ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.12.2014
ÎNSCRIS: 27.12.14
DEC-2014

Foarte nemulțumit

Dezamagit - urat de tot

dragi cititori sau urmatori client ai pensiunii valeria.

tel. rezervare fara problema, dar daca stiam ce ma asteapta renuntam de buna voie la avans platit (1050) ron macar pe acestia ii pierdea, asa ca am pierdut tot, ba chiar mai mult.

discutii la tel. cu D-mna Valeria; - e curat (da), priveliste (da) vine mosul, era de craciun (da cu siguranta pentru copii) mese festive? e totul inclus. etc.

a venit mosul dar defapt era o baba, frumos. dar noroc ca eram pregatiti noi ca din partea lor nici macar o portocala. (in discutie la tel nu sa disc. sa avem noi cadourile). in fine nu conteaza asta. prima seara de craciun - un platou cu tochitura si atat. flamanzi ne-am dusl la somn, nu tu formatie.nimic. dimineata mic dejun dar diferentiat jumate din clienti aproape serviti ca la restaurant restul i-ati daca doresti.. apoi seara o masa festiva mai consistenta. la amiaza nimic.

dimineata aceiasi masa dar mancare refolosita din prima zi.. o parte din client serviti cu prospetime restul serviti-va cu resturi... eu cred ca toti am platit la fel. iar din toata discutia, cu, curatenia, privelistea, nimic adevarat. apropo daca vreti sa ajungeti luati-va masina 4x4. multumesc D-na Valeria

nu ca v-ati facut de ras pe d-stra... ba chiar toata Bucovina. D-mna valeria va-ti comportat urat de tot, si dupa spusele celorlati participanti mai vechi, au plecat si ei dezamagiti. dupa spusele lor 1-2 sezoane s-au simtit bine, dar acuma... naspa rau.

Trimis de alextonio in 27.12.14 09:23:51
Validat / Publicat: 27.12.14 14:45:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VORONEȚ. A mai fost în/la: in toata tara, mai putin Bucovina, in afara de Bucovina a fost ok

VIZUALIZĂRI: 1797 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alextonio); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 asa a arata masa de; in seara de craciun, cap coada. colindatori primiti de noi... intelegeti ce spun.

webmaster20*
    [27.12.14 11:18:30]

@alextonio: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

alextonioAUTOR REVIEW
    [27.12.14 12:00:05]

@webmaster20 - multumesc...

cum e posibil ca pentru 2 nopti cazare si doua mese de dimineata si doar una seara 2100.00 iar la amiaza am platito, ca nu era trecuta in oferta... badjocora, lipsa de respect, oameni fara nici un D-zeu... la plecare inainte de termen macar pupati-ma in f. nici macar asta... NESIMTIRE PE FATA. MA GANDEAM CA BUCOVINA E LOCUITA DE OAMENI CU TRADITII, CU SUFLET, inca ceva, copii sub 4 sau 3 ani au gratuitate... cum va explicati gratuitate... ? nu pat, nu meniu, nu suc macar nimic nimic. gratuitate!!! adica inexistenti... NESIMTIRE INCA ODATA, DA D-MNA VALERIA... O NESIMTIRE TOTALA

[27.12.14 14:56:05]

@alextonio: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

buddy_cool74
    [28.12.14 07:49:57]

Vad ca lucrurile nu s-au schimbat la pensiunea Valeria... inca o vacanta stricata.

Pensiune
    [30.12.14 18:13:11]

Meniu Craciun

23.12.2014 primirea cu tuica/afinata/suc si cozonaci

Cina-antreu rece, tochitura bucovineana, papanasi cu dulceata de afine

24.12.2014 Mic dejun bufet cu preparate traditinale din porc - leber, chisca, carnati cu busuioc, pastrama, salate, zacusca, rulade, omlete, lapte acru si dulce, cafea, ceaiuri, dulceturi, paine de casa, racituri, salata beouf, salata de vinete, legume, branzeturi.

Pranzurile, conform ofertei nu erau incluse in program

Au fost serviti cu bomboane si dulciuri copiii, insa dvs nu ati lasat fetita sa ia nimic de pe platou ca ceilalti parinti.

Unii oaspeti si-au prelungit sejurul cu inca o zi.

Pachetul a fost de 4 nopti cu demipensiune, cazarea pentru o zi in plus avea reducere si micul dejun era gratuit.

Cand ati plecat nu ati spus ca plecati, ati adus cheia la receptie ca si restul pentru curatenie, si nu stiam ca plecati de tot, nici nu stiam ca erati nemultumiti.

Ceilalti turisti care au fost serviti erau cu masa servita la cerere de pe meniu si nu optasera pt un pachet turistic.

NB Pensiune este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    alextonioAUTOR REVIEW
    [31.12.14 03:30:38]

D-na Valeria... in fine e mai putin relevant.

-sa incepem, acum chiar vreti sa ne luam la misto" ok!

eu nu am chef de asa ceva, ca am fost pe bani mei totusi.

parca am inceput pe 24 nu 23, asta nu stiam, am vb la tel, pe data de 24 si v-am intrebat pe la cat se poate veni, in sensu amiaza sau sear si daca vine mosul cand vine... e ok?

acum mai are rostul sa insir ce a-ti mai spus?

nu!

afina la primire bine ca ati puso intre bare ca chiar nu a fost, atentie! cozonaci... se scrie cozonac.

si stiti la ce ma refer?

restul cate ati insirat acolo sun cam din basme,

copilu a fost servit cu bomboane? ) e tare si asta. nu in acest fel e dreptul la replica Dna valeria... cu bomboane ati servit nimic de zis dar... la receptie cand venea cate un jucaus de copil si indraznet atentie!! adica sa ceara. eu ma refer la masa nu pe ascunse... ok?

mie im pare rau ca am reusit sa stau si alea 2 zile nu 4 cum insirati.

iar daca ziceti ca ceilalti au ramas si a 4-zi va zic eu de ce! ca, cu sigurant nici ei nu v-au reprosat nimic direct poate. asta de bunul simt al fiecarui, ca mai sunt si din aia care dau cu "bata-n balta.

au ramas ca venise cu mancarea de acasa si nu vroiau sa plece inapoi cu ea. asta a fost motivul,

asta ca sa stiti mai bine cum au stau treburile!

apropo, la cat au discutat intre ei, va zic la ce am mai participat si eu, ia-ti pierdut de client si pe dansi" chiar sau plans si ei de aceasta serveala saraca"

relatez discutia dintre ei.

chiar ca asa ceva nu am patit de 3 ani de cand venim si noi aici. (...) dar e ultimo an.

PS.

un an bun si... LA MULTI ANI TUTURORA!!

sa dea D-zeu un an mult mai bun pentru fiecare si sa nu mai fim asa rai uni cu alti.

si pentru toti acesti oameni care lucreaza in detrimental nostru,

LA MULTI ANI PE 2015!!

alextonio, buddy_cool74, Pensiune