nu va recomand sa cumparati nimic din bazar eu am fost dezamagit de tot ce am cumparat a pana si rahatul turcesc pe care l-am carat dupa mine pana in romania sa dau si eu la prieteni cand am desfacut cutiile era o bucatica de rahat in mijlocul cutiei si restu zahar vanilat. Si nu cumparati din bazar cand sunt navele de croaziere in port pentru ca cresc preturile cu mult hotii aia in bazar.

Facand o comparatie prefer grecia, e mai calda, mai primitoare, nu e asa dezvoltata ca turcia si nu sunt asa hoti ca turci.

Trimis de vionutv in 29.04.15 09:47:54
Validat / Publicat: 29.04.15 14:59:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1373 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vionutv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.04.15 09:58:01]

@vionutv - Pe amfostacolo.ro preferăm să nu amestecăm impresiile ''de cazare'' cu cele ''de căalatorie/vizitare''.

Review-ul de mai sus, postat la rubrica hotelului. conține mai multe info despre vizite, călătorii, etc.

Eu iți propun să modifici acest review, astfel încât să conțină informații doar despre cazare sau călătorie - cum vrei tu - urmând să scrii altul despre partea neacoperită/editată.

Te rog să ne comunici decizia ta.

Mulțumesc!

[29.04.15 14:59:28]

Considerăm lipsa răspunsului ca o preferinţă pentru publicarea aşa cum e, motiv pentru care = ne conformăm

vionutvAUTOR REVIEW
[29.04.15 16:45:52]

@webmaster70 - am inteles o sa modific deci nu am voie sa scriu decat despre cazare

[29.04.15 17:53:56]

@vionutv -

deci nu am voie sa scriu decat despre cazare

Nu am spus asta! Am spus că e de preferat să nu amesteci informațiile de cazare cu cele de călătorie! Adică să scrii două review-uri separate.

Acum rămâne așa, pe viitor vezi tu ce faci .

dianamea
[29.04.15 21:16:01]

De acord cu ultima fraza. Si eu am patit la fel cu cutiile de rahat, si ca sa nu ma fac de ras dandu-le cadou, am dat fuga la supermarket in Romania sa cumpar rahat turcesc. Asa este si cu preturile cand vin navele de croaziera in port. La Pamukkale, unde am fost un grup, ne-au dat bilete vechi, refolosite, din date diferite, la pret normal bineinteles, pe care le-au cerut inapoi la intoarcerea in autocar, facand mare scandal ca lipseau vreo doua bilete, pe care a trebuit sa le mai platim inca o data, ca altfel nu pleca autocarul. In Kusadasi, unde am fost intr-un circuit acum vreo cinci ani, la un hotel de trei stele, nu erau schimbate cearsafurile si prosoapele de la turistii anteriori, si cand am solicitat acest lucru, dupa vreo ora a venit barbatul de la receptie, cu un teanc de cearsafuri curate pe care mi le-a pus in brate sa le intind eu pe paturi, si culmea, a pretins bacsis. In Marmaris, in baie au intrat sobolanii pe la gura de canalizare. De aceea era un afis la intrare ca nu avem voie sa intram in camere cu mancare, si ma gandesc ce era la bucatarie. Am mai cumparat o geanta de la o fabrica de piele, unde am fost dusi cu grupul, pretinsa de piele si la pret de geanta de piele, care era de plastic, la fel ca si unele haine cumparate de alti turisti. La fabrica de onix, unde am fost cu grupul si ni s-a facut o demonstratie de slefuit onix, produsele erau se zice prelucrate acolo, dar pe dosul acestora scria " fabricat in Pakistan, China, India". Desigur ca in hotelurile de 5 stele conditiile sunt foarte bune, dar si acolo personalul pretinde bacsis in mod insistent.

vionutv
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Onder Hotel: