Pensiunea La Cetate [Poienari, AG]

înscris/ă în 14.08.12
MAR-2015
REGIM MASĂ fara masa

Recomand tuturor turistilor!!!

Am fost cazati doar pentru o seara de duminica.In drumurile noastre prin tara am poposit si in zona Transfagarasanului.Initial l am sunat pe dl.Teodorescu de la pensiunea Belvedere care a fost deranjat de telefonul meu mai ales ca era o seara de duminica cu doua meciuri unul de tenis cu Halep si meciul de fotbal ptr campionatul european contra echipei Feroe.

M-am deplasat spre Transfagarasan si din fericire am ajuns in fata pensiuni Cetate sub cetatea lui Vlad Tepes. Am coborat din masina sa fac o incercare ptr a inchiria o camera ptr o seara.

Am fost intampinat de administratorul pensiunii care m-a invitat amabil in pensiune si mi-a oferit o camera calduroasa avand in vedere ca afara era maxim 5 grade Celsius dupa cca 7-8 ore de ploaie torentiala.

Am servit masa in restaurantul pensiunii. Toate bucatele au fost calde si bune.

Recomand tuturor turistilor care se deplaseaza in zona. Pret calitate super!.Nota 10 cu felicitari!!!.

Impresii încărcate de remo59 in 29.03.2015 20:57:21

Validat / Publicat: 29.03.15 22:09:24

• Alte destinații turistice prin care a fost: Garda de sus, Geoagiu bai, Poienile Izei, Retezat, Baile Herculane, etc

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (remo59); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6750 PMA (din 12 voturi) nota2