ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.02.2015
DIN: Ramnicu Valcea
ÎNSCRIS: 11.09.10
AUG-2014

Ne-a placut mult

Am cumparat sejurul pe ultima suta de metri. Ne/a fost recomandata dar am crezut ca este oarecum o pacaleala, avnd in vedere pretul mic pe care le/am platit. Am plecat in graba mare, Am ajuns dupa un drum destul de lung, coada maricica la granita dintre Bulgaria si Grecia. Am gasit locatia relativ repede, prietenii alaturi de care am plecat la drum au stat la un hotel aflat chiar la malul marii.

Cazarea

Una aproape perfecta pentru noi, de fel nepretentiosi. De regula nu suntem foarte interesati de conditiile de cazare, daca nu sunt insecte in camere, daca nu e mucegai, este ok, mergem in Grecia an de an pentru mare, plaja si plimbari. In fine, la Natasa peste asteptari, camere maricele, aproape toate cu vedere la mare, muntele din spate sau la piscina din interiorul amplasamentului, una generoasa si curata. Curtea si ea generoasa, un bar in fata piscinii, palmieri, maslini sau smochini, vita de vie. Sezlongurile sunt destule, niciodata nu se ocupa toate. La bar muzica de calitate pana la 1, chiar 2 noaptea, fara sa fie insa data foarte tare.

Masa

Pentru prima data in Grecia seara aveam posibilitate sa ne alegem meniul de a doua zi, dintre trei optiuni. Micul dejun era aproape identic zilnic, unt, dulceata, ceva mezeluri, lapte. Seara ce alegeai ziua precedenta, noi am ales pe fiecare zi altceva. Una peste alta, nu plecai flamand niciodata. Cina era mereu completata de gazde cu desert care consta fie in dulciuri, fie in fructe. Apa rece la gheata nu a lipsit nici ea niciodata.

Gazde super

Pe patroana amplasamentului o cheama chiar Natasa si este extrem de prietenoasa, te ajuta cu orice ai nevoie, niciodata nu stramba din nas. Mai mereu o poti gasi la barul din curte, acolo unde preturile sunt mai mari decat la supermarketuri dar substantial sub cele de pe plaja. In plus, aproape zilnic primesti gratis lichioruri preparate in casa, unele cu o aroma deosebita. Ca un amanunt, daca aveti animale de companie le puteti lua fara probleme, au un spatiu special amplasat in curte.

Plaja si marea

Nimic de comentat, ca in Grecia adica la superlativ. Plajele din Skala Potamia sunt numeroase si pe gustul tuturor, si cu pietricele si cu nisip fin. Noua ne/am pacut cel mai tare cea de langa portulet. Sezlongurile nu se platesc, asa cum este cam peste tot in Grecia poti sta toata ziua, unica conditie fiind sa consumi ceva de la barul din apropiere.

Noi o sa revenim

Una peste alta, dintre toate locatiile din Grecia, Hotel Natasa este clar pe primul loc si cu siguranta vom reveni, cel mai probabil chiar in aceasta vara. Ca si statiue, o clasam pe locul secund, dupa Sarti-Halkidiki.

Trimis de dogvl78 in 01.02.15 21:48:49
Validat / Publicat: 01.02.15 23:01:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini, Thassos-Potos, Sarti

VIZUALIZĂRI: 4466 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dogvl78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Cu Red Feribot aveam sa plecam spre Thassos

webmaster22 [01.02.15 23:04:11] »

@dogvl78 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

dogvl78 [02.02.15 00:17:10] »

@webmaster22 - da, este perfect

puiutea [02.02.15 13:40:06] »

Frumoasă locația, de reținut, la fel și review-ul tău! Multă sănătate!

dogvl78 [02.02.15 13:47:14] »

@puiutea - Da, noua ne/a placut dar depinde de cate pretentii ai. Nu e lux dar e acceptabil pentru Grecia

flaviana77 [03.02.15 09:21:19] »

mi-a placut si se vede ca este scris din toata inima adica cu suflet si cu nostalgia acelui sejur.

dogvl78, flaviana77
Alte impresii din această RUBRICĂNatasa Hotel: