ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.12.2009
DIN: Sannicolau Mare
ÎNSCRIS: 24.07.08
SEP-2008

Hotel Kali-Pigi

Numele hotelului tradus ar insemna ''izvor bun''!

Am fost cazati in septembrie 2008 pentru doua saptamani, am avut norocul sa avem o camera excelent pozitionata, pe umbra, nu a fost nevoie sa folosim aerul conditionat. Am beneficiat de oferta ''platesti o saptamana si stai doua'', luand biletul de la o agentie din Timisoara.

Am fost foarte multumiti, de hotel si de cameara, in general.

Atat Kali-Pigi cat si Danny, sunt hoteluri de 3 stele, pe care le administreaza doi frati. Am fost tratati din prima zi cu o ospitalitate deosebita, atat din partea gazdelor, cat si din partea personalului, care era majoritar din Romania.

Hotelul e ideal pentru relaxare, asezat intr-o zona linistita a statiunii, la vreo 5 min de mers la plaja. Am avut inclus in pret si mic dejun. Am mers cu masina personala, nu cu avionul, deoarece am stat 2 saptamani si era nevoie sa ne deplasam la alte plaje.

Camerele erau spatioase, dotate cu mobilier modern, utilate cu plita electrica si tot ce e nevoie intr-un sejur, frigider, tv, aer conditionat si terasa. Totul era frumos. Pur si simplu camera mea era asezata sub niste bananieri mari cat doua etaje. In fata terasei, stateam la umbra unui yuka urias. In dreapata -palmieri. Curatenia se facea zilnic, schimbarea prosoapelor si a lenjeriei de pat -de 3 ori pe saptamana.

Erau doua piscine cu sezlonguri gratuite. In incinta aveam chiar si super-market. Apoi un bar, un restaurant, o sala de servirea micului dejun. se putea juca biliard, se organiza de 2 ori pe saptamana karaoke, iar lunea -seara greceasca. Era parcarea gratuita. Pentru pitici era un loc de joaca special amenajat.

Nu prea-mi place sa descriu hotelurile, dar aici pe langa conditiile excelente, chiar m-am simtit foarte bine. In general eram multi romani, sarbi, si foarte putini englezi.

va recomand cu drag aceast hotel, pentru conditii, pret si mai ales pentru amabilitatea deosebita.

Trimis de georgiana in 28.12.09 22:35:52

VIZUALIZĂRI: 3021 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Un corp al hotelului

Diaura*
[28.12.09 23:06:39]

Pe langa faptul ca esti norocoasa cu asa oferta imi place si cum scrii. La faza cu ; la dreapta palmieri...la stanga palmieri .....eu visam cu ochii deschisi.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[23.02.10 20:17:08]

Pentru prietena mea draga Giorgiana al carui nume il cam scriu gresit pe aici o melodie superba a unui interpret foarte iubit in Grecia Giannis Ploutarxos. Daca se poate atasa va rog : http://www.trilulilu.ro/luyzaXmarius/224bcf1beba707

[24.02.10 00:52:48]

georgiana, am atasat melodia propusa de ionescunic, eu personal nu ma mai satur sa o ascult !

georgianaAUTOR REVIEW
[24.02.10 09:21:27]

Va multumesc la amandoi!

Mai ales tie, Nicu, pentru cuvintele calde atasate melodiei, dar si pentru gestul in sine!

N-o sa raman datoare!

Alykanas are ceva special pentru mine, acolo am participat la cele mai tari seri grecesti, pana acum! Am stat la umbra bananierilor si mi-a ramas in suflet ce inseamna ospitalitatea greceasca!

Cine stie daca voi mai ajunge vreodata acolo!

Alb
[22.04.10 01:09:53]

Da, hotelul pare ok, chiar foarte dragut si cred ca pretul este bun.

Este in Alikanas parca, nu?

Mie mi-a placut zona. Era multa liniste.

mihaela9
[12.02.12 00:59:10]

Multumesc mult, Georgiana! Postarea ta m-a convins sa imi achizitionez si eu un sejur la Hotel Danny cu 125 de euro de persoana si 85 de euro autocarul. Mi-am dorit din tot sufletul sa ii fac mamei mele in etate o bucurie si sa o duc acolo.

Iti doresc o viata frumoasa si tot binele din lume! Cu drag, Mihaela

georgianaAUTOR REVIEW
[12.02.12 09:05:07]

Iti multumesc, Mihaela! Vacanta placuta!

Alb, Diaura*, georgiana, ionescunic, mihaela9
Alte impresii din această RUBRICĂDanny's & Kali Pigi Hotel: