ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.01.2015
ÎNSCRIS: 12.07.12
JAN-2015

E loc de mai bine!

Minivacanta la Hotel Hera in luna ianuarie 2015 as spune ca nu a fost tocmai in regula dpdv al cazarii.

Am ajuns la hotel la ora 13, am zis sa incercam sa ne cazam mai devreme daca se poate... la receptie (de fapt e un birou intr-un hol micut, nu receptie) am fost primiti de o doamna acrisoara care ne-a dat sa citim regulamentul hotelului (lucru greu de facut cu un copil de 4 ani intr-un spatiu atat de ingust). I-am explicat dnei ca nu suntem pentru prima data plecati de acasa si stim sa ne comportam civilizat, am intrebat daca exista in acel "regulament ceva special care ne-ar trebui comunicat"... in afara faptului ca piscina are 1,80 m si nu tr sa lasam copilu nesupavegheat nu era nimic iesit din comun... am semnat ca am luat la cunostinta si ne-a dat cheia apartamentului. Atentie, daca doriti camera cu balcon sa o cereti la receptie deoarece nu toate camerele au balcon, a noastra a fost la etj 2 si avea 2 balcoane.

Intram in apartament, dormitor si living cu bucatarie, patul pregatit doar in dormitor, pentru cel din living ne-au lasat pilota si lenjeria sa ne descurcam noi. La bucatarie 4 pahare, 4 cesti, frigider, plita si filtru... am cerut tacamuri si farfurii de la bucatarie si ne-au adus 2 farfurii, 2 furculite si 2 cutite... noi fiind 3 adulti si un copil!

Ni s-a spus ca avem in camera halate si papuci de piscina, ai fost 2 halate si 2 perechi de papuci... am mai cerut pt o persoana, ne-au adus, dar cu niste ochi dati peste cap din partea dnei de la curatenie.

Piscina destul de modesta, micuta cu adancime de 180 cm, apa nu f calda, dar nici rece, mucegai pe pereti de la condens... sauna este la subsol, dar nu functiona!

Wi-fi exista in hotel, dar are un semnal atat de slab incat este ca si inexistent!

Cel mai rau aspect a fost cel legat de curatenia in camera... in 3 zile cat am stat nu s-a intrat deloc la curatenie, au intrat doar sa ia gunoiul si sa puna h. ig la baie... nu s-au schimbat prosoape, halate... nimic!

Un aspect pozitiv si important pt noi a fost caldura, fff bine, foarte cald in apartament, apa calda ok!

Referitor la restaurant nu pot sa spun nimic, nu am mancat la ei... am mancat la Rest. Dragului pe care il recomand cu mare drag!

Trimis de laur75 in 31.01.15 10:50:44
Validat / Publicat: 31.01.15 12:00:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 1979 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laur75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂHera Hotel: