Pensiunea La Maria

MAR-2015
ADULŢI: ----
+ COPII: --- -- varsta: ---

La Maria si Ion

Am ajuns la ION si MARIA intr-un weekend ploios cu putine grade peste 0, dar datorita acestei familii ne-am simtit minunat, o familie sincera si prietenoasa.

MARIA o gospodina desavarsita din bucataria careia nu ai mai pleca, iar ceterasul lui ION te face sa simti inima Maramuresului cu adevarat. De neuitat sunt placintele cu branza si marar, mamaliga cu branza si carnatul de casa impreuna cu afinata care iti incalzea sufletul cu adevarat.

Chiar daca vremea nu a tinut cu noi am putut vizita frumusetea bisericilor de lemn si manastirile reprezentative zonei. Multumim mult pana la urmatoarea intalnire.

Va recomandam cu multa caldura sa-i vizitati!

Impresii încărcate de rarespasca in 18.03.2015 13:33:04

Validat / Publicat: 18.03.15 14:50:34

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (rarespasca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

[18.03.15 14:09:41]

@rarespasca: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

[18.03.15 14:50:41]

@rarespasca - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

- bobyrodin
[09.05.15 17:36:59]

Interesanta locatie. Cateva intrebari:

Care este costul cazarii/ zi?

Care sunt posibilitatile de servire a mesei si pretul acesteia?

Ce conditii de cazare ati avut si daca ati fost multumiti?

Multumesc anticipat.

- rarespasca
[09.05.15 21:05:17]

@bobyrodin: bună seara! era 70 de lei pe zi cu mic dejun si cina, mâncarea era f bună si consistenta acolo nu poți face dietă, îți mai dau la cină apă minerală, naturală, afinata sau țuică"horinca". noi am fost când era încă frig și urât dar acum e f frumos si puteți face drumetii, grătare în curte, Ioan știe să cânte muzică

maramureseana la vioara, dacă sunteți in grup va distrati sigur, sunt oameni f de treabă... baftă, distracție plăcută...