SUS

38 $ pt 2 nopti

la PMM* = 13 USD

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Hue Four Season - cand serviciile depasesc cu mult dotarile

Am stat mult pe ganduri cand a trebuit sa alegem hotelul din Hue (vezi impresii) - am ales Four Season (nu doar ca sa ne distram ca am reusit si noi sa stam la Four Season) ci pt ca notele din reviews sunt hotaratoare si 9,1 din 468 pe booking, si 9,3 din 168 pe agoda nu ne-au lasat sa alegem altfel!!

Hotelul nu este foarte nou, nici total renovat, dar e mic, ingrijit, si e condus de o echipa de oameni care stiu sa faca turism!

Hotelul este localizat pe o straduta linistita, dar aproape de centru si de citadela, 15 minute de mers pe jos!

Nu are lift, dar iti duc ei bagajele, si nu e o problema cu scarile -noi am avut camera la etajul 2!

Patul dublu are saltea tare, camera are balcon, ferestre mari cu perdele groase, veiozele au forma de lampioane, televizorul este de tip vechi, nu LCD, dar are HBO, discovery, axn! Apa calda in baie are presiune foarte buna, primesti obiecte de ingrijire personalizate, si multa multa amabilitate!

Michael, propietarul si echipa lui sunt tot timpul acolo pt a se asigura ca te simti bine in hotelul lor- ofera transport gratuit cu motoreta pt 1 persoana, daca sunt mai multi turisti vin la gara, in statia bus si tocmesc un taxi care sa -ti ia pretul corect))

Pt ca era putin cam frig si m-a vazut mai friguroasa putin, ne-au intrebat si oferit un radiator pt a ne incalzi suplimentar, si am facut bine ca l-am acceptat, a fost destul de rece, mai ales ca geamurile nu se inchid foarte bine, hotelul fiind intr-o cladire veche.

Cand am sosit in hotel ne-au intampinat cu prosoape calde, cu fresh-uri, cafea, gratuite, si acest lucru se intampla de cate ori veneai de undeva!

Micul dejun este cel mai bogat pe care l-am avut in Vietnam, in sensul ca, desi exista un meniu, poti alege ce vrei, cat vrei, te incurajeaza continuu sa mai comanzi ceva, de parca poti manca cu zece guri :)) - omleta, oua fierte sau prajite, cu bagheta, iaurt, cereale, lapte, 5 feluri de fresh-uri, ceai, cafea, ciocolata calda, clatite cu banane, paine cu gem si unt, etc

Mereu spuneau- doar atat? nu vreti si altceva? poate un desert, fructe, iaurt, cafea, suc - nu mai vreti un suc? Nicaieri nu ni s-a mai intamplat asa ceva, si totul era pregatit atunci, pe loc, si aduse tie cu zambetul pe buze!

Iti dau sfaturi, poti povesti cu ei despre orice te intereseaza, au preturi foarte bune pt excursii, inchiriere diverse, spalat rufe, tot felul de servicii, orice ai nevoie, se rezolva!

Ce mi-a placut foarte mult este aprecierea turistilor expusa interesant sub geamul de pe mese - tot felul de bilete, biletele, in toate limbile pamantului, inclusiv in romana am citit unul!

Iti cer adresa de email pt a te putea contacta in caz ca ai uitat ceva in camera si chiar o fac (noi nu am uitat, dar ne-a povestit un turist)

Ne-au dat o harta personalizata a orasului si imprejurimilor lui, marcand obiectivele turistice importante, plus ce am mai intrebat noi, si am aranjat transportul cu masina privata la aeroport pt ziua plecarii, cu pret de 12 $, fata de 15$ pret final in oras!

Am primit si multumiri pe email pt ca am ales sa ne cazam la ei, dupa ce am plecat catre urmatoarea destinatie!

Desi a fost unul dintre cele mai putin dotate hoteluri din Vietnam, il recomand din toata inima pt ospitalitatea si serviciile oferite, si as sta aici din nou daca as mai merge in Hue, ca doar e... Four Season!!

Impresii încărcate de andreea72 in 14.04.2015 22:05:26

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 15.04.15 / 00:18:35

VIZUALIZARI: 2060

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (andreea72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9000 PMA (din 12 voturi) nota2

[14.04.15 23:40:19]

- andreea72
[15.04.15 18:37:46]

@webmaster21 - da, e ok

1. PMA = Puncte Mulţumire-Apreciere = sistem de notare a contribuţiilor la informarea comunităţii. Vezi detalii aici TOP

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[7] foto. Click pe poze pentru a le mări

P01 [JAN-2015] intrarea in hotel

fotografii din vacanta la Hue Four Season Hotel [Hue]Foto VOTATĂ de mine!
P02 [JAN-2015] aranjarea permanenta in sala de mese-salon, acavariul exista, florile erau noua achizitie

fotografii din vacanta la Hue Four Season Hotel [Hue]Foto VOTATĂ de mine!
P03 [JAN-2015] aprecierile turistilor din toata lumea, expuse la vedere, sub geamul de pe mese

fotografii din vacanta la Hue Four Season Hotel [Hue]Foto VOTATĂ de mine!
P04 [JAN-2015] camera draguta, cu veioze lampioane si patul mare, cu saltea tare-usa si geamul de la balcon putin cam vechi

P05 [JAN-2015] frigider, televizor, dulap pt haine

P06 [JAN-2015] produse de ingrijire personalizate