Unde mâncăm în Sighișoara?

27.04.2015
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
APR-2015

Restaurant pensiunea Gasthaus Alte Post

Restaurant Gasthaus Alte Post

Ajunsi in Sighisoara am gasit Restaurantul Pensiune Gasthaus Alte Post, situat la poalele cetatii.

Un restaurant frumos, elegant, curat si un pret acceptabil. Servirea este foarte frumoasa, mancarea este foarte buna si diversificata.

Am commandat doua portii de ceafa de porc a gratar cu garniture de cartofi prajiti, doua beri Ciuc si o cafea si totul a costat 56 lei. A doua zi am servit doua portii de piept de pui la gratar cu sos de ciuperci si cartofi la cuptor, dua salate de varza, doua beri, doua cafele si a costat 70 lei.

Preturile sunt foarte bune iar portiille sunt foarte mari si gustoase.

Recomand acest restaurant tuturor turistilor.

Impresii încărcate de pingo_doce in 27.04.2015 12:32:47

Validat / Publicat: 27.04.15 13:30:58

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2