ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.12.2014
JUL-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Tot Sousouras

Buna dragi cititori

Scriu aceste impresii cam tarziu, dar poate vor folosi celor ce merg in 2015. Am ales si in 2014 tot Sousouras, din aceleasi motive ca si in anii anteriori (vezi impresii aici și aici).

Pozitia buna, aproape de centru, iesire pe plaja, camere curate, mancare buna, parcare in incinta complexului, si pretul sejurului, il fac o destinatie foarte convenabila pentru noi.

Fiind a treia oara tot aici deja suntem de-ai casei.

Comparativ cu anul anterior s-au facut ceva renovari la camere, mâncarea buna, personalul la masa foarte atent, nici nu e de mirare cu seful pe care il au, care este permanent in sala.

Camerele sunt multe renovate, se face curatenie zilnic si cu 5-10 euro bacsis atentia este mult sporita.

Plaja ceva mai curata, multe sezlonguri noi, iar in incinta complexului au mare grija la curatenie. Au mai facut un loc de joaca pentru copii.

Parcarea este un punct bun intrucat zona este aglomerata si circulata.

In ansamblu am fost multumiti, cei de aici nu au facut rabat la calitate sau servicii, fiind interesati sa-si asigure turisti si pentru sezoanele urmatoare.

Am vazut ca sunt tot mai multi romani care vin aici, totusi predomina sarbii, mai erau ceva germani, englezi, rusi.

Sincer recomand hotelul.

Doresc tuturor concedii placute.

Trimis de georgeluci in 26.12.14 13:58:37
Validat / Publicat: 26.12.14 14:39:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Creta, Hotel Marina Beach- Gouves, Hanioti- Grandotel, Hanioti Palace

VIZUALIZĂRI: 4797 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgeluci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.12.14 14:40:58]

Arya
[26.12.14 15:23:09]

@georgeluci -

Hotelul dispune de parcare proprie?

[26.12.14 20:30:42]

@Arya - Am sa-mi permit sa raspund eu la intrebarea pusaa, hotelul are parcare proprie si, in septembrie 2013, nu am platit vreo taxa de parcare.

Arya
[26.12.14 20:56:47]

@Flaviu:

Mulțumesc

[26.12.14 21:14:11]

@Flaviu -

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[26.12.14 22:00:07]

@Arya - BUNA. Hotelul are parcarea in incinta complexului si nu se plateste nimic. Au o bariera care se deschide din receptie doar pentru turistii hotelului care vin cu masina. Nici in anii anteriori nu s-a platit parcarea.

Pentru orice alte informatii iti raspund cu placere.

[29.12.14 15:37:51]

@georgeluci - Buna! La capitolul animatie cum stau? Pt copii de 5 ani au programe de animatie la piscina, la plaja sau seara? Locul de joaca este ok? Hotelul este numai in regim hb sau se poate opta si pt AI? Multumesc!

[29.12.14 17:21:07]

@ciobi2309 - De animatia copiilor se ocupa parintii, hotelul nu ofera decat cazare si masa in regim demipensiune. Locul de joaca pentru copii este- sau era in septembrie 2013- destul de modest. Daca aveti noroc, poate prindeti niste petreceri organizate ad-hoc de sarbii cazati prin zona.

Din fericire, hotelul se afla in centrul statiunii asa ca aveti unde sa va petreceti timpul.

[29.12.14 23:16:58]

Buna Ciobi. Hotelul nu are animatie pentru copii. Exista un loc de joaca la iesirea spre plaja in stanga amenajat anul acesta. Nici la piscina nu exista animatori sau persoane care sa supravegheze copii. Regimul de masa este doar demipensiune.

Flaviu are dreptate, hotelul este in centrul statiunii si exista 2 locuri mari de joaca, unul cu pista de masini electrice, minigolf si loc de joaca, altul mai mare cu topogane gonflabile, terasa pentru parinti si multe altele, ambele fiind situate cam in zona primariei in partea cealalta a statiunii spre complexele comerciale.

Daca mai ai nevoie de informatii, oricând cu placere.

[05.01.15 14:50:31]

@Flaviu -

Multumesc pt informatii!

[05.01.15 14:52:33]

@georgeluci - Multumesc pt informatii! Mai caut si alte hoteluri si apoi decid...

florimadalina
[18.02.15 15:35:20]

@georgeluci - spuneti-mi va rog, sezlongurile se platesc sau sunt incluse in p[retul biletului? Noi vrem sa luam cu demipensiune. Multumesc!

[18.02.15 17:23:33]

@florimadalina -

Buna. Șezlongurile se platesc, 6 euro/zi, 2 sezlonguri si o umbrela, nefiind incluse in pretul biletului. Vezi ca plaja in fata hotelului este destul de ingusta cu pietris, fiind si motivul pentru care am depunctat-o. Intrarea in apa este lina, apa curata dar sunt ceva pietre- acceptabil totusi. Plaja e mai buna spre centrul statiunii, dupa Grandotel, si acolo sezlongurile sunt 6-7 euro/zi.

Concediu placut.

[30.06.15 23:25:23]

Buna, as vrea sa intreb următorul lucru, exista aer condiționat in camere pt ca in perioada in care noi dorim sa mergem, este ff cald si nu poti fara aer condiționat sa dormi noaptea!

Vreau sa stiu despre acest aspect si daca este adevarat ca au camerele cu mobilier vechi si băile daca sunt in stare neigienice, sau lasa de dorit!

Care este pana la urma adevarul despre acest confort, pt ca am citit pe alt site de turism nu l enunț aici, comentarii din anul 2014 nu tocmai plăcute pe locatie!

Cotația este in jur de 6-7 puncte, aici este mai mare, as dori sa stiu adevarul!

Multumesc, anticipat!

[01.07.15 00:18:14]

Revin cu o rugaminte, am uitat ceva ff important, recomandare camera!! Noi optam pt tripla, suntem 3 adulti!! Unde ar fi cel mai bine sa mi rezerv camera in ce clădire, as vrea sa am aer condiționat si n as dori sa nimeresc o camera nerenovata cu mobilier vechi totusi, please, putin ajutor!!! As aprecia ff tare daca cineva m ar lumina, sa stiu ce sa cer in rezervare, camera, in ce clădire, in e-mail! mercic!!

[01.07.15 12:00:35]

@VIO -

Stimata doamna, ''adevarul'' despre acest hotel, il veti afla cand veti ajunge acolo. Ceilalti care au fost deja acolo, au, fiecare in parte, ''adevarurile'' lor.

Eu am fost cazat in acest hotel, in ultima saptamana a lunii septembrie 2013. Am avut o camera dubla, intr-un bungalow. Nu stiu cum sunt celelalte camere. Eu am fost multumit de conditiile avute, mobilierul era in stare buna iar baia, desi destul de micuta, era suficient de igienica. Un aspect pozitiv in ceea ce priveste baia este faptul ca are gemulet.

Aerul conditionat, cred ca se platea separat in perioada in care am fost eu. Sincer, nici nu am avut nevoie de el.

Nu e un hotel de lux, e un hotel decent, avand in vedere si pretul platit.

Vacanta placuta!

[01.07.15 16:54:45]

@Flaviu: ok multumesc pt informații, este un hotel de 3* deci nu are cum sa fie lux, nici nu am pretenția de asa ceva, ideea este de a te informa corect asupra lucrurilor pt a nu fi dezamăgit total, de a opta corect pt vacanța si cam atat! Inca o data, multumesc, pt răspuns! Totusi cat poate costa AC din camera per zi?! Stie cineva?!

[01.07.15 17:14:43]

@VIO -

A/C costa 6 euro/zi.

[05.07.15 10:35:52]

Pentru VIO.

Buna. Scuze pentru întârzierea cu care iti raspund, dar am fost in concediu, din nou Sousouras din 20.06-30.06 si 30.06-04.07 in Platamonas.

Deci, cum spunea Flaviu, fiecare are adevarul lui. AC exista in toate camerele si este 6 euro/zi. Baile sunt curate, obiectele sanitare nu in toate camerele sunt noi. Exista camere cu 3 paturi atat in cladirile p+1 cat si in celelalte bungalowuri. Atentie, s-ar putea sa va puna in unele pat pliant sau fotoliu extensibil. Mobilierul din cate stiu este nou peste tot, eu am stat in cladirile P+1. Oricum trimite un mail inainte la hotel cu solicitarile.

Pentru alte informatii iti stau la dispozitie.

ciobi2309, Flaviu, florimadalina, georgeluci, VIO
Alte impresii din această RUBRICĂSousouras Hotel: