ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.12.2009
ÎNSCRIS: 14.11.08
SEP-2007

Superb

Un hotel superb. E adevarat ca a fost primul hotel in care am stat din Turcia, dar este suoerb. Am vazut ca pina acum nu a mai scris nimeni depre acest hotel si probabil pentru ca, adevarat nu prea sint romani in acest hotel. Dar chiar merita sa "riscati".

Noi am fost din 30 sept. pina in 7 octombrie. In primul rind vremea este superba. Maxim 30 grade la prinz. Iar hotelul excelent. O sa postez si poze pentru a va demonstra.

Singurul inconvenient, rusii, dar pina la urma tot e bine ca nu intelegi ce vorbesc, decit sa fie romani si cine stie ce sa iti auda urechile. In primul rind hotelul e format din 3 cladiri.

Cladirea principala, cea inalta care se vede pe sait-ul hotelului si inca 2 cladiri de 4 etaje. Noi am stat in cel principal. Regimul este, cel putin asa am ales noi, UALL. Receptia hotelului este mai mult decit grandioasa, adica totul in marmura, cu candelabre superbe - totul in stil turcesc. Agenta care mi l-a recomandat mi-a spus ca este ca un palat turcesc. Si nu a gresit cu nimic.

Camerele sint superbe, si este putin spus. Servirea este la fel, e adevarat ca si noi am lasat la receptie, la cazare 10 euro, dar este foarte putin tinind cont ca ne-au dat o camera cu vedere la mare si la etajul 1.

Are multe restaurante (care arata de vis) si tot atat de multe baruri. Conceptul de UALL la acest hotel inseamna 24 ore din 24 ore. Adica puteai servi masa la orice ora doreai si tot la fel si la baruri. Discoteca este de la 1 noaptea, dar esta astfel pozitionata incat nu deranjeaza pe nimeni, indiferent in ce corp de cladire este cazat. Masa de seara se ia intr-un restaurant - gradina in aer liber, unde in fiecare seara aste o orchestra cu solista care cint superb. Exclus manelele noastre. Tot aceasi orchestra se muta de la ora 22 inntr-un anume bar unde este o dicoteca pina la ora 24. Noi sincera sa fiu in afara recetiei nu am lasat tips. Nu a fost cazul. Mancarea este mai mult decit pe saturate. Cred ca la fiecare masa erau cel putin 50-60 feluri de mincare (in care includ salatele si dulciurile). Bauturile erau excelente si mai ales cokteilurile. La mesele principale aveau 2 tipuri de vin la dozator care erau fff bune si reci. Alb si rosu. Pe linga bere, sucuri din fructe naturale (adica niste imense boluri in care erau pe linga sucul respectiv inclusiv fructe) si nu numai.

Nu va speriati ca hotelul este in oras, adica in cartierul Lara Kundu. Este foarte bine pentru ca este linga statia de autobuz. Mai mult de 20 de minute nu faci cu autobuzul pina in centrul Antalyei.

Hotelul e intins pe o suprafata de 4 ha, unde este f multa verdeata. Este atit de curat ca ai putea merge in piciorul gol peste tot. Toate aleile sint din marmura care straluceste de curatenie. Daca aleile sint atat de curate va dati seama ca interiorul straluceste de curatenie.

Cel putin in 2007 cand am fost noi erau 2 piscine. La una din ele, cea mai mare in fiecare zi era o echipa de animatie super. Absolut in fiecare zi se faceu tot felul de concursuri foarte dragute si ei, animatorii erau foarte simpatici si faceau totul ca te simti excelent.

Ar fi foarte multe de povestit, dar ce pot spune ca am recomandat la toti cunoscutii mei acest hotel E adevarat ca nu e dintre cele cu pret mai mic, dar ca si raport calitate pret este chiar un pret mic. Ganditi-va ca noi am fost in extra sezon, sfarsitul lunii septembrie. Oricum nu as merge in Turcia in alta perioada a anului pentru ca ar fi mult prea cald. Sigur, noi putem pleca in aceasta perioada.

Ca zona, Lara este frumoasa, dar prin comparatie cu Konalati (unde am mers in 2008) nu se compara. Zona Konaliti, adica la baza muntelui, este mult mai frumoasa. Superba, numai ca aici nu prea ai hoteluri care sa aibe UALL sau ALL decit vreo 2 care nu se compara nici pe departe cu Sera.

Probabil, dupa experienta din 2008, cand am stat la hotel Porto Bello din Konalti daca as mai merge in Antalya as alege, cu siguranta, Hotelul Sera.

In concluzie un hotel pe care il recomand tuturor care vor sa petreaca o vacanta superba.

Trimis de mihrula in 28.12.09 18:11:24

VIZUALIZĂRI: 4889 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihrula); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

denis67* [27.01.10 11:07:59] »

Este direct pe plaja?

Spuneti-mi va rog tobogan are acest hotel?

Eventual postati si cateva poze cu hotelul.

multumesc

mihrula [27.01.10 18:00:24] »

Buna denis 67, este pe plaja si are tobogan. Voi pune poze, dar daca intri pe sit-ul hotelului le vei vedea. Sant intocmai.

Un amanunt, eu am fost in hotelul principal, cel inalt. Si inca unul, sint fff multi rusi, dar macar nu sint romani. Ceea ce pentru mine a fost ok. A aparut gresit, sintem familie fara copii. Dar au si loc de joaca pentru ei inclusiv la masa au scaune speciale pentru bebe. Un super hotel care nici nu e ca pret foarte piperat.

Pentru alte detalii iti stau la dispozitie, chiar pe mai-lul meu: elenaindustrial@yahoo. com.

denis67* [28.01.10 07:41:09] »

Multumesc ptr informatii.

Nu intotdeauna pozele de pe site-urile hotelurilor sunt conforme 100% cu realitatea.De aceea astept si pozele facute de dvs.

Rusii nu ma mai deranjaza.Am invatat sa-i ignor iar cu cat sunt mai putini compatrioti cu atat e mai liniste si curat.

vali23* [06.05.17 04:59:19] »

Un review superb. In iunie mergem cu cei de la [...]-editat WM si vom zbura cu Air Bucharest. Am gasit o oferta buna pentru iunie, cele mai bune oferte fiind in iunie. E cea mai buna firma din Cluj pentru Turcia. Noi plecam pe 12 iunie din Cluj. Dupa intoarcere voi pune si eu poze. Vacante reusite!!!

denis67*, mihrula, vali23*
Alte impresii din această RUBRICĂClub Hotel Sera City & Resort [Lara]: