ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.12.2014
ÎNSCRIS: 12.12.14
AUG-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 3&5 ani

Frumos

La inceput de an 2014 m-am hotarat sa merg impreuna cu a mea familie in lefkada, toata lumea, care a fost in acea zona a ramas impresionata de locul pe care l-au gasit (liniste, relaxare).

In ianuarie am inceput sa caut si am dat peste pensiunea (hotel) Lenia in Kalamitsi, Lefkada.

Dupa 3 zile am primit raspuns la mesajul lasat si am ramas surprins de raspunsul in Romana. Proprietara este romanca, dar maritata in acea zona.

Ce pot sa va spun, am dat un avans de 10% si restul la destinatie. Se negociaza tariful in functie de perioada si de numarul de zile de stat. Cu o sapt inainte de plecare am mai vorbit cu dansa ca sa ne asiguram ca totul este foarte bine.

Am plecat pe 1 august din Bucuresti si dupa 15 ore am ajuns la destinatie.

Cand am ajuns in jur de ora 9 dimineata inca nu se eliberasera camerele, dar gazda ne-a servit cu o cafea si cu un suc natural de portocale

Ce pot sa va spun au cam 11-12 studiouri mari de 40 m patrati curte cu foarte multa umbra, iar sotul Doamnei Laura se ocupa cu reconditionarea pensiunii primavara ca totul sa fie curat si cat mai confortabil pentru toti clientii.

Camerele sunt dotate cu tot ce le trebuie, bucatarie complet utilata, baie, si la numar de paturi in finctie de ce stabileste fiecare cu dansa

Datorita, ei am fost in locuri pe care nu toata lumea le-a vazut in lefkada, am dus si copii la mica gradina zoo care se afla in curtea unei manastiri

Recomand tuturor care vor sa mearga in lefkada si care nu doresc sa stea pe plaja si la piscina si vor sa aibe liniste curatenie zilnica sa mearga in Kalamitsi,

Satucul este unul mic situat in munte, DAR este pe partea de vest cu cele mai frumase plaje si care merita vazute. zonele portoare gen Nidri sau Vasiliki sunt pline de magazine si apa miroase si este uleioasa de la vapoare

Acum fiecare merge unde considera

Noi pe timpul verii am dat 40 euro pentru un studio

Cand o sa mai creasca copii o sa mai mergem cu siguranta, ne-a facut o deosebita placere sa stam la ei

Trimis de Herascu1979 in 12.12.14 14:27:15
Validat / Publicat: 12.12.14 15:01:32

VIZUALIZĂRI: 3304 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Herascu1979); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 un om multumit

[12.12.14 14:48:56]

@Herascu1979: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

ufoman
[12.12.14 15:22:43]

@Herascu1979 - Intamplare sau nu si eu am fost anul asta tot in Lefkada si pot sa spun cu toata siceritatea ca in porturile amintite de tine nu mirosea nici apa si reziduri petroliere nu erau in apa. Astea sunt poate amintirile tale de cand ai fost la Mamaia.

Herascu1979AUTOR REVIEW
[12.12.14 15:28:23]

@ufoman -

Nu vreau sa imi aduc aminte de MAMAIA sa Eforie Nord,

In fine fiecare poate sa scrie ce a vazut si ce a simtit

Corect!!!

Multumesc pentru remarca, poate am exagerat

Ce pot sa zic am facut in 2 sapt 800 de km pe insula

Wd placut si sarbatori fericite

ufoman
[12.12.14 15:32:24]

@Herascu1979 - Ai perfecta dreptate, insula este superba si merita vizitat fiecare loc. Craciun Fericit si tie si celor care citesc aceste randuri.

[12.12.14 15:54:09]

@Herascu1979 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Herascu1979AUTOR REVIEW
[12.12.14 16:10:44]

@webmaster26 -

Da +- in momentul in care se pune pe GPS Kalamitsi

va lasa exact langa pensiune

Pentru orice detaliu puteti vorbi cu D-na Laura, Pensiune se afla pe munte la -700-800 m altitudine si se ajunge la mare in 5 min cu masina sau 15 min pe jos

Seara indiferent ca este luna august este racoare

tel   0036972222889  si 0032645099468 fix

puteti sa-i spunet ca aveti delaliile de la Mihai

Pt alte detalii va stau la dispozitie

Herascu1979, ufoman
Alte impresii din această RUBRICĂLenia Studios [Kalamitsi]: