ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.12.2014
ÎNSCRIS: 28.07.08
STATUS: ADM

Întâlnirea AFA 2015 - înscrieri, discuții, organizare

NU MAI SUNT CAMERE DISPONIBILE!!!

Recunosc, am stat ceva în cumpănă cum, când și mai ales dacă să mai organizez Întâlnirea anuală din 2015 având în vedere discuțiile care au precedat-o pe cea din 2014.

Stând aşa, ardeleneşte :) și analizând situația și comentariile de anul trecut, discutând cu unii și cu alții (le mulţumesc tuturor pentru sugestii şi păreri), am hotărât ca în 2015 să aleg pe cont propriu, pe baza unor criterii şi consideraţii personale, prin care să încerc să armonizez cerinţe aparent antagonice - fără să-mi propun să mulţumesc pe toată lumea, dar încercând să extrag un numitor "cât mai comun" pentru "cât mai mulţi".

În plus, experienţa anilor trecuţi mi-a indicat clar că a da frâu liber discuţiilor bazate pe preferinţe personale sau de grup, propunerilor, obiecţiilor, contra-argumentelor, contra-propunerilor etc. nu e ... foarte productivă - consumă foarte mult timp şi energie şi nu aduce îmbunătăţiri de substanţă. (procentul eventualelor nemulţumiri e aproximativ constant! datorită diversităţii, nu se ajunge niciodată la un numitor "mai comun").

De anul acesta voi merge pe ideea: “Asta este propunerea mea, vreți să veniți și să fiți alături de noi - atunci trebuie să o faceți în condițiile alese și descrise personal de mine.”

Au contat în alegere:

1. o zonă şi un preţ cât mai accesibile, pentru "cât mai mulţi";

2. o zonă adecvată pentru organizarea evenimentului conex - cel de premiere a celor mai bune unităţi hoteliere din regiunea respectivă;

3. o ofertă, un pachet cât mai complet, cât mai complex, cât mai "rotund", care să includă toate nevoile şi cerinţele noastre pentru acest set de evenimente (nu doar cazare + masă!).

Primele două criterii m-au dus, destul de rapid, spre Valea Prahovei ca opţiune principală. Aşa că ... vezi mai jos, anunţul oficial:

AmFostAcolo, în parteneriat cu Europa Travel și Hotelul Belvedere Predeal organizează Întâlnirea AFA 2015.
Aceasta va avea loc în weekendul 27-29 martie 2015 în stațiunea Predeal la
Hotel Belvedere (fost Cioplea).

Cu această ocazie vom premia, conform tradiției, și unitățile hoteliere din regiune (în acest an, cele de pe Valea Prahovei)

Mă aștept să fiţi un pic surprinşi, poate chiar la o "uşoară rumoare" legată de alegerea hotelului, având în vedere impresiile și gradul de recomandare pe care această unitate hotelieră le are la noi pe site. Vreau să vă spun că acestea au fost incluse în alegere şi chiar au contribuit la luarea deciziei! Personal consider că acest hotel "poate" și merită mai mult și vă invit să ne convingem împreună.

Dacă vreunul dintre voi se teme, câtuşi de puţin, că acest hotel nu s-ar ridica la "standardele personale", sau că meniul nu va fi suficient de variat, sau că ar mai trebui adăugat nu știu ce, sau scos nu știu ce, sau înlocuit nu știu ce pentru că el, personal, vrea sau nu vrea, funcție de caz — atunci poate ar trebui să reflecteze, pe cât posibil la fel de "ardeleneşte", la lista priorităţilor, dacă acestea îi sunt asigurate, complet sau majoritar, de "oferta" noastră şi, într-un final, dacă i se pare potrivit — sau nu — să ni se alăture. Iar în caz că răspunsul îi este afirmativ, să aibă foarte clar în minte pentru ce vine acolo - care lucruri sau aspecte îi sunt importante şi care - mai puţin.

Consider că scopul principal al întâlnirii anuale a membrilor AFA este acela de socializare, de distracție, de cunoaștere sau revedere, nu cel al confortului oferit de numărul cât mai mare de stele. Contează să putem veni cât mai mulți și pentru aceasta prețul este factorul decisiv. Nu mai am puterea financiară de a acoperi diferențele, astfel încât să ajungem la un preț acceptabil.

Nu vă ascund că determinantă a fost oferta pentru pachetul complet şi complex (consider eu, foarte decentă, având în vedere raportul calitate-preț) și mai ales faptul că Hotelul Belvedere ne pune la dispoziție gratuit anumite facilități cum ar fi sala de conferințe, tortul și muzica live în restaurant, „amănunte” care la întâlnirile anterioare au fost suportate, netransparent, din buzunarul personal. Știu că mulți vor spune: “Și ce-mi pasă mie?”. Păi mie îmi pasă …

Acestea fiind zise, iată oferta, pe larg:

• Prețul pachetului, de persoană = 245 lei pentru adult cazat în cameră duble sau triplă.
  • Copiii:
      - până la 7 ani gratuit,
      - 7-12 ani – 50% din valoarea unui loc
      - >12 ani – 70% din valoarea unui loc
  • Regim single: 295 lei

Pachetul include:

• - Cazare + MD (tip bufet) două nopți
  • - Foc de tabără cu vin fiert pentru seara de vineri
  • - Cină pentru seara de vineri
  • - Cină festivă sâmbătă seara
  • - Formație și muzică live în restaurant până la ora 00.00
  • - Acces gratuit la jacuzzi, saună și sala de fitness = pe bază de rezervare/programare la recepție
  • - Sala de conferințe atât pentru ziua de vineri cât și pentru ziua de sâmbătă

Meniu cina de vineri
- Mix de vinete și zacuscă
- Șnițel din piept de pui cu cartofi la cuptor și salată de varză
- Plăcintă cu mere
- Pâine
- 500 ml apă plată/minerală
- 200 ml vin fiert

Meniu cină festivă
- Ruladă de pasăre cu legume
- Mușchi de porc umplut cu fructe confiate
- Roșie umplută cu brânză
- File de șalău pane cu legume sote
- Mușchi de porc la grătar cu cartofi la cuptor și salată asortată
- Pâine
- Tort
- 500 ml apă plată/minerală
- 500 ml suc din gama Pepsi
- 500 ml vin
- 1 cafea

Important: Ambele cine vor fi în sistem servire la mese, nu tip bufet!!!

---===---

NU MAI SUNT CAMERE DISPONIBILE!!!

Plata: Avansul va fi de 50% de achitat până la 25 ianuarie, iar diferența se va plăti până la 25 februarie.

Contul pentru depunerea banilor: RO15 BRDE 360SV 8681 3473 600 deschis la BRD Timişoara pe numele Bociort Cornel

IMPORTANT: când faceţi plata, menţionaţi neapărat şi username-ul!!

---===---

Observații:

1. Politica hotelului referitoare la cazare: check-in: începând cu ora 14.00; check-out: maxim ora 12.00.

2. Se poate comanda suplimentar la masă din meniu, contra-cost.

3. Prețul este per pachet complet, nu se admite defalcat ("vin doar la cină, nu stau în hotel").

4. Hotelul asigură, gratuit, internet wi-fi şi parcare (spaţiul de parcare privat nu este însă foarte generos, posibil să nu fie suficient, în caz că hotelul e plin; locuri de parcare publice se găsesc însă cu uşurinţă in apropierea imediată a hotelului)

Considerații finale:

Deși poate unii sunteți obişnuiți cu condiții diferite si/sau preţuri mai mari sau mai mici, îmi place să cred că cel puțin un weekend pe an socializarea în comunitatea AFA se poate dovedi prioritară faţă de aceste aspecte.

Partenerii noștri de la Europa Travel au depus tot efortul pentru a trasa o ofertă astfel încât cât mai mulți dintre membrii comunității să poată fi prezenți la acest eveniment (cel mai important eveniment anual al AmFostAcolo). Am convingerea că și atunci, la momentul desfășurării, aportul lor va fi considerabil, iar noi vom reuși să facem și din Întâlnirea AFA Belvedere- Predeal un moment memorabil.

În speranța că ați înțeles tot ceea ce am vrut să transmit mai sus, nu-mi rămâne decât să spun... că vă aştept pe lista de înscrieri

Să ne vedem cu bine în martie la Belvedere!

Trimis de Admin in 17.12.14 22:10:44
Validat / Publicat: 18.12.14 00:29:19

VIZUALIZĂRI: 54323 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P13 În lobby - încântare pentru copilași
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22090 PMA (din 90 voturi)

ECOURI STICKY: importante, "concluzii" etc
NOTĂ: ecourile STICKY sunt "extrase" şi afişate prioritar, la începutul şirului de ecouri; ele se regăsesc, totuşi, ŞI în succesiunea cronologică, "normală" a şirului de ecouri
18-12-2014, 15:35 - Admin

Contul pentru depunerea avansului / diferenţei de plată: RO15 BRDE 360SV 8681 3473 600 deschis la BRD Timişoara pe numele Bociort Cornel

FOARTE IMPORTANT: când faceţi plata, menţionaţi neapărat şi username-ul!! (rugaţi funcţionara de la ghişeu să-l completeze, la detalii; dacă faceţi plata prin internet banking, nu uitaţi să- completaţi voi, în rubrica "explicaţii")

20-12-2014, 12:08 - Admin

Hmm... La nicio altă Întâlnire nu am ajuns atât de rapid, în doar 2 zile, la... overbooking (potenţial)...

Hotelul ne poate garanta (cf ultimelor convorbiri) doar 110 camere, iar solicitările au ajuns deja la 115... De se păstrează ritmul de înscriere, ar trebui să rezervăm... toată staţiunea

Căutăm şi soluţii alternative, dar deocamdată cea mai sigură cale de a vă "securiza" rezervarea este plata cât mai rapidă a avansului (sau integral, cine doreşte) - în cazul în care vom avea mai multe solicitări decât capacitatea Hotel Belvedere, criteriile de alocare a unei camere aici vor fi statutul în comunitate şi data plăţii.

Reamintesc contul în care puteţi face plata: RO15 BRDE 360SV 8681 3473 600 deschis la BRD Timişoara pe numele meu, Cornel Bociort.

NU UITAŢI: menţionaţi si username-ul de pe sait, la "detalii plată".

04-03-2015, 19:20 - webmaster

Săptămâna viitoare, cam pe la ora asta :-), ultima tranşă din banii adunaţi va fi fost deja virată furnizorului.

Astfel că: după 11 martie, orice retrageri se vor putea face doar cu eventuala găsire a unui înlocuitor (sau prin penalitate de 100%) - nu voi mai avea ce bani să vă trimit înapoi, în caz de retragere, contul va fi gol.

23-03-2015, 09:52 - webmaster

Deşi e doar 99% definitivat, iată mai jos programul "oficial":

VINERI

[xxxx] – festivitate premiere diplome excelenţă AFA / Valea Prahovei + Poiana Braşov

15:00–19:00 primire, ecusoane, diplome participare, predare obiecte tombolă, checkin

20:00–23:59 foc de tabără, primire tombolă (la intrarea la cină), cina, formaţie şi muzică live, karaoke

23:59–07:00 – karaoke, noaptea albă

SÂMBĂTĂ

07:30–09:30 = mic dejun

10:00–17:30 = program drumeţii liber-alese, variante, trasee, grupuri, consilieri-„ghizi”

17:30–18:30 premierea celor mai apreciaţi utilizatori 2014

19:30–23:59 cina, tortul, pupăturile şi dansul = toate festive :-)

0000-0759 – pijama party, noaptea albă, alea-alea

DUMINICĂ

08:00-10:00 = mic dejun

12:00 check-out

Note:

1. Prin "festiv, festivă" se va înţelege mai sus mai degrabă "aniversar/ă, în familia extinsă". Codul vestimentar recomandat este deci casual

2. Restaurantul are zonă de fumători, DAR am stabilit că NU SE FUMEAZĂ ÎN RESTAURANT - cel puţin LA MESE şi până la ora 23.59. La faţa locului (ajung de joi) voi încerca să găsesc "o soluţie" (un colţ ferit în zona de fumători) pentru cei mai înrăiţi vicioşi; în cazul probabil că o asemenea soluţie va fi imposibil de găsit/agreat, fumătorii vor fi îndrumaţi — cu mine "cap de coloană" — afară din restaurant.

sfârşit listă ecouri STICKY; mai jos găsiţi ecourile în ordinea cronologică, "normală"

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 47

se afișează ecourile [1 - 30] din total 1388
Zoazore [18.12.14 09:33:32] »

@Admin - Gata, m-am inscris. Astept contul!

Sarbatori fericite!

crismis [18.12.14 10:10:46] »

Mi s-a luat o piatra de pe inima! Singura mea teama era sa nu se organizeze intalnirea AFA intr-un moment cand eu sa trebuiasca sa fac altceva! Se pare ca in perioada cu pricina nu aveam nimic programat, iar locatia mi se pare absolut perfecta. Cate perne avem in pat, cate flori pe masa, ce mancam, ce bem etc - mi se par amanunte nesemnificative. Si pretul e decent. Abia astept sa-i cunosc "in carne si oase" pe prietenii mei virtuali!

Pana atunci, La multi Ani tuturor, sanatate, putere de a infaptui cat mai multe lucruri frumoase! Si "jos palaria" organizatorilor!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
Eugenia55* † [18.12.14 11:11:58] »

@crismis -

Da' ce-ai cu palaria oamenilor? ))))))))))))))))))

adri-nico [18.12.14 11:28:42] »

Azi e ziua Mosului! Curier peste curier si vesti din ce in ce mai bune!

Vreau si eu! Nu am citit decit capul de afis, restul nu e important.

Ah, ce frumos va fi!

crismis [18.12.14 11:32:08] »

@Eugenia55: Era de bine... Da' asa-i cand te grabesti, "mananci" cuvinte...

zuftim [18.12.14 14:57:26] »

Super initiativa! Felicit organizatorii!

Locatia+pret+etc mi se par foarte OK.

Dar mai ales lucrul cel mai important: oportunitatea de a-i cunoaste pe multi dintre colegi, pe care (pe toti!) ii admir si pretuiesc.

Din acest ultim punct de vedere, ptr mine chiar si vf. Omu era o locatie decenta de intalnire

Iar varianta propusa si aleasa de organizatori, cu atat mai mult!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Admin [18.12.14 15:35:48] »

balasa violeta [18.12.14 17:45:36] »

Se intampla ca la concertele lui Andre Rieu in Romania, nu unul ci patru, record absolut!

Pe AFA... se ocupa hotelul din prima zi si-n urmatoarele zile... tot Predealul!

Suntem valorosi, "modesti" si-n top!

Michi [18.12.14 18:05:47] »

Făcusem pomul de Crăciun, pregătisem cadourile şi mie nu-mi pusesem nimic. Acum l-am primit pe cel mai grozav, întâlnirea AFA. URAAA!

Safta Radu [18.12.14 19:02:52] »

Anul acesta am ratat la mustata participarea la intalnirea AFA. Insa la anul n-am cum s-o mai ratez, fac pe dracu-n patru si tot ajung. Chiar daca nu s-ar fi organizat nimic, ma duceam sa-l intalnesc pe domnul Cornel Bociort, si tot marcam momentul. Zoazore, atentie! vin pe turnanta! Ai promis o bere, de fapt doua, ca vin si cu soata. Capcaunule, Dan & Ema, ce faceti? Va bagati? O facem lata?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
Zoazore [18.12.14 21:45:50] »

@Safta Radu - Capca1 zice ca PAS. Doo+ suc la junior! Am zis!

Veniti voi, ca se rezolva. Eu ma tin de cuvant! Am zis-am zis!

adri-nico [19.12.14 00:04:53] »

Adminule, stii ce nu am vazut eu? Cite camere sint disponibile pentru aceasta intilnire? Adica va fi gasca mare sau mai potrivita?

Admin [19.12.14 00:17:01] »

@adri-nico - hotelul are aprox 130 de camere, din care noi am rezervat, de principiu, 80

Dar ar fi tare fain dac-am fi doar noi pe-acolo. Putem spera ca hotelul sa incerce sa tina in "hold", o vreme, măcar vreo 40 din celelalte... "Just in case", cum se zice...

adri-nico [19.12.14 00:26:04] »

@Admin - cel mai frumos raspuns!!! si pentru ca tot nu dormi, te mai deranjez cu o intrebare... de ce nu ne-a sosit anuntul asta pe mail? ai vrut sa fie mai pe "shestache"?

ca daca nu aveam si eu prietene pe FB... la cit de ocupata sint zilele astea, sint sigura ca se intimpla o suparare (in inima mea). si nu mai era loc! dar azi a fost o zi frumoasa, cu o multime de mosi, de oameni fericiti si asta a fost ca cireasa de pe tort!

ma gindesc ca or fi omuleti ocupati cu purcelul... cu catelul... si poate ar vrea sa se inscrie.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
ariciu [19.12.14 00:36:48] »

În sfârșiiiiit!! Să înțeleg că e mai aproape de casă decât data trecută? Ce tareeee!!! Păi... să ne pregătim deci...

