ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.01.2015

N/A

ARTICOL ARHIVAT
REVIEW SUSPENDAT (temporar/definitiv), VEDEȚI MAI JOS MOTIVELE

Un Craciun dezamagitor

Am fost la Cabana Brazilor cu oferta de Craciun- 2 adulti. In cabana am fost noi si un grup de 16 persoane (din care face parte si persoana ce a scris precedentul review).

Partile pozitive.

- zona e foarte pitoreasca.

-cabana din lemn se incadreaza frumos in peisajul rustic-

-afinata era foarte buna

- soriciul de la taierea porcului a fost bunisor, dar chiar nu se merita sa dam 24 milioane pentru o palma de shorici

-in ultima dimineata la cafea am stat foarte placut cu doamnele din grupul cazat acolo.

Partile negative.

- e destul de greu de gasit cabana, nu exista vreun indicator. Am telefonat proprietara care dupa cateva incercari nereusite de a ne explica cum sa ajungem, a venit ea cu masina la drumul principal sa ne ghideze.

- in apropiere nu se afla vreun restaurant sau macar vreo alimentara sa iti iei o sticla de apa ceea ce te lasa la singura optiune- sa cumperi de la cabana la niste preturi destul de frumusele.

- izolarea fonica lipseste cu desavarsire, se aud toate discutiile din camerele de alaturi, tropaieli, etc. Nu prea ai cum sa dormi pana nu se culca si restul oaspetilor.

- Unele lucruri mentionate in oferta de Craciun au lipsit complet (focul de tabara, plimbatul cu sania... Intradevar, nu a fost zapada dar vazand vremea calda proprietara trebuia sa aiba un plan de rezerva, sa ofere altceva, sau cel putin sa faca un discount nu doar sa ridice din umeri ca "asta este".)

- dupa ce si-a incasat banii imediat ce am sosit, nu prea am mai vazut proprietara. De exemplu la pomana porcului, au gatit cativa barbati din grupul ce era cazat acolo. Dupa ce am inghetat vreo ora pe afara am zis ca mai bine stau in camera, am mai coborat de 2 ori la interval de jumatate de ora si cum nu era gata mi-am zis ca proprietara ca o gazda atenta ce s-a recomandat, v-a avea bunavointa sa bata la usa sa anunte sa coboram la masa. Nici pomeneala.

- masa festiva. Am coborat la ora 8 seara la masa festiva, ni s-au adus platouri reci cu ceva carnati de casa si cascaval, dar dupa ce mancasem deja de 2 ori din ele am zis ca mai bine astept cina calda. Si am tot asteptat pana la 10 jumate noaptea. Dupa ce nu mancasem decat putin la dejun, nici nu mai vedeam de foame. Cand in sfarsit a venit mancarea, nu erau decat 2 rulouri de piept de pui cu un pic de sos de ciuperci (rece). Am mancat si am asteptat sa aduca celelalte bunatati cu care se laudau atata in descrierea pensiunii. Dupa o ora nu am mai rezistat si am plecat in camera, sotul a mai ramas. Cand a revenit mi-a zis ca felul 2 a venit abia la 12 si un sfert, ceva sarmale pline de ulei. Halal cina festiva! La urma urmei tocmai taiase in ziua precedenta un porc puteau face o friptura, niste parjoale sau ceva mai deosebit decat acelasi platou din carnati servit in fiecare zi. Daca tot era o masa de sarbatoare.

- baia nu a functionat propice. Am intrat sa fac un dus, apa era calaie, dupa cateva minute am iesit pentru ca inghetam. In timp ce ma imbracam a batut la usa fata ce se ocupa de servit la restaurant (cred ca fiica proprietarei) ce ne-a reprosat ca ii curge apa in restaurant si sa inchidem apa. ?!

- din pacate nu prea ai ce face acolo daca ai nenorocul sa nu fie zapada. La televizor abia se vede pentru ca camera e foarte mare iar tv-ul mic si plasat in peretele opus. Internet nu exista, nici macar niste jocuri de societate, carti sau ceva.

Dupa ce am petrecut 2 nopti si o zi am facut bagajele si am plecat acasa (bineinteles ca nu ni s-a intors vreun leu inapoi pentru jumatatea de sejur ce nu am stat-o).

Trimis de olesea13 in 10.01.15 15:57:17
Validat / Publicat: 10.01.15 19:20:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VATRA DORNEI. A mai fost în/la: cluj, bucuresti, iasi

VIZUALIZĂRI: 1797 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (olesea13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.01.15 16:22:35]

@olesea13: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[10.01.15 16:23:16]

@olesea13: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

olesea13AUTOR REVIEW
[10.01.15 16:28:26]

@webmaster26 noi am folosit acele coordonate pentru a incerca sa ajungem la cabana si ne duce cu totul aiurea. Dupa parerea mea nu sunt corecte. Am sa verific GPS-ul sa vad daca am salvate datele corecte.

[10.01.15 16:41:23]

@olesea13 - in caz ca nu sunt salvate, te rog rog aruncă o privire peste următorul link maps.google.ro/maps?q=47. ... &hl=ro&t=m&z=16.

• - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • webmaster
    [05.01.18 12:56:44]

Proprietarul acestei unități de cazare și-a exercitat dreptul de a solicita arhivarea impresiilor de mai sus, cf drepturilor conferite de Regulamentul în cazul impresiilor mai vechi de 3-5 ani.

După verificarea conformității cu prevederile din Regulament, am acceptat solicitarea.

Review-ul de mai sus este suspendat în vederea retragerii de pe sait, prin arhivare (în termenul prevăzut de Regulament, 1-30 zile de la anunțarea publică)

olesea13
    Alte impresii din această RUBRICĂCasa Brazilor [Șarul Dornei, Sărișorul Mare]: