ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.03.2015
ÎNSCRIS: 28.01.11

Clipe magice alaturi de AFA

Am asteptat cu nerabdare aceasta a doua intalnire AFA, dupa debutul plin de emotii de anul trecut de la hotel Mistral-Moeciu . Sunt sigura ca multi dintre cei cei care au venit pentru prima oara anul acesta si-au pus intrebarea, care ma chinuia si pe mine anul trecut, “oare ma voi simti bine alaturi de… necunoscuti”, pentru ca iti faci o parere despre cineva dupa cum scrie, dar “ face to face” se poate sa nu interactionezi la fel, mai ales daca ai si emotii. Te mai gandesti si la cel de langa tine care “merge pe mana ta” si iti doresti ca sa se simta la fel de bine ca tine chiar daca el nu este angrenat in viata AFA. Pentru ca aceasta comunitate face parte treptat din viata ta, de zi cu zi si chiar este greu uneori sa tii pasul cu ea. Important este ca toti care participa au un numitor comun-calatoriile si acesta este elementul cheie, care defineste aceste intalniri, dorinta de a schimba impresii despre destinatii in care ai fost sau vrei sa ajungi, fac ca pana la urma totul sa iasa bine, cu toate micile carcoteli, mai ales acum cand numarul participantilor a atins cota maxima.

Am reintalnit la masa colegii de anul trecut, @krisstinna, @mecut si @bogdanDSN, cu sotii/sotiile si nu in ultimul rand am avut norocul ca sa stau la aceeasi masa cu @Floria si sa descopar sub acest nike name o fosta colega, pe care nu o mai vazusem de o gramada de ani.

Daca in prima seara, poate si din cauza drumului, unii venind de la multe sute de km, Timisoara, Oradea, Iasi, Galati, Constanta, atmosfera a fost mai “cuminte” retragerea facandu-se mai devreme, adica dupa ora 24 (in mare parte), in cea de a doua seara energia a pus stapanire pe ringul de dans si unii nu s-au dat batuti pana in zori. Marturisesc ca nu am fost printre aceia, retragerea mea fiind consemnata dupa orele 2, cand lipsa de antrenament si-a spus cuvantul.

La festivitatea de premiere, sala a fost arhiplina si am aplaudat din tot sufletul principalii castigatori, care in frunte cu @Michi (mama Michi, cum ii spune toata lumea) sunt un adevarat exemplu pentru noi toti. Pe langa faptul ca au fost premii substantiale pentru primii clasati, au fost acordate si diplome, pot sa spun de apreciere pentru useri noi, care au avut o activitate remarcabila anul trecut si pe care in felul acesta i-am cunoscut in direct.

Sunt convinsa ca daca vremea ar fi tinut cu noi ne-am fi bucurat mai mult de imprejurimile Predealului, recunosc ca avea un aer tare trist, statiunea care pe vremuri mi se parea cea mai draguta. Oricum nu a constituit un impediment in a ne simtii bine, glumele au incalzit in permanenta atmosfera incat nici nu stiu ce am mancat, ce am baut, (cred ca nu doar apa), nu a contat, stiu doar ca timpul a trecut… prea repede.

Vazand pentru a doua oara la lucru echipa organizatoare, care te intampina mereu cu un zambet, felicitari pentru permanenta lor grija ca toata lumea sa se simta bine si nimeni sa nu fie uitat.

Ma bucur din tot sufletul ca aceasta intalnire, mi-a intarit convingerea ca oameni minunati exista, doar sa stii unde sa-i cauti.

Trimis de teona in 30.03.15 02:21:32
Validat / Publicat: 30.03.15 08:35:17

VIZUALIZĂRI: 1342 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2048 PMA (din 48 voturi)

roth
[30.03.15 09:21:43]

Dami voie te rog sa ma bucur pentru si alaturi de tine.

Un eveniment reusit cu oameni frumosi care stiu sa daruiasca.

Floria
[30.03.15 09:24:46]

Draga mea teona mă bucur tare mult că ne-am revăzut după o grămadă de timp! Şi sunt fericită că viaţa nu ne-a transformat în nişte acrituri, că ne-am păstrat bucuria de a trăi fiecare clipă şi tinereţea din suflet!

Mulţumesc AFA pentru zilele minunate petrecute la Predeal, mulţumesc organizatorilor pentru că fără să ştie mi-au prilejuit o reîntânire care a adăugat încă un strop de bucurie în sufletul meu!

Pe curând...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
teonaAUTOR REVIEW
[30.03.15 19:41:29]

@roth - Doar daca pui suflet in ceea ce faci, reusesti, poate mai greu uneori, dar la final poti sa zambesti fericit. Fiul tau trebuie sa fie tare mandru ca are o mama ca tine, care gaseste mereu in ea resurse sa daruiasca celor din jur. Petrecere frumoasa si cred ca tortul a fost apreciat la maxim.

teonaAUTOR REVIEW
[30.03.15 20:05:38]

@Floria - Sa stii ca pentru intamplarea fericita de a fii la aceeasi masa trebuie sa multumim colegei Stefan Cristina, care a permis permutarea mea la aceasta masa, ma bucur ca totul a iesit peste asteptari. Pe curand, acum ca ne-am regasit.

calatorul
[01.10.15 09:19:43]

INteresant si convingator, eu nu am reusit inca sa ajung la vreo intalnire AFA. Ce/i drept, desi sunt inscris mai demult, abia de vreun an scriu si citesc in mod constant relatarile postate. Dar niciodata nu e prea tarziu.

calatorul, Floria, roth, teona
Alte articole din această RUBRICĂ2015 - Întâlnire AFA Belvedere Predeal: