ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.04.2015
APR-2015
2 AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit

Paste 2015 la Duni

Desi am auzit multe lucruri bune despre acest resort, impresia de la locul respectiv nu e chiar de 5 stele

Dupa un drum de aproape 7 ore am ajuns la hotelul Marina Royal Beach in jurul orei 14.30. La receptie am avut surpriza sa ni se ceara sa platim pe loc parcarea (18 leva pe 3 zile) si am fost informati ca internetul este cu plata in tot resortul (10leva pe zi sau 25 pt trei zile) La exchange au un curs de schimb tare prost asa ca va sfatuiesc sa schimbati banii pana sa ajungeti la hotel.

Camera junior a fost in corpul separat de hotel, langa piscina si plaja si am gasit-o cam greu deoarece de la receptie nu ni s-a indicat faptul ca suntem in alt corp de cladire.

Activitatile din timpul zilei au lipsit cu desavarsire. Echipa de animatie a cam luat banii degeaba caci nu faceau altceva decat sa se plimbe si sa salute turistii. Doar miniclubul a functionat mai bine dar acolo lipseau jucariile si atractiile, doar cateva joculete si activitati de desenat-colorat.

Seara se organiza "program artistic" de 15 minute cu dansuri in lobby-ul celuilalt hotel unde locul era foarte stramt. Doar in ultima seara a fost organizato o mica pool-party cu dansuri 1 ora si la sfarsit artificii. Minidiscoteca pt copii a lipsit cu desavarsire desi figura in programul de atractii.

Norocul nostru a fost ca vremea a fost calda (18-19 grade) si stateam la terasa la o cafea sau cocktail (destul de gusoase aceste preparate)

Masa- o dezamagire. Putine sortimente de mancare, pentru gratar si cartofi prajiti stateai la coada 10 min, mancarurile gatite cam slabute, aperitivele si salatele cam putine si cu multa maioneza si sosuri dubioase. Gratarul cam putin facut deoarece este facut pe o plita si rumenit la suprafata iar in interior nu era facut cum trebuie, mult peste prajit. Nu a fost organizata masa festiva de Paste singurul lucru diferit a fost ca friptura era din miel. Prajituriel au fost destul de gustoase, mai putin torturile.

Piscina acoperita este in hotelul principal si a fost cam rece de aceea nici nu erau prea multi oameni in ea... Deoarece trebuia sa iesim direct afara ca sa ajungem in camere copii au preferat sa intre foarte putin ca sa nu raceasca. Exista si sauna gratis langa piscina

In lipsa de altceva am facut o multime de poze deoarece privelistea este superba, iar copii s-au plimbat mult cu trotiunetele aduse de acasa.

Un lucru ciudat: in ziua plecarii am primit un bilet in usa prin care eram rugati sa parasim camera la 12 si sa lasam cheile la receptie. Ni s-a parut a fi nesimtire din partea lor, marele hotel de 5 stele, fiindca doar astea sunt conditiile la fiecare hotel si le stiam de la inceput...

Poate vara o fi mai multa animatie dar din cate stiu eu e foarte scump si sincer nu merita banii. Nici acum nu se merita, sunt conditii mult mai bune si preturi la fel de bune la Nisipurile de Aur.

Trimis de dragvladut in 15.04.15 16:39:50
Validat / Publicat: 15.04.15 17:22:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur, Albena, Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 2485 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dragvladut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster70 [15.04.15 16:55:02] »

@dragvladut: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmasterX [15.04.15 23:38:48] »

@dragvladut

Dupa un drum de aproape 7 ore am ajuns la hotelul Marina Royal Beach

Marina Beach are 4 stele, parcă, oricât de mult l-ar promova unele agenţii ca având 5

Până la urmă unde aţi fost cazaţi, la Beach 4* sau la Palace 5*?

balasa violeta [16.04.15 11:55:08] »

@dragvladut - cu mana pe inima, va spun ca sunteti extrem de exigent. Amfostacolo cu familia mea, am doi baieti cu putin mai tineri ca dumneavoastra, s-au simtit bine, confortabil.

N-am luat gratar niciodata, datorita multimii de la coada. Am mancat ciorbite si supe delicioase daca stiai sa mai adaugi un pic de verdeata si cateva condimente. Am mancat un stufat bun si o lasagnia deosebita. Combinam carnita de la bufetul diabeticilor cu diverse garnituri si-mi iesea ceva super delicios. Prajituri, torturi acelasi gust, colorit diferit... am prins si eu odata, doua baclavale (se umpleau farfuriile cu varf). Fructe... n-am prins decat mere, restul erau luate pentru provizii.

As scadea la notatie resortului... trebuiau sa fie un pic mai exigenti.

Vineri, piscina a avut apa rece, apoi au incalzit apa si a fost tare placut. Sauna si baia turceasca, gratis, generoase ca dimensiuni, super functionale, o placere...

Merg de noua ani de Paste in Bulgaria si acum un an de 1 Mai, la hoteluri de 5*, odata la Nisipuri Grifid Arabella 4* si odata la Sunny Beach Hotel 4* in statiunea cu acelasi nume. Nicaieri n-am avut parte de sauna si baie turceasca gratis, la Melia Hermitage m-a rupt...

Nicaieri n-am avut in seara de Paste focuri de artificii!

Unde primeati in Romania, cu 140 euro/pers/3nopti ceea ce ati primit in Bulgaria, la acest frumos resort?

P.S Marina beach era inchis, acolo se tineau numai activitatile de divertisment!

webmasterX [16.04.15 12:17:04] »

@balasa violeta -

Fructe... n-am prins decat mere, restul erau luate pentru provizii.

dragvladut [16.04.15 23:24:52] »

@webmasterX - La Palace, este singurul deschis de Paste. La cel de 4 stele s-a tinut asa zisul show de seara

dragvladut [16.04.15 23:35:54] »

@balasa violeta - Ce animatie ati avut acolo peste zi? In alte hoteluri de 4 stele animatorii sunt de 10 ori mai activi. Sincer, m-am simtit ca la sanatoriu acolo. Eu ciorba de legume si linte, miel si specialitati de miel nu mananc. Ati avut masa festiva? La alte hoteluri este si la un pret de 110 euro de pers. UMerg de 6 ani in Bulgaria si niciodata nu am platit internet pe 3 zile- si asta se intampla la 5 stele nu la 4. Baia turceasca a fost de 2 ori mai rece decat apa din piscina. Eu am copil de 8 ani care a rezistat cu greu in piscina si nu... sambata apa era mai rece decat vineri iar apoi nu am mai mers.

balasa violeta, dragvladut
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: