ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.02.2015
DIN: Targoviste
ÎNSCRIS: 27.01.15
SEP-2012

Family Hotel Seagul 3* - din Nessebar cu vedere spre Marea Neagra

Prietenii nostri au ales aceasta cazare din Nessebar, apeland tot la Booking. Ajunsi la receptie, am stat de vorba cu o doamna care a fost tare draguta, amabila si zambitoare si cu o engleza bunicica (am ajuns sa apreciez acest lucru la bulgari, si asta din cauza experintei pe parcursul sejurului – impresii aici).

Astfel am avut o camera dubla si una pentru 3 persoane, camere ce se aflau la etajul 1, una langa cealalta. Noi am stat in camera dubla, care avea un pat destul de mare si o baie cu o cabina de dus. Cele doua camere, asemanatoare ca dimensiuni, imparteau un balcon mare, comun, chiar deasupra terasei. Vederea de la balcon este spre port si este una foarte placuta. In apropierea hotelului se afla si o parcare destul de mare si bine pazita (astfel ca masina noastra a poposit acolo pe tot parcursul sejurului).

Am avut micul dejun inclus inclus asa ca, in fiecare zi, coboram pe terasa sa luam micul dejun. Mi-a placut ca, zi de zi, ne aduceau ceva diferit si incercau sa serveasca produse locale (mi se pare ca ardeii copti au spus ca sunt facuti in casa, chiar de ei). Painea prajita era la discretie, iar noi doream apa fiarta pentru propriile combinatii de ceaiuri aduse de acasa. Terasa era suficient de mare, si totul era curat in jur.

Singura problema pe care am avut-o atat noi in camera dubla, cat si prietena noastra in camera alaturata, a fost cabina de dus, care din cauza nisipului, facea ca apa sa se scurga foarte incet si sa dea si pe dinafara. Am mentionat despre acest lucru si la receptie, si-au cerut scuze, spunand ca reparasera instalatia de scurgere recent si ca urma sa cheme un alt instalator pentru a rezolva problema. Mi-a placut foarte mult atitudinea lor, problema si rezolvarea.

Chiar daca nu am poze din camere, garantez ca acestea au fost spatioase, curate, cu mobilier nou, ofereau intimitate. In camere exista si TV, pe care nu prea l-am folosit. Oricum, foarte multe posturi erau in lb. bulgara, nu am avut rabdare sa cautam ceva pe intelesul nostru.

Hotelul se afla foarte aproape de intrarea in acest orasel pitoresc si la distante relativ scurte de centru. Mi-au placut locatia, serviciile si preturiledin Nessebar, cu siguranta un loc de recomandat si mai departe.

Trimis de Cucu Bau in 13.02.15 21:55:09
Validat / Publicat: 14.02.15 10:08:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2040 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cucu Bau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vederea de pe balcon.

webmasterX [14.02.15 10:07:24] »

tata123 🔱 [14.02.15 19:51:28] »

@Cucu Bau - Frumușele hotelurile în stil tradițional din Nessebar. Le-am observat în excursia din toamna lui 2014; chiar am utilizat parcarea din fața acestui hotel.

Cucu Bau [15.02.15 18:15:44] »

@webmasterX - Da.

dorinakiss [08.03.17 10:48:43] »

Buna ziua. Voi ajunge in Vara aceasta la hotel Saint George 3* din Nessebar si doresc sa stiu daca il cunoasteti, care sunt preturile la terase, taverne, magazine, daca sunt preturi acceptabile, precum si distractiile din orasul vechi.

dorinakiss, tata123 🔱
Alte impresii din această RUBRICĂSeagull Hotel: