Suleymaniye Hotel

Avatar criss65
înscris/ă în 22.01.08
OCT-2014

De evitat acest hotel

Din luna august am rezervat o cameră triplă cu baie cu cabină de dus (vezi foto de pe site-ul hotelului), le-am cerut confirmarea rezervării înaintea sosirii cu 1 săptămână şi i-am anunţat că vin cu maşina personală din Antalya seara după ora 19,00. Mi-au confirmat că totul este ok. Surpriză!

Când am ajuns la hotel la ora 22,00 camera pe care o rezervasem (cea care este fotografiată pentru Booking) o dăduse altor persoane (cel puţin aşa a spus în aceea seară), iar mie mi-a dat o anexă, o debara pe post de cameră triplă, în care dacă erau cele 3 persoane cu o valiză mică nu mai aveai loc pe unde să mergi...

Baia era extrem de mică, dacă deschideai uşa nu mai aveai loc de nimic altceva, duşul era direct pe podea, fără cabină, drept pentru care apa ajungea aproape până în cameră. La obiecţiile mele din acea seară mi-a spus că altceva nu mai au şi că a doua zi anulează rezervarea celor 4 nopţi de la ei.

A doua zi le-am plătit noaptea şi am plecat spre alt hotel (Hotel Family Istanbul - vezi impresii).

Micul dejun sărăcăcios. Pentru 3 persoane a fost următorul mic dejun: o omletă dintr-un singur ou, 3 smochine, câteva măsline, câteva felii de roşii, castraveţi, 3 felii de caşcaval, 3 cutiuţe cu gem toate servite la pat pt că nu aveai loc...

Cel mai trist la acest hotel este că nu respectă turistul... Una este pus pe booking şi alta este realitatea! Cei 2 de la recepţie obraznici şi nebinevoitori. În vecinătatea hotelului locurile sunt dubioase... Hotelul nu are nici un fel de nume inscripţionat pe clădire, aşa că este greu de găsit fără GPS...

Pentru lipsa de seriozitate a personalului nu recomand acest hotel.

Impresii încărcate de criss65 in 10.04.2015 09:27:46

Validat / Publicat: 10.04.15 11:04:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (criss65); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 12 voturi) nota2

[10.04.15 10:42:59]

Mutat în rubrica "Suleymaniye Hotel, ISTANBUL" (nou-creată pe sait)

- criss65
[11.04.15 21:33:15]

@webmasterX - Da, este ok.

Publicitate    [19.10.19 03:56:54]