@MCM - Ai 24 de ore la dispoziție (că văd că nu ești pe listă), dacă nu... jar mănânci!!!

@crima - (ai avut viteză, nu glumă...) De data asta vii cu penele sper...

@creivean - tu ai să zicem 48 de ore la dispoziție (nici tu nu ești pe listă, am observat) că stai mai departe, ajunge mai greu înscrierea. Să nu cumva să tragi chiulul că nu se poate fără pălinca ta! Nu de alta, dar ce mai caută @le_maitre după aia pe la 4 dimineața???

@all - Abia aștept să ne (re) vedem!

Măăăăi, da' nu-i cam mult până în martie la sfârșit?!?!?!!? Data trecută parcă a fost mai devreme...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Zoazore [19.12.14 00:39:22] »

@adri-nico - Dar eu am primit mail! Mai uita-te prin cutiuta ta, s-o fi ratacit pe sub vreun globulet? La mine, cum ziceam, a ajuns mail!

Multam fain, Adminule!

grecudoina [19.12.14 03:31:34] »

ma bucur ca a ajuns azi si in departata Csta Rica, acest e-mail. A sositsper la timp pt. a nu rata nici aceasta intalnire, iar perioada, locatia super tare...

Am o mare problema, dar sunt convinsa ca sare cineva si in ajutorul meu. Ma gandesc la @balasa violeta, @Michi, ajutati-ma cu plata, pt. ca aici cu chiu cu vai intru si pe net, tot se pierde semnalul si acum. Vreau o camera single, pe langa voi in hotel sa undeva pe acolo, adica acel pret de 295 lei. Cand ajung acasa, adica pe 17 feb. 2015, imediat ce imi revin cu fusul orar, va trimit banii, plus cine o face, are un bonus, 1 cafea de la mama ei de acasa, din cultura selectionata, de o plantatie pe care sper sa ajung.

Pt. ca Violeta, nu m-a ascultat sa vina cu mine, acum sa stea la cate minusuri de grade o fi in RO, ca aici cred ca au fost 30 grade pe plus si am sta in piscia hotelului, m-am bronzat, jumatate de zi. Sunt in refacere dupa lunga calatorie de 24 h (transferuri 2 aeroporturi, in ritm de alergara pt. ca 14 dec. a fost ziua intarzierilor tuturor avioanelor) si cu perpetii. Am ajuns in San Jose, fara bagajul de cala, deci cu hainele groase de pe mine, ec. Va las restul povestilor la Intalnirea AFA

Te anunt Violeto, ca ai ce regreta, aici e minunat am avut mana buna, pana acum la rezervarile facute. Gazda mea din Alajuela, unde sunt acum, deja a facut cu mine o excursie pana la oceanul Pacific, la Puntaneras. Sunt f. atenti cu mine. Maine, pt ca aici e inca 18 dec. ora 19,30, la ora 8 dim merg cu un buz turistic, la Vulcanul Poaz. Asa ca astept confirmarea ca voi fi ajuta sa ajung si eu la intalnire. Numai ganduri bune pt. toti colegii mei cunoscuti, necunoscuti, din indepartata Costa Rica. La multi ani! Sarbatori fericite!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
balasa violeta [19.12.14 03:40:54] »

@grecudoina - petreceti fara grija, o sa trimit eu banii pentru dumneavoastra! Sa va intoarceti sanatoasa, fericita si sa aveti ce ne povesti. Va asteptam cu mult drag! Sarbatori fericite si un An Nou cu sanatate, impliniri si numai bucurii! La multi ani!

grecudoina [19.12.14 03:42:37] »

@Admin - deoarece vezi pe unde imi sunt oasele, te rog ajuta-ma cu partea financiara, asa cum m-ai ajutat intodeaunaVreau sa fiu prezenta la aceasta intalnire, o sa-mi ramana atatia bani cand revin acasa, cat sa ma achit de datorie. Plateste la timp o camera single, pt. mine si da-mi o veste buna eventual prin mesaj privat, ca nu raman pe afara. Bine ca ai luat decizia sa face-ti intalnirea la sfarsitul lui martie, ca eu in RO ajung la sfarsitul lui febr. Ne auzim numai pe net, tel e f scump si cu poblemele bagajului, deja latesc 50 euro peste abonament. Mii de multumiri. La multi ani! Multa sanatate tie si intregii familii si un an bun, iti ureaza Doina

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
grecudoina [19.12.14 03:47:05] »

@balasa violeta - Multumesc, stiam ca pot conta pe tine, m-am grabit si i=am scris si lui Cornel. Asta e, dar te descurci tu cu el.

Sarbatori fericite, un an bun iti doresc din inima, Doina

creivean [19.12.14 06:51:49] »

@ariciu

Pe 30.03.2015 face fii-mea 13 ani.

Cum întâlnirea este în week-endul premergator, când, în mod normal, ar trebui să o sărbătorim, este foarte probabil să nu vin, iar Adi să rămâna (doar) în grija criminală a lui @crima

Şi, eu am vreo 450 km. până la întâlnire, adică vreo 7-8 ore de parcurs vinerea, după job, pe drumurile din România, ceea ce nu-i foarte entuziasmant pentru mine.

Dar, mai negociez cu fii-mea si până la data limită am să anuţ ce şi cum...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Sanziana [19.12.14 06:59:02] »

Acuma... eu m-am inscris! da sa mor daca stiu cum ajung acolo, ca din cate vad eu doar pana la Brasov am cu ce ajunge. Si acum, marea intrebare... cine recupereaza de pe drum o femeie lipsita de apararare? )))))

adri-nico [19.12.14 07:51:31] »

@Zoazore -

am primit mailul dar mai pe azinoapte... dupa ecou. nu aveam cum sa il ratez ca am stat cu ochii pe "intrari".

@ Grecu Doina... mai, doamna, ce ma bucur pentru dumneavoastra! sa veniti cu bine acasa!

@ creivean, la fel ca si "familia cu tzepi"... nu banuiam ca aveti copilasi... sa va traiasca si in caz ca se poate, ia fata la petrecere si o sarbatorim acolo!

@ Sinzi... nu te agita... sint sigura ca vei fi preluata ca pe o printesa... (iar pentru aparare ia si tu o boccea cu poale-n briu)

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
creivean [19.12.14 08:06:19] »

@adri-nico

Iau asta ca pe un...compliment De 12 ani... vechime

@ creivean... nu banuiam ca aveti copilasi...

Din păcate prezenţa lui fii-mea acolo este exclusă. Detaliile la proxima întâlnire.

adri-nico [19.12.14 08:10:35] »

@ creivean,

un copil cu un copil? ... nu mai e nevoie de "esplicatii".

urjanclaudiu [19.12.14 08:58:05] »

din cate vad eu doar pana la Brasov am cu ce ajunge

sint sigura ca vei fi preluata ca pe o printesa...

@Sanziana: Şi eu sunt la fel de sigur ca Adri-nico că se va găsi cineva să te ia şi asta o spun din proprie experienţă – chiar dacă depindeam de transportul în comun, niciodată nu a fost nevoie de aşa ceva deoarece prietenii de pe AFA au fost foarte săritori. Problema ta o să fie defapt alta şi anume ce maşină să alegi .

Oricum, şi să presupunem prin absurd că nu se va găsi chiar nimeni să te ia, pentru transportul din Braşov până în Predeal nu ar trebui să-ţi faci nici cea mai mică probemă – nu aş putea să îţi dau un număr exact însă îţi pot spune că zilnic sunt vreo 25 – 30 de curse ce fac legătura între cele două oraşe. Aşa că… să ne reîntâlnim cu bine.

P. S. Întâlnirea AFA - ce veste bună. De abia aşteptăm să ne revedem prieteni vechi sau să cunoaştem alţii noi.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
Michi [19.12.14 09:48:40] »

@grecudoina - Doina, ce bucurie! Chiar mă gândeam să-i scriu lui Vio ˝ ce ne facem că nu mai suntem cele trei graţii? ˝ Nebunateco, pe unde umbli? Ia şi notează tot, să ai ce scrie la reviewuri.

BOGDAN DSN [19.12.14 10:05:13] »

@Sanziana - cum cine te ia la Predeal??? Noi te luam, ca tocmai m-am inscris pe lista

maxim liviu [19.12.14 10:42:50] »

O varianta mai lesnicioasa de plata nu exista? - maxim liviu

cristianford [19.12.14 10:55:03] »

@Admin - Pot sa mai iau o familie care ne insoteste in calatorii? Nu are cont pe AmFostAcolo.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte articole din această RUBRICĂ2015 - Întâlnire AFA Belvedere Predeal: