Pasa Beach Hotel

înscris/ă în 02.02.15
OCT-2013
cu transport AUTOCAR

Superb!

Am ales acest hotel pentru saptamana de miere, fiind printre singurele oferte primite de la agentii, octombrie fiind extrasezon. Citind pe diferite site-uri parerile altor persoane am plecat cu inima stransa, dar ajungand acolo ne-am dat seama ca am facut cea mai buna alegere.

Cazarea s-a facut destul de repede, si desi ajunsesem destul de tarziu (in jurul orei 18) am iesit seara sa mancam si sa ne plimbam putin prin zona. Hotelul este foarte bine pozitionat pe malul marii, iar in jur sunt destule magazine pentru impatimitii de shopping.

Camera a fost foarte ok, mancarea variata (pana si cel mai pretentios om gaseste ce sa mananace), bauturi diversificate, deserturi mai mult pe gustul lor dar se poate compensa cu fructele foarte proaspete.

Statiunea este foarte frumoasa si foarte curata, turcii iti ofera foarte multe activitati in statiune-noi am facut scubadiving, Lazytrip, excursie in Dalyan, dar regret ca nu am fost si la Pamukkale... prin urmare trebuie sa revenim in Turcia :)

Impresii încărcate de alinacristina in 02.02.2015 18:19:23

Validat / Publicat: 02.02.15 18:53:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (alinacristina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 11 voturi) nota2

[02.02.15 20:15:47]

@alinacristina: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- alinafulg
[02.02.15 22:33:20]

Cum a fost vremea in octombrie? Dar apa marii?

- alinacristina
[02.02.15 22:52:30]

@alinafulg - Am plecat din Romania pe ploaie si am ajuns in Turcia pe ploaie, din pacate. A doua zi vremea si-a revenit si a fost ok, puteai sa faci baie-apa era cam rece, sa te bronzezi, dar seara era racoare. Din cate am discutat cu localnicii nu mai fusese de mult asa racoare in acea perioada, in mod normal fiind mult mai cald. Dar indiferent de vreme s-a meritat din plin :) PS: Am venit destul de bronzati ;)

- alinafulg
[03.02.15 01:33:22]

@alinacristina - Multumesc pentru raspuns. Am intrebat din cauza ca anul trecut am vrut sa mergem la sfarsit de septembrie in Kusadasi iar apoi in Marmaris, din pacate nu am mai putut face calatoria din motive medicale.

- alinacristina
[03.02.15 10:52:16]

@webmaster98 - Multumesc.

- wyo*
[04.02.15 06:29:16]

@alinA

acristina - Ai putea sane spui prin ce firma ai fost cu autocarul? Multumesc.

====

by wm - folositi facilitatea siteului de a trimite mesaje personale , referirile la agentii turistice nu sunt permise pe AFA

- Cata2015
[30.04.18 13:36:29]

Buna ziua, am fost anul trecul la Kusadasi si a fost k, vizavi de Pamukkale atenție nu este ce se spune, am aflat asta in autocar la intoarcere doua perechi isi luasera excursie acolo si erau ff dezamagiți...

Publicitate    [19.10.19 08:50:19]