Catalonia Square Hotel

Avatar elgom
DIN Brașov
înscris/ă în 06.07.11
JAN-2015

Cea mai buna varianta in Barcelona

Am petrecut 2 zile superbe in Barcelona, in mijlocul lui ianuarie.

Rezervarea am avut o la hotel Catalonia Sqare, chiar in Piata Catalanya.

Desi aveam o dbl am primit un junior suite cu demipensiune inclusa si bauturi free. Curatenie impecabila, chiar de 2 ori pe zi verificau camera. Receptiinerii f bine pregatiti si amabili, ne au ajutat cu tot ce am solicitat.

Micul dejun nu l am luat aici pt ca era 20 euro/zi de pers insa langa hotel erau 3-4 cafenele cu servire mic dejun, una chiar vieneza si starbucksul la 2 min.

La cafenea micul dejun complet era 5-6 euro/ pers.

Deja vacanta era si mai frumoasa cand am primit vestea. Am ales hotelul dupa scorul de 9,3 pe booking si s a dovedit a fi lozul castigator.

Hotelul are parcare proprie, doar 19 e/zi, un cost rezonabil pt Barcelona.

Imediat cum parasesti holul, este piata catalonya, cea mai animata zona a orasului.

Hotelul are o piscina pt vara in spate, e mica insa buna in zilele calduroase.

Aici sunt si City busurile pt vizitarea orasului sau numeroasele busuri interene/metro, etc.

Cu 27 e sau 36 / zi de pers, poti alege 1 sau 2 zile de vizitare a orasului cu CityBus.

Noi am ales o zi si am facut circuitul complet cu 2 opriri la Sagrada Familia si Camp Nou.

Un tur complet dureaza cam 3 ore sau mai mult si sunt 2/3 linii.

Camera a costat 130 euro/zi fara mic dejun dar cu demipensiune inclusa si free drinks.

Cu siguranta tot aici vom reveni, un hotel superb, luxos, asa cum cautam... si totusi fara fitze si figuranti ca la marile hoteluri de 5 stele.

Impresii încărcate de elgom in 26.01.2015 10:52:11

Validat / Publicat: 26.01.15 11:28:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elgom); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4049 PMA (din 8 voturi) nota2

[26.01.15 11:22:15]

Mutat în rubrica "Catalonia Square Hotel, BARCELONA" (nou-creată pe sait)

- papone
[26.01.15 16:36:42]

in afara de amplasarea hotelului, mai poti spune ceva despre camere, despre dotari, etc?

si inca o rugaminte... ce [...] inseamna

fara mic dejun dar cu demipensiune inclusa
???