2015 - Întâlnire AFA Belvedere Predeal

înscris/ă în 26.06.12
MEMBRU: SENIOR
MAR-2015

NOTĂ: SECȚIUNE OFFTOPIC [ÎNTÂLNIRILE AFA]

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Am intrat cu adevarat in MAREA FAMILIE AFA

In sfarsit am ajuns si noi acasa dupa ce ne-am prelungit sederea in zona cu inca 3 zile. Am sa scriu despre aceste zile intr-o alta postare cat de curand...

Acum sa revin la „Intalnirea AFA”

In decembrie cand am primit e-mailul de la Cornel, referitor la organizarea intalnirii, recunosc, nu am reactionat imediat. Sincer nu ma tenta ideea de a ma aventura la o petrecere intre o multime de necunoscuti. De fapt, nu cunosteam personal pe nimeni si asta ma speria cel mai tare.

Intre timp, am avut cateva conversatii placute in cadrul ecourilor AFA si m-am gandit ca ar fi placut sa cunosc acele persoane.

Desi m-am inscris si am achitat integral inca din decembrie, am ramas cu oareceare retineri privitoare la alegerea mea. Ma gandeam: daca va fi un week-end ratat? Daca nu voi socializa cu nimeni si daca nu ma voi simti bine?

Cu toate astea cu cat se apropia mai mult petrecerea cu atat am reusit sa socializez mai mult in mediul online cu diversi membrii AFA si cu atat a crescut dorinta mea de a cunoaste mai multe persoane.

Intr-un final am hotarat sa las deoparte toate ingrijorarile si sa fac in asa fel incat sa ma simt bine la aceasta petrecere.

Ajunsa acolo, primele 5 minute au fost mai „grele” pana am facut orientarea in spatiu. Apoi m-am intalnit cu cateva persoane dragi mie (hlli, dananecula, maria55) si astfel mi-am revenit. M-am simtit in largul meu. Ulterior am ajuns sa intalnesc si sa cunosc personal si alte persoane dragi pe care abia asteptam sa le cunosc, dar nu le mai insir aici, de frica sa nu sar pe cineva.

Timpul parca a zburat in cele cateva zile cat am stat alaturi de MAREA FAMILIE AFA. Eu personal m-am simtit SUPER BINE, MINUNAT, EXCELENT, etc. Si mai ales m-am PUPACIT la greu :))

Mi-a placut foarte mult si am ajuns sa regret ca nu mi-am facut curaj in anii anteriori sa particip la aceste intalniri AFA.

PROMIT ca nu am sa mai ratez nici macar o intalnire de azi inainte.

Sunteti o famile MINUNATA si niste prieteni GROZAVI.

Va pup pe toti si sper sa avem ocazia sa ne revedem curand.

PS

Ce zici ADMIN de inca o intalnire anul acesta? Am auzit ceva zvonuri referitoare la o croaziera???

Impresii încărcate de andreea_c in 01.04.2015 11:20:02

Validat / Publicat: 01.04.15 12:31:58

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (andreea_c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2046 PMA (din 46 voturi) nota2

- Larissa
[01.04.15 15:10:04]

Mă bucur că te-am cunoscut, ești sociabilă, drăgălașă și scrii frumos, felicitări!

[01.04.15 15:12:06]

@larissa2015 - Multumesc frumos Larisa. Si eu ma bucur ca te-am cunoscut. Acum cateva minute chiar am postat un ecou la impresiile prin ochii tai :))))

- krondia
[01.04.15 16:35:23]

Mi-a părut tare bine, Andreea că am reuşit să vorbim!

Mulţumesc încă o dată pentru cadoul de la tombolă, îmi prinde foarte bine acum de sărbători.

Sper să ne revedem cât mai curând, să-mi dai un semn când mai ajungi prin Braşov.

[01.04.15 17:33:04]

@krondia - si mie mi-a facut placere. In principiu venim iar in 12 mai (daca nu se schimba ceva intre timp) si stam cateva zile deoarece vrem sa ajungem si la Dino Park (daca se deschide pana atunci). O sa fac tot posibilul sa bem macar un suc impreuna.

Te anunt din timp.

- Admin
[01.04.15 17:54:37]

@andreea_c

Of-off-off-of :-), de când îmi tooot doresc şi eu o astfel de (mini) Întâlnire, de când tooot pritocesc la ea, fac calcule, antamez locuri, apoi renunţ din diverse motive şi iar amân... :(

Da' până la urmă, ca orice ardelean căpos "altoit" cu-n maxim de ambiţie bănăţeană :D, toot nu mă las şi până la urmă vă voi invita, personal, pe cât mai mulţi.

Însă nu e posibil anul acesta (*acest* tip de întâlnire), un eveniment de asemenea amploare (ca nr de cabine!) trebuie "antamat" cu muuult timp înainte, pentru a prinde un preţ bun — ori măcar cât mai rezonabil pentru cât mai mulţi...

- hlli
[01.04.15 18:51:06]

WOW, o croazieră?!!! Ce tentant!!! De mult visez şi eu la un sejur pe un vas.

Motivul pentru care “nu am făcut-o şi pe asta”, este o oarecare frică de a sta câteva zile şi nopţi, în mijlocul unei imensităţi de apa. Am fost, pe Dunare şi pe lacuri, în câteva mini-croaziere de câteva ore…... de câteva ori, am trecut Dunarea cu bacul…. Dar pe mare…... câteva zile şi nopţi, greu de realizat pentru psihicul meu!!!

Totusi, sper să-mi realizez şi acest vis. Aşa că dacă o fi ca admin-ul “să strige adunarea”, voi spune prezent.

[01.04.15 19:04:36]

@Admin - Pai, hai Cornel aduna-ti toate radacinile ardelenesti, banatene si mai cautam daca trebuie si unele moldovene si oltenesti si poate reusesti :))))))

E bine si la anul ca tot se zice ca niciodata nu e prea tarziu.

Daca ai nevoie de incurajari noi te sustinem cu drag :)))))

@hlli - Asa te vreau Nuti. IMi place cum gandesti. Dar pe Carmen ai reusi sa o convingi sau ii place la fel de mult ca in avion?