Pensiunea Ileana Teodora Teleptean

înscris/ă în 07.01.15
JAN-2015
REGIM MASĂ UAI

Revelion de vis

Dupa o incercare in 2013 cand ne-am trezit cam tarziu (in octombrie) si pensiunea era ocupata, anul acesta am inceput discutiile din august si am prins impreuna cu prietenii locurile mult dorite.

Toate impresiile bune scise de majoritatea celor care au fost acolo si care au contat 90 % in alegerea locatiei au fost umbrite de ultima recenzie care sincer a bagat un ghimpe in bucuria ce o aveam.

Dupa un drum de aproape 10 ore cu Moldova inzapezita am ajuns iar surpriza a fost deosebit de placuta.

De cand am intrat pe poarta am fost intampinati de Domn' Vasile care ne-a carat bagajele si ne-a prezentat camerele care aveau tot ce trebue sa te simti bine.

Ca sa nu o mai lungesc - horinca exceptionala, feluri de mancare maramuresene grozave la gust iar de gazde sincer m-am indragostit. Afacere de familie care tine la blazon.

In concluzie a fost superb vom mai reveni si mi-a venit in minte vechiul proverb "daca 2 spun ca esti beat dute si te culca" asa ca rog familia Teleptean sa nu mai puna la inima aprecierile negative ca dupa atatea pareri bune una negativa chiar nu conteaza poate merge la culcare.

oricum le multumesc pentru ospitalitate si daca vor fi tot asa atunci nu se vor plange de lipsa turistilor.

Impresii încărcate de grigoriu in 07.01.2015 11:28:24

Validat / Publicat: 07.01.15 16:03:11

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (grigoriu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1799 PMA (din 5 voturi) nota2

[07.01.15 11:45:08]

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

- grigoriu
[07.01.15 13:08:20]

@webmaster - Imi pare rau dar nu sunt un amator de poze si nu am facut in aceasta locatie, ce am scris este ce am simtit eu si ce am considerat ca este normal fata de gazde. Acum publicarea acetei recenzii depinde de dumneavoastra, calitatea de turist platitor nu cred ca poate fi dovedita printr-o fotografie, daca ma credeti pe cuvant bine, daca nu nu-i nici o suparare. Mie mi-a placut si asta e de ajuns. Va multumesc de atentie.

[07.01.15 13:17:57]

@grigoriu -

calitatea de turist platitor nu cred ca poate fi dovedita printr-o fotografie

parțial adevărat; nouă ne poate totuși spune destul de multe o simplă poză.

Oricum, în acest caz, poate aveți vreun document de plată (O. P., bon fiscal) pe care să-l scanați / fotografiați și să ni-l trimiteți pentru a putea proba faptul că ați fost într-adevăr acolo.

Mulțumim,

PS important: în eventualitatea primirii acestei copii, ea NU va fi făcută publică!

[07.01.15 16:01:48]

Autorul a trimis totuși o poză, pe care însă ne-a rugat să nu o facem publică.

Îi mulțumim pe această cale și publicăm articolul.

Îi urăm de altfel, cu această ocazie, bun-venit în comunitatea AmFostAcolo și îl așteptăm și pe viitor, cu alte impresii din călătoriile sale.