ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.12.2014
DIN: Bacau
ÎNSCRIS: 18.08.09
JUL-2014

Hotel TOMIS, o locație decentă

A fost al doilea sejur la hotel Tomis, știam cam la ce să ne așteptăm, iar lucrurile au fost cam aceleași ca si sejurul anterior, detaliat:

- Parcarea oferita de hotel este destul de mică încap undeva la 25-30 de mașini, si alea îngrămădite, iar locurile in aceasta parcare se fac cu “bunăvoința” personalului de paza, însă există și alternativă gratuita a bulevardului Mamaia chiar daca este la ceva distanta.

- Cazarea s-a făcut după ore 15.00. Am predate vouchere-le, am completat formulare de cazare, după care am plecat pe plajă, iar în jurul orei 15.00 am primit telefon de la recepția hotelului prin care suntem anunțați ca avem camera pregătită.

- Accesul se face cu cartela, camerele dispun de aer condiționat si internet. Accesul la internet se face destul de facil cam din orice colt al camerei, recepției si restaurantului.

- Camera se afla la parterul hotelului cu vedere către mare (specific ca la rezervarea sejurului se optează si plătește separate tipul camerei. În ordinea crescătoare a prețului acestea sunt: parter vedere către bulevard, parter vedere care mare, etaj vedere către bulevard, si cel mai scump etaj cu vedere către mare), de mici dimensiuni, distanta intre pat si perete este cam mică, însă daca nu sunt pretenții prea mari se poate trece peste acesta aspect. Anul acesta au fost făcute cateva modificari la mobilier.

- Baia este mica însă utila, cu cabina de dus si uscator

- Balconul este generos in comparative cu dimensiunile camerei si dispune de o măsuța cu doua scaune.

- Patul a mare si confortabil, am dormit 2 adulti si un copil fara probleme.

- Curățenia se face zilnic, prosoapele se schimbau zilnic, chiar daca nu erau folosite (chiar am rugat sa nu le mai schimbe daca nu le lăsăm pe pardoseala din baie), lenjeria a fost schimbata la 3 zile. Personalul ce se ocupa de curățenie a fost foarte drăguț.

Buuuun, masa…. Am avut doar mic dejun, acesta fiind servit în regim bufet. În meniu erau cam de toate, uneori lipseau anumite produse, dar dacă reveneai după câteva minute acestea erau aduse. La masa la ora care mergeam noi la masă, era ceva mai aglomerat, se aștepta la rand pentru a avea acces la preparate. Putin deranjant era faptul ca, ospatarii, care erau putin, erau si cam obosiți dimineata. Spun acest lucru, deoarece era destul de aglomerat la micul dejun, mesele fiind limitate, uneori trebuia sa stai cu ochii dupa o masa ce sa eliberat, si…. noi debarasam, noi ștergeam masa si ne si apucam de mâncat pana veneau ospătarii.

Plaja, la 50m de hotel, privata, mare, larga cu nisip fin, intrare lina in mare cu sezlonguri pentru toata lumea (dar nu toate lângă mare; o)) așezate cate 2 cu o măsuță intre ele, 4 șezlonguri sub o umbrela maaare care le acoperea pe toate. Dupa cum spuneam erau sezlonguri pentru toata lumea, insa doritorii de trezeau devreme si se îngrămădeau pe cele din vecinătatea apei. Noi am stat lejer mai departe de apă. Conform politicii hotelului fiecărei camera ii sunt alocate 2 sezlonguri, iar verificarea “la camera” se făcea de un “beach boy”, care venea la fiecare șezlong cu in tabel cu numerele camerei sit e privea prin ochelarii de soare, rădicând din sprâncene, zicând “camera?”

Masa, de prânz o serveam la “plimba tava” din apropiere sau la restaurantele care aveau meniuri fixe, la preturi rezonabile (preturi estimative pe meniuri, 12, 15, 17 lei in care era inclus felul 1, felul 2, pâine si desert)

Promenada din Mamaia a fost modernizata, acesta fiind mai largă si plăcută pentru plimbările de seara

Per ansamblu, noi am fost foarte mulțumiți pentru serviciile primite, prețul plătit pentru locație și perioada, fapt pentru care ne face să îl recomandăm.

Trimis de nindesign in 24.12.14 00:28:55
Validat / Publicat: 24.12.14 01:30:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Poiana Brasov - Hotel Rina Vista, Sovata - Hotel Danubius

VIZUALIZĂRI: 1948 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nindesign); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂTomis Hotel:

• pagină generată în 0.047451972961426 sec