ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.12.2009
    JUN-2008
    5 AD. + 5 COPII

Extrem de nemulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Cea mai urata vacanta!!! Va rog cititi!!!!

Vom incerca sa va povestim aventurile prin care am trecut. Am ajuns la ora 9 in fata hotelului. Arata superb. Hotelul arata ca un adevarat palat, cu marmura pe jos, iar la intrare era asazata o vaza aurie, mare plina cu orhidee. Imediat cum am intrat am si mers la receptie.

Am fost informati ca, cazarea va inacepe la ora 11, si daca ca vrem, putem sa mergem sa mancam. INCEPE COSMARUL. In sala de mese mustele bazaiau peste tot, iar pisicile fara adapost misunau cu puricii lor peste tot. Am cerut sa fim mutati la alt hotel, dar ni se cerea suma de 1300 de euro per familie (eram 3 familii). Nu am acceptat sa dam aceasta suma de bani. Am cerut permisiunea sa vedem camerele din corpul A (respectiv corpul in care ar fi trebuit sa ne cazam). Doi din membrii grupului nostru au mers sa viziteze una dintre camere. Cand s-au intors erau socati. Camerele erau deplorabile: tapetul era dezlipit, mocheta era mizerabila iar mucegaiul domina pe peretii camerei. Am refuzat sa ne cazam in acele camere si cand grupul nostru a inceput sa faca scandal, ei ne-au inchis gura dandu-ne cele mai scumpe camere (respectiv duplexuri).

A trecut o zi si mancarea incepea sa fie mai buna iar angajatii mai amabili. Era seara de 17 iunie. In acea seara ceva avea sa se intample... Pe la ora 24:30 angajatii hotelului au inceput sa bata in usi: FIRE! FIRE! . Ne-am speriat si am inceput sa ne imbracam si sa luam lucrurile cele mai de pret respectiv actele, bilete, bani etc... Am iesit din camere era o liniste sumbra. Deodata fumul innecacios ne-a cuprins, si am luat-o la fuga spre iesire. Focul mistuia corpul A (respectiv corpul in care trebuia sa stam, duplexurile erau in corpul B). Spre iesire ieseau oameni arsi, copii, mame distruse si tati insangerati. Au venit in total 7 salvari, si aprox. 5 masini de pompieri. Oamenii striagau peste tot. Salvarile nu mai faceau fata.

Am ramas pe strazi pana la ora 2 noaptea. L-am sunat pe reprezentantul agentiei de turism care se ocupa cu cei din Romania. Ei nu stiau absolut nimic, respectivii dormeau cand noi treceam prin foc.

Apoi toata lumea a fost chemata in curtea din spatele hotelului pentru a se explica starea de urgenta. Toata lumea vorbea rusa deci noi nu intelegeam nimic. S-a spus ceva in rusa ce nu prea i-a placut rusilor.

Cei de la hotelul alaturat Queen Elisabeth ne-au gazduit pentru 3 ore pe sezlongurile de la piscina ne-au oferit cafele, ceaiuri si alte bauturi dar nu alcoolice.

Apoi au venit 3 autocare mari luxoase care aveau sa ne duca la hoteluri diferite, apoi unul dintre membrii fiecarei familii avea sa isi trimita un reprezentant care sa ia bagajele sau ce ia mai ramas din camera de hotel.

Doua autocare care au plecat se duceau spre alte hoteluri. Atunci un rus nervos si beat a sarit la gatul unui reprezentant al tarii lor intrebandu-l de ce noi nu mergem la alt hotel. Reprezentantul i -a raspuns senin ca nu mai erau camere dar face tot posibilul sa gaseasca altele. Atunci a venit al treilea autocar care ne-a luat si pe noi. Am facut o cruce mare si am zis: Doamne ajuta sa nu mai mergem in acel hotel.

Autocarul a pornit si ne-am dat seama ca mergeam innapoi in IAD (la hotel). Cand am intrat fumul inca mai era prezent si peste tot erau prosoape ude si sange. Atunci am uracat sus ne-am facut bagajele si am coborat inapoi la receptie. La receptie era un fel de lupta: rusii contra reprezentanti hotelului. Un membru al grupului nostru l-a convins pe un reprezentant al agentiei sa ne mute la alt hotel. L-a intrebat cine este cel mai important reprezentant al agentiei acel baiat i-a aratat membrului nostru un om inalt care se plimba linistit pe acolo.

Daca nu "i-am fi oferit un mic sprijin financiar" am fi ramas acolo. Intradevar ne-a mutat cu un microbuz particular la alt hotel care a fost minunat. Credeti-ne si va spunem din suflet sa nu va duceti acolo pentru ca veti trai cu amintiri neplacute tot restul vietii.

Trimis de gabi234* in 26.12.09 13:19:46
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya , Lara hotel ,Fame Residence

VIZUALIZĂRI: 3868 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabi234*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -50 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂCrystal Prestige Elite Resort (ex Amara, ex Le Chateau) [Goynuk]: