ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.12.2014
    ÎNSCRIS: 16.11.14
    AUG-2014

încărcat de pe telefon!

Un concediu placut

Este a doua oara cand am mers in Paralia (2013 am fost la Karies langa Alexander), la banii platiti si la conditiile pe care le cunosteam am fost multumit de tot ce mi s-a oferit. Este adevarat ca stai mult pana la cazare in camera, patronul este mai riguros (fost militar) dar aceste lucruri le poti intalni si la hoteluri cu mult mai multe stele.

Este un hotel pe care il recomand.

Am facut comparatii si cu alte hoteluri din zona, dar in Paralia nu recomand sa faci un sejur cu masa inclusa, preturile la taverne sunt atat de accesibile plus ca peste tot meniurile sunt in limba romana si peste tot te poti intelege in limba romana.

Trimis de adrian68* in 07.12.14 17:10:37
    Validat / Publicat: 07.12.14 18:35:45
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Vila Karies

VIZUALIZĂRI: 3685 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrian68*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P03 Platou fructe de mare.

webmaster98 [07.12.14 18:18:22] »

@adrian68: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

***

Ar fi bine ca pe viitor, pe cât se poate să dai mai multe amănunte despre cameră, facilități incluse, curățenie, amplasare față de obiectivele tale principale, etc. Aceste amănunte îi vor ajuta pe colegii de site într-o eventuală alegere.

webmaster98 [07.12.14 20:03:39] »

adrian68* [07.12.14 20:23:33] »

@webmaster98: Este langa hotel Kouros, hotel Europe, in capatul strazii se afla hotel Korali pe harta este putin mai greu.

webmaster26 [07.12.14 20:41:08] »

@adrian68 - rog aruncă o privire peste următorul link goo.gl/maps/NK9N5.

• - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • adrian68* [07.12.14 21:04:05] »

@webmaster26: Pe nivel strada de la hotel Korali te deplasezi dinspre plaja pe sens inainte si atunci cand ajungi la a doua intersectie si iti arata doar stanga si inapoi faci stanga si in partea dreapta dupa ce faci stanga se vede spatele hotelului care este portocaliu.

webmaster26 [07.12.14 21:23:21] »

@adrian68 - adică ăsta văzut din spate arată așa, de la atâta stângă, dreapta m-am încurcat.

adrian68* [07.12.14 21:35:47] »

@webmaster26: Mii de scuze, acela este, eu am stat la et. 2 camera din mijloc. Ma misc mai greu ca acum folosesc un smartphone. Si referitor la viitor, o sa am grija sa fiu mai detaliat la comentarii. O sa postez si mai multe fotografii din Paralia!

adrian68* [15.03.15 14:39:14] »

La recomandarea că nu se merită un sejur cu masa inclusa am postat câteva fotografii ca o completare la impresiile publicate anterior (valabil ptr. cei care pe plac fructele de mare şi peştele). Dar oferta este mult mai diversificată!

adrian68*
    Alte impresii din această RUBRICĂAlexander Hotel: