Pensiunea 'La Marele Moft'

FEB-2015
REGIM MASĂ md
1000 LEI

Un concediu de vis

Pensiune de vis. Este o oaza de liniste. Am luat legatura telefonic cu doamna Magda, am rezolvat totul telefonic, fara nici un fel de probleme, atit cazarea cit si meniul pe care am vrut sa-l servim.

Am rugat-o, pe doamna Magda sa-mi rezolve si o problema mai delicata, sa-mi comande un tort pt. sotul meu care avea ziua de nastere, si am avut placuta surpriza sa se rezolve totul fara nici o problema, iar surpriza a fost ca, atunci cind am ajuns in camera, tortul si o sticla de sampanie erau deja acolo. Cit despre camera ce sa va mai spun. Am stat in camera de la parter, cea cu semineu. O camera nemaipomenita, incepind de la caldura care te asteapta inauntru, de la lenjeria de pat de un alb imaculat, pilotele din puf, o curatenie perfecta, un aranjament de vis in camera, cu obiecte foarte vechi si frumoase, totul angajat cu atit bun gust, inchit te simti obligat sa ai grija de tot ce este acolo, de parca este al tau. In baie totul este foarte curat, iar prosoapele sint atit de albe, ca zapada.

Gazda este foarte primitoare, iar tot ceea ce am servit acolo, a fost foarte bun atit ca si gust, cit si ca prezentare. Gigi, cel care serveste micul dejun, prinzul si cina este un baiat foarte primitor, si orice ai dori nu exista sa nu se rezolve. La plecare am rugat-o pe doamna Magda sa ne mai faca rost de inca un tort, care a fost foarte delicios, si am avut surpriza sa il primim cadou din partea casei.

In concluzie... Un vis frumos a devenit realitate. O pensiune minunata, niste oameni minunati. Vom reveni cu drag ori de cite ori vom avea ocazia. Va multumim din suflet pt. Tot ce ati facut pt. noi.

Impresii încărcate de adriana perte in 03.03.2015 20:26:19

Validat / Publicat: 03.03.15 23:09:06

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: SINAIA HOTEL IOANA. TG. OCNA CASA CREANGA. BAILE FELIX HOTEL TERMAL SI INTERNATIONAL
  • Alte destinații turistice prin care a fost: MEXIC, CHICAGO, MALTA, FRANTA, PALMA DE MALLORCA, LAS VEGAS, ARIZONA, AUSRTIA, ITALIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adriana perte); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9200 PMA (din 16 voturi) nota2

[03.03.15 23:06:27]

@adriana perte: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

De asemenea, te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

- luciaoradea
[05.03.15 20:31:28]

Atat de frumos ati povestit ca imi vine sa merg si eu acolo sa ma simt la fel de bine ca dvs!

- adriana perte
[05.03.15 20:50:56]

@luciaoradea - chiar ar fi foarte bine sa mergi acolo, caci este ceva de vis. Daca mergi sa ceri camera de la parter, sau cea de la etajul 1. Am avut o problema cu cardul la bancomat in Slanic, si nu am putut sa scot bani, i-am spus Doamnei MAGDA ca nu pot plati, mi-a spus ca nu este nici o problema caci pot sa-i trimit banii prin banca. Am umblat foarte mult prin tara, dar asa oameni ca aici nu am intilnit.