ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.01.2015
ÎNSCRIS: 19.01.15
DEC-2014
single

Revelion in bataie de joc

Am "petrecut" la Pensiunea Montan Bran unul din cele mai proaste revelioane vreodata si din pacate singurii de invinovatit pentru asta nu sunt decat "gazdele". Am platit 1650RON pentru o persoana in camera dubla, regim de masa complet.

Am sosit la pensiunea cu pricina pe 30.12. '14 seara si primul lucru care ne-a intampinat de afara era muzica data la maxim inauntru si avand in program manele... Am mancat de bun venit ceva nici bun, nici prost, dar cu muzica in urechi si nefiind in stare sa port o conversatie cu prietenii de la masa altfel decat strigand.

Dupa o zi lunga si o masa chinuita... ne-am retras in camera pentru somn insa... muzica se auzea si acolo la fel de tare... si s-a auzit asa, pe aceleasi ritmuri manelistice, pana la orele 2 in noapte. Dupa ce muzica s-a oprit si finalmente am crezut ca ma pot odihni, m-am "delectat" cu urletele animalice razlete pana dimineata spre orele 7 ale unor musafiri turmentati.

Aceasta a fost prima seara.

A urmat noaptea de revelion. Din start notez ca la orele 1.30 a.m. m-am retras in camera, eu care petrec dintotdeauna pana dimineata de revelion.

De data asta insa, mancarea fara niciun dumnezeu, muzica iarasi la maxim si aceleasi manele innebunitoare in program, lipsa unui spatiu potrivit de dans (daca as fi vrut, prin absurd, sa dansez pe manele), fumul de-l taiai cu cutitul, servirea care n-a existat... m-au facut sa prefer sa stau in pat sa ma uit la Sex&the City pana dimineata, pentru ca si in camera muzica se auzea la fel de tare si mirosul greu de mancare iti dadea impresia ca esti tot la masa, desi n-ai fi vrut...

In prima zi a noului an si inainte de inca o noapte platita, am decis sa renuntam la a-i mai "delecta" cu prezenta inca o zi pe iubitorii de manele si strigaturi... astfel ca ne-am facut bagajele de plecare si am cerut sa ne fie returnata diferenta pentru noaptea la care am renuntat. Am fost apostrofati agresiv pentru decizia de a pleca si "nesimtirea" de a cere si parte din bani inapoi... Banii nu i-am primit si probabil nici nu-i vom vedea vreodata...

In concluzie despre Pensiunea Montan Bran:

- camera mea cu numarul 6, a fost ok, cu exceptia lipsei izolarii fonice de orice fel si a faptului ca simteam din plin mirosurile grele din asa zisa bucatarie.

- piscina a fost ok si ea, desi incaperea nu era intretinuta (sezlonguri sparte, pahare de sticla uitate din ziua/noaptea anterioara la tot pasul dimineata, la prima ora, igrasie pe pereti, etc.).

- servicii de curatenie inexistente in cele 2 zile si 2 nopti petrecute acolo

- servirea inexistenta, era un asa-zis "domn" care inmana in sila si tardiv farfuriile cu mancare si doamne fereste sa ai vreo intrebare sau sa ceri niste apa sau ceva, ca doara de aia ai platit "all inclusive"...

- mancarea... acceptabila. Nimic traditional bun romanesc ci mancare de cantina... fara sare si piper.

- program de distractie pe noaptea de revelion: perfect pentru iubitorii de manele date la maxim si fumatori inraiti.

Asadar: NU RECOMAND si imi pare rau maxim de banii dati. Recomand ca numele pensiunii sa se schimbe in "La Manelica".

Trimis de Misha Anca in 19.01.15 14:49:07
Validat / Publicat: 20.01.15 20:06:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 1200 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Misha Anca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.01.15 15:07:15]

Că ați fost concomitent cu utilizatorul care a scris aceste impresii e mai mult decât evident; întrebarea nostră este de fapt dacă ați fost cumva împreună (în grup)?

Mulțumesc,

[20.01.15 20:05:57]

@Misha Anca - Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Montan Bran (ex Mistral 8) [Șimon]:

• pagină generată în 0.035408020019531 sec