Pensiunea Danubia

înscris/ă în 15.04.15
APR-2015
ADULŢI: 2 ad
+ COPII: 1 copil -- varsta: 7 ani

Un loc de vis in care vom reveni cu placere

Ne-am simtit extraordinar!

Am venit insotiti de bunici si copil.

Tot ce am gasit aici, a fost de vis de la conditiile foarte bune oferite, amabilitatea intregului personal, comportamentul intregii echipe, mana de aur a bucatarului pana la excursiile si activitatile propuse. Se spune ca “omul sfinteste locul”, felicitari tuturor celor ce au contribuit pentru a ne simti atat de bine!

Cand am ajuns vineri seara, am fost primiti cu caldura. Ne-a impresionat parcarea generoasa in care am gasit loc fara efort, desi era deja populata.

Camerele sunt foarte elegante, mobilate cu elemente de calitate si mult bun-gust.

Mancarea a fost delicioasa, disponibila mai tot timpul pe principiul bufetului suedez. Am apreciat si faptul ca in permanenta au fost salate de fructe proaspete si apa din belsug. Masa festiva de Paste organizata de data asta pe grupuri si familii ne-a impresionat prin generozitatea si rafinamentul felurilor alese.

Cand ne-am exprimat interesul pentru excursii in zona, de preferinta organizate in grup, am primit din partea gazdelor solutii peste asteptari.

In prima zi de la venire am pornit in doua grupuri pe Dunare sa vizitam Statuia, Pestera, Clisura si Tabula. A ramas stabilit ca la urmatoarea vizita sa facem un traseu inca si mai lung.

In a doua zi de Paste am mers sa vedem Morile de Apa si Cascada Bigar cu un miniautocar de 20 de persoane. O experienta foarte frumoasa. Pacat ca nu am avut mai multe zile la dispozitie.

Ne-a placut in mod special sa stam pe terasa ponton, in aerul curat, cu adierea brizei si mangaierea soarelui, care iti incarca bateriile.

Copilul nostru si-a facut usor prieteni cu care s-a jucat mai tot timpul in curtea generoasa.

Noi cu siguranta vom reveni cu placere.

Impresii încărcate de Ancussa in 15.04.2015 06:56:39

Validat / Publicat: 15.04.15 07:57:22

• Alte destinații turistice prin care a fost: Mai toate capitalele europene si nu numai.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Ancussa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 11 voturi) nota2

[15.04.15 07:55:51]

@Ancussa: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- Ancussa
[15.04.15 07:58:30]

@webmaster23 - Abia ce v-am descoperit si ma bucur ca existati. O sa revin, sper ca in curand.

- tata123
[15.04.15 15:39:11]

@Ancussa - Bine ai venit! Confirm cele scrise: locul e de vis. Am fost și eu la această pensiune în 2011, încă nu era ridicat corpul cel nou. Cazarea super, balconul la câțiva metri de Dunăre... din pat vedeai vapoarele de pe fluviu. Proprietarii de nota 10: săritori, amabili, deschiși. Pontonul cu măsuțe de pe malul Dunării este unul din punctele forte ale pensiunii.

- danup
[16.04.15 19:46:35]