ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.04.2015
DE arru
ÎNSCRIS: 19.06.13

Mereu la prima întâlnire

Emoţiile s-au decantat, trăirile s-au sedimentat şi iată că după aproape o săptămână ecourile acestei ultime întruniri încă răzbat pe site şi în sufletele noastre.

O seară de Oscar, scrieri la cald sau la rece, o mare de oameni şi păreri, o avalanşă de reviewuri şi impresii. Polemici, mulţumiri sincere, prietenii noi sau mai vechi, toate îşi fac apariţia negru pe alb, înşiruite în rânduri mai multe sau mai puţine.

Şi asta face deliciul cititorului A (L) FA :) Şi tot asta ne face să fim o familie... Căci fiecare familie e unică, cu orgolii diferite, personalităţi şi aspiraţii diferite.

Pentru mine aţi fost cu toţii frumoşi, amabili, zâmbitori, primitori, calzi, începând cu Cornel, @roth, @maria55, @urjanclaudiu. Ei au fost primii pe care i-am întâlnit, primii pe care i-am îmbrăţişat/salutat, primii care mi-au dat o idee despre cum este să te afli la acest gen de întâlniri (tot prima pentru mine; nu am fost nici măcar în team building)

Priviri furişe, pline de curiozitate - are sau nu are ecuson, îl ştiu sau nu îl ştiu, reuşesc să descifrez numele au ba? ...

Aşa a debutat pentru mine ziua de vineri, 27 martie. Cu fluturaşi în stomac, cu fâstâceli dar şi cu multă veselie şi împlinirea unui vis. Despre povestea venirii noastre a scris @DaRKruCS, aşa că sar peste detalii.

Anul trecut nu am reuşit să ajungem la Moieciu, dar am citit cu sufletul al gură tot ce s-a scris, transpunându-mă la locul “delictului” şi imaginându-mi doar ce s-a întâmplat.

Şi acum iată-mă aici. Nu m-a speriat numărul de participanţi. Dimpotrivă! Am fost încântată că voi fi într-o mare de oameni atât de speciali - cei mai sus menţionaţi, Wwoow! E Mama Miki, @amero, @iulianic (a cărei culoare pe site mă fascinează şi sunt sigură că nu doar pe mine :D), @Dabator, @Dragoş, @ariciu, @le_maitre, @Marian Preda, @sunflower (căreia îi mulţumim din suflet pentru CD!), @traian. leuca, @buterfly, @danamandache, @luciaoradea, @crismis şi desigur, @pepsi70ro, @costi @johnnyredlabel (mulţumesc de autograf, chiar îl pun în ramă! :))), (să mă ierte cei peste care am sărit, nu a fost intenţionat, dar chiar sunteţi uluitor de mulţi!), oameni cu care am interacţionat pe site sau doar am citit postările lor.

Am ajuns destul de târziu vineri, aşa că după o numai jumătate de oră în lobby, unde i-am cunoscut pe @vega şi soţia lui, de care ne-am “lipit” de la prima strigare, am coborât în restaurant. Chipuri care au în sfârşit un nume! Lume veselă, plină de viaţă, nerăbdătoare să interacţioneze, să-şi facă prieteni sau amici, să danseze şi să facă din aceste două seri ceva memorabil. Şi chiar a fost! . Se vede din articolele publicate! ;)

Masa numărul 2, care ne aştepta plină, s-a dovedit a fi o masă cu oameni calzi, deschişi, vorbăreţi, de viaţă: @fanesopitorul, @jimbeam70, @isadora, @papone, @kelyboy, @nindesign, @ktoghy, @ geosler şi familiile lor frumoase. Cu unii mai mult, cu alţii mai puţin, am schimbat păreri despre hotel (nu se putea altfel! :D), despre călătorii, şcoală, viaţă, despre tot ce ne-a venit la gură. A fost frumos, a fost camaraderesc, a fost incredibil!

Profit acum să vă spun că fost o încântare să fiu lângă voi, să ne distrăm împreună, chiar dacă pe apucate, noi fiind “alergaţi” tot timpul de pitikuţă prin tot hotelul :) Deh, masa copiilor chiar a încântat-o, iar importanţa unei aşa decizii - de a sta separat de noi - a fost exploatată la maximum :).

Încântătoare primire din partea @zoazore, care mai-mai că nu ne-a “caftit” că ne-am codit atât până să luăm hotărârea de a ne alătura întrunirii (data viitoare n-o să mai fie cazul! Promit :D), clipe frumoase petrecute alături de @buterfly şi familia ei, momente fugare la ţigară cu @iulian68, @Dabator, @papone etc. Un amestec reuşit de caractere, idei, dar insufleţiţi de acelaşi spirit!

Cea de a doua zi a venit pentru mine cu un cocktail de sentimente contradictorii (evenimente strict personale care au interferat cu şederea noastră la Predeal), care mi-au dăruit un prea plin de emoţii ce au culminat cu premierea userilor şi mi-a părut bine să mă aflu acolo, în mulţime, să aplaud pe cei chemaţi în faţă, să ascult cuvintele lor, să râd la glumele unora, să devin ameţită când mi-am auzit numele printre ale celorlalţi. (Sunt tareeee! :))) Sper că nu am spus vreo prostie, că nu-mi amintesc mai nimic. (Şi dacă am spus, emoţiile “suntdivină” =)) ) Doar cuvintele adresate primei noastre premiante, pe care nu îndrăznisem să o abordez. Din nou, Mama Miki – jos pălăria!

V-am privit pe rând pe toţi cei care aţi fost acolo - chemaţi în faţă sau nu - şi m-am simţit bine că am avut curajul să mă înscriu în rândurile voastre. Mulţumesc @ariciu că mi-ai dat imboldul necesar! :)

Despre seara de sâmbătă ce să mai povestesc... Păreri şi pro şi contra au fost şi-or să mai fie. Eu spun 10X! M-aţi făcut să uit de toate, să fiu prezentă, să fiu acolo, m-aţi învăluit cu căldura şi veselia voastră.

O primă întâlnire extremă sub toate aspectele. Şi indiferent de câte ori voi mai veni, eu voi fi, ca să citez titlul unui film, mereu la prima întâlnire!

P.S. Îmi cer iertaaare celor pe care fiica mea i-a "colindat" (nu prea m-am lămurit ce înseamnă asta ;) ) pentru monedele atât de necesare colectării bilelor din lobby :) Sper că nu v-au deranjat prea tare şi sper că sunteţi în asentimentul meu că au fost o pată minunată de culoare alergând şi simţindu-se şi ei un soi de vedete la Belvedere.

Trimis de arru in 02.04.15 14:40:54
Validat / Publicat: 02.04.15 15:44:13

VIZUALIZĂRI: 2152 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2049 PMA (din 51 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 41
luciaoradea [02.04.15 15:59:37] »

M-am simțit onorata să îmi regăsesc numele în review, doar ca as avea de făcut o mică observație -din păcate nu am participat la întâlnirea de anul acesta, dar probabil te refereai la userii pe care doreai să îi întâlnești. ???? repet mulțumirile pentru includerea pe lista, și poate o sa ajungem să ne și cunoaștem face to face intr-o zi. ☺

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
danamandache [02.04.15 16:03:32] »

Din pacate, nici eu nu am participat la intalnire. Mi-as fi dorit foarte tare sa va cunosc! Poate data viitoare

arru [02.04.15 16:07:50] »

@luciaoradea - DA! Toţi cei pe care i-am cunoscut doar virtual Şi încă sunt atâţia alţii (alinaro, marianaolaru, căpcă), dar mi-ar fi luat prea mult să-i înşir pe toţi Şi dacă anul acesta nu v-am regăsit acolo, sper din suflet ca anii următori să fie mai "bogaţi"

johnnyredlabel † [02.04.15 16:10:23] »

@arru -

mulţumesc de autograf, chiar îl pun în ramă!

Nici nu mă așteptam la altceva

arru [02.04.15 16:13:13] »

@danamandache - Offf. Ştiu că nu aţi fost... Nu am încurcat borcanele Scriind, m-am gândit la toată lumea pe care o apreciez şi care mi-a lăsat gânduri frumoase prin ecouri

arru [02.04.15 16:15:47] »

Recitind pasajul îmi dau şi eu seama că am amestecat ideile. Mea culpa!

arru [02.04.15 16:19:29] »

@johnnyredlabel - La loc de cinste!

luciaoradea [02.04.15 16:21:19] »

No problem, măcar așa pot spune că am fost și eu la întâlnire ????

arru [02.04.15 16:23:31] »

@luciaoradea - Cu spiritul, cu siguranţă! "sunt vraişte", cum ar spune fiica mea

maria55 † [02.04.15 18:02:34] »

@arru - Am onoarea votului nr 14... superbonus!

Micuta Rucsandra, cu "cs"... am retinut pt ca am fost atentionata cand am scris ecusonul... na, ca m-am dat de gol... mea culpa, admin... promit sa nu mai fac!

Micuta isi dorea atat de mult... ca pur si simplu nu o refuza nici sefa mea directa, @Roth, cu siguranta!

arru [02.04.15 18:10:52] »

@maria55 - Vă mulţumim! A fost foarte încântată de "importanţa" ei

Michi [02.04.15 18:52:52] »

@arru - La fel ca şi tine să ştii că până a apărut filmuleţul lui Pepsi aveam mari dubii asupra celor spuse de mine, pentru că nu reţinusem nimic. M-am liniştit când l-am ascultat de două ori şi am văzut că cel puţin am vorbit gramatical.

arru [02.04.15 18:56:58] »

@Michi - La filmuleţ este şi speranţa mea de a-mi descoperi "prestaţia" Mi-am adus aminte de vremurile când primeam coroniţe şi diplome la şcoală Mulţumesc pentru ecou! Poate data viitoare voi avea mai mult curaj şi voi veni să vă îmbrăţişez

danamandache [02.04.15 19:37:54] »

@arru: Multumesc pentru apreciere! Oricum, nu ati gresit deloc, pentru ca sufleteste am fost alaturi de voi.

papone [02.04.15 19:58:14] »

@arru - deja de 2 ori sa fiu pomenit intr-un ecou? wow!

ma bucur ca v-am cunoscut! si... ma inclin!

arru [02.04.15 19:59:48] »

@papone - Am greşit cu ceva? Ai fost omniprezent ) Şi noi ne înclinăm!

papone [02.04.15 20:13:12] »

@arru - Recunosc, asa e... nici macar pe balcon nu scapati de mine Bine ca n-am luat si camera din dreapta voastra, ca deja va inconjuram

buterfly* [02.04.15 20:19:46] »

ohoooo, salutare, ma bucur ca v-am cunoscut si transmiteti salutari Rucsandrei de la Erik

Zoazore [02.04.15 20:20:18] »

@arru - Încântătoare primire din partea @zoazore, care mai-mai că nu ne-a “caftit” că ne-am codit atât până să luăm hotărârea de a ne alătura întrunirii (data viitoare n-o să mai fie cazul! Promit)

Bre, bre, da-nfricoșătoare mai sunt! N-aș fi avut eu inima să vă caftesc! Cum să lipsiți taman voi? Eu cu cine-aș mai fi dansat sâmbătă seara? Amândoi sunteți niște dulci, iar Rucsa... o paușică.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
arru [02.04.15 20:20:30] »

@papone - Aia să fi fost problema "Şi la anul de-om veni bucuroşi vă vom găsi" tot pe lângă noi )

arru [02.04.15 20:24:25] »

@buterfly - Cu mare drag! Aveţi un băiat pe cinste! Salutări soţului

@Zoazore Nu înfricoşătoare . Dojeneală marternă! Mulţumiiiim pentru iepuraş

papone [02.04.15 20:28:50] »

@arru - tu ai primit iepuras? pai mie-mi dadu @zoazore ditamai dragonu' albastru

arru [02.04.15 20:33:55] »

@papone - Haidi, bre! Eu mi's mai delicată

fanespoitorul [02.04.15 20:42:57] »

@Zoazore - Ma lasi. Tu nu caftesti. Mi-ai tras cea mai mare farsa. Eu am crezut ca ai luat ecusonul sotului. Nici prin cap nu mi-a trecut ca Zoazore este de sex femeiesc

Zoazore [02.04.15 22:11:51] »

@fanespoitorul - De, bre, nea Fane! Io-ntrebai dacâ-i carnaval! Dac-a zis Admin ca NU, nu m-am mai deghizat! Am venit natur, așea!

vega06 [03.04.15 17:13:49] »

@arru -

O descriere a intalnirii in care dezvalui cu sensibilitate trairile tale, care cu siguranta au fost aceleasi la toti cei ce participam pentru prima oara si intaia data la Intalnirea A (L) FA 2015 (asta va ramane cu siguranta gluma reuniunii ).

Asa cum I-am spus si lui DarkRucs adineauri, ne-a parut tare bine ca v-am cunoscut si la fel ca voi si noi eram abia veniti si stingheri pe holul hotelului, unde mie unuia mi se parea ca toata lumea se stie cu toata lumea si ce naiba cautam noi acolo.

Asadar, am facut primii pasi la Intalnirea AFA impreuna cu voi, fapt pentru care va multumim .

Iar cu ecusonul lui Rucsi, ce era sa mai faca saraca Maria Eforie Smart, atunci cand am tabarat pe ea trei deodata. Daca mie si lui Dark ne-ar fi rezistat, cu Rucsi n-a avut nici o sansa

Bravo Maria. Si-a riscat slujba (non-profit) confectionand ecusonul fetitei, cu riscul iminent de a fi concediata de catre "sefa" Roth

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Zoazore [03.04.15 18:17:47] »

@vega06 - Eii, n-avea Roth inima s-o concedieze pe Măriuța! Mai ales din cauză de Rucsi! Copilul âsta știe sa-nmoaie inima oricui. Cu cine-o fi semanînd?

”Cu mă-sa, c-așa-i tac-su”, zicea bunicul meu!

Și-apoi, puneam noi o vorbă buna la Roth!

vega06 [03.04.15 18:36:20] »

@Zoazore -

Bine, hai ca poate n-o concedia din cauza de Rucsi, dar cu siguranta ii taia din "salariul" cuvenit din munca voluntara si non profit pe care o desfasura acolo

maria55 † [03.04.15 18:45:16] »

@vega06 - Like! Imi place "Maria Eforie Smart"... muuuult mai mult decat Maria55 spre 60!

Sssssst! Ca nimeni nu stia de ecusonul-Rucsandra- acum ce faceti?! Ma dati de gol?! Pai prieteni imi sunteti voi?!

Slujba, ca slujba, salariul ca salariul... dar cartonas de orice culoare o fi el, ca io-s daltonista... nu am chef sa iau! Si stiti de ce?! Pai daca sunt scoasa pe tusa vreo 7 zile... ce ma fac? Ca voi fara mine puteti... dar eu fara voi, ba!!!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
vega06 [03.04.15 19:15:07] »

@maria55 -

Mariee, chiar ma intrebam cum de nu reactionezi. Era o actiune fara reactiune, incalcand legile fizicii.

Pai ne imprieteneam si cu Roth si te scapam de consecinte.

Iar in legatura cu MES, vezi ca vine Pastele ;

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

alinaro, arru, buterfly*, danamandache, fanespoitorul, hlli, luciaoradea, maria55, Michi, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂ2015 - Întâlnire AFA Belvedere Predeal:

• pagină generată în 0.077919006347656 sec