ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.02.2015
ÎNSCRIS: 12.12.11
FEB-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 10

Hotel Arena... 8 km de Borovet in Samokov

Am vrut sa ma lipesc si eu de gasca in vacanta copiilor care plecala ski in Borovet, in acea perioada era foarte aglomerat, asa ca am ales sa stau intr-o locatie gasita pe booking, pe care vi-o recomand si dvs cu mare caldura, si anume Hotel Arena Samokov.

Am sa incep cu minusurile hotelului care oricum sunt putine,

1 - distanta de parti,

2 - cam putini vorbitori de limba engleza, dar care compenseaza prin amabilitate, niste ospatare cam urate, dar de, cam asa sunt majoritatea bulgaroaicelor, ele zambeau saracele dar semana mai mult cu un rictus, totusi nu venisem sa ma insor.

Acum sa trecem de partea cealalta, camerele desi mai micute erau mobilate cu bun gust si am putut sa stam 4 pers. in camera lejer, ei ne amenajasera camera, de la balcon se vedea partia si muntele ce sa spun o feerie.

Aveam locuride parcare pazite la hotel cat si la partie, unde hotelul are locurile lui... toate gratuit, prieteni mei stateau la hotel Iceberg unde plateu si locuri de parcare si spa, o groaza de bani in jur de 10 euro zi.

Mancarea buna, si pe alese micul dejun, nu ca sa zici wow dar nici sa nu fi nemultumit.

Acum sa trec la cel mai mare plus al hotelului, piscina si zona de spa, ... piscina lunga de 30 m, apa tocmai buna de inotat la 28 de grade curata si nu prea mult clor in ea, o bucurie dar desavarsit, zona de spa cu aroma sauna, sauna uscata, baie turceasca, relax rooom, caraibian dus chestia asta este tare de tot, era cu ploaie de muson care se auzeau tunete de te bicuia pe piele, ploaie de vara calada, ce sa zic avea tot felul de duze si sunete de iesieai si fara oboseala si fara mahmureala de acolo, jacuzii, relax rooom... totul inclus, singura ce se platea era sala de forta, dar nu de aia venisem acoolo.

Borovet o statiune cocheta si mica, plina de englezi beti si de englezoaice cu copii care exclamau ,,hey tim, mammy is drunken... pe cand ieseau din cluburi... diferita fata de Bansko mai ales ca este aerisita si cu multi brazi, cum ar trebui sa fie o statiune de munte, pariile cam nebatute, foarte frumoase si pentru toate gusturile, incomparabil cu ce avem in tara si concurand cu cele din Austria.

Concluzie, SCHIUL DE VIS, viata de noapte ok

Orasul Samokov unde este hotelul, nu da in fiert de frumusete, dar are patinoar si este ieftin pentru cei care vin sa faca shoping.

Langa hotel era un magazin Tmarkt si Billa, unde gaseai bautura ieftina si buna plus un pui la rotisor si salate, etc daca nu vreai sa iesi la masa in restaurant.

Deci un concediu reusit, chiar relaxantiar drumul de 8 km nu l-am simtit deloc

Trimis de nicuclaudia in 23.02.15 09:40:23
Validat / Publicat: 23.02.15 12:29:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel lion borovet

VIZUALIZĂRI: 1799 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicuclaudia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.02.15 12:29:27]

@nicuclaudia - Mutat în rubrica "Arena Hotel [Samokov], BOROVETS" (nou-creată pe sait)

• Alte impresii din această RUBRICĂArena Hotel [Samokov]: