Kamelya Fulya Hotel [Evrenseki]

înscris/ă în 22.11.14
JUN-2014
REGIM MASĂ uai
1500 Euro

O vacanta de povestit tuturor

Suntem o familie care a ajuns la anii in care nu mai avem grija copiilor si in fiecare an mergem in cate o excursie sau un sejur.

Anul trecut am ales Turcia. Dupa ce am consultat saiturile de specialitate ne-am oprit la Side-hotel Fulya. Am fost inspirati.

Am plecat din Otopeni dimineata. cu o cursa tarom. ce a decurs ok.

In Antalia am fost asteptati de reprezentati ai firmei de turism si dupa o organizare ireprosabila am fost dusi la hotel. Dupa o primire cu sampanie, am fost cazati in camere, aici avand o problema pe care am rezolvato rapid contra unui bacsis.

Am fost cazati intro camera splendida, cu vedere la mare (ceea ce nu aveam platit in bilet).

Curatenia, aprovizionarea barului, zilnica, dar nu uitam sa lasam un dolar in fiecare zi.

Resortul foarte mare, mancarea foarte multa, variata, si de buna calitate. Fructele din abundenta. sucuri naturale, prajituri specifice Turciei, bauturi alcoolice destul de bune autohtone.

Personalul foarte amabil, respectuos, si foarte atent ca sejurul tau sa fie ok.

Piscinele curate, multe, parcul acvatic frumos, barurile peste tot in resort, cu barmani amabili si priceputi. La piscine echipa de animatie cu o trupa din basarabia ce faceau spectacole si seara destul de reusite.

Am avut din partea firmei ghid din basarabia amabil si care ne-a oferit excurii f reusite in zona, croaziera pe raul manavgat si in zona istorica a zonei. O excurie la cumparaturi gratuita cu masina agentiei (dar la magazine foarte scumpe).

Plaja la mare aproape (100m) curata cu baruri, sezlonguri, si prosoape gratuite, nisip fin si apa f calda.

In resort multi rusi, (nu ne-au deranjat, cum am mai citit) romani, forte retrasi si destul de crispati, moldoveni, nemti, si din tari arabe.

La plecare am fost luati de autocarul firmei si condusi la aeroport.

Un sejur f reusit si amintiti placute. O placuta impresie pt org agentiei de turism. ne-am intoarce si maine acolo dar anul acesta vizitam alte meleaguri.

Impresii încărcate de racovita_eugen in 16.02.2015 16:15:53

Validat / Publicat: 16.02.15 17:52:25

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (racovita_eugen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10550 PMA (din 15 voturi) nota2

[16.02.15 16:40:45]

@racovita_eugen: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[16.02.15 22:33:20]

@racovita_eugen: am si eu 2 intrebari:

1 cum este plaja cu nisip sau cu pietricele

2 inntrarea in mare se face lin sau se adanceste repede, sunt pietre in apa?

- iusti1968
[17.02.15 08:43:14]

buna marianbuc - plaja de la acest hotel ce face parte din "Complex Kamelya World" este probabil una din cele mai bune ce pot fi intalnite in Antalya. Foarte lata, intrarea lina in mare iar piertrele lipsesc cu desavarsire atat pe mal cat si in apa. Este locul ideal pentru un sejur alaturi de copii, nisipul si apa fiind perfecte.

[17.02.15 08:53:16]

@iusti1968: multumesc.

- racovita_eugen
[17.02.15 22:21:25]

@marianbuc - astea au fost criteriile principale când am ales hotelul. Deci plaja cu nisip si intrare lina in apa fara pietre. va ajut cu orice informatii orcand

[18.02.15 07:39:36]

@racovita_eugen: multumesc

Publicitate    [26.06.19 12:11:33]

• Acceptabil... (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.30 (scris in 05.10.18 de razvan.s1980 din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Hotel Fulya (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 08.08.18 de RaulHD din DEVA) - RECOMANDĂ
  • Un concediu de 5 stele (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 02.09.17 de gratziela din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezamăgire (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 8.05 (scris in 27.06.17 de doina turmac din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Fulya (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 6.30 (scris in 29.08.16 de sergyu din DEVA) - NU RECOMANDĂ
  • O vacanta reusita (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 11.08.16 de alina boca din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • O vacanţă foarte plăcută (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 19.08.17 de lianacioban din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