ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.11.2014
ÎNSCRIS: 16.11.14
NOV-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 4-6 ani

încărcat de pe telefon!

Pensiunea Casa Matei, o pensiune de ...

O pensiune cu o singura Margareta si aia ofilita.

(...) Eu locuiesc in Franța si am hotărât sa facem botezul in tara unde toata familia mea locuiesc in comuna Berca. Am venit cu fam sotului si i-am cazat acolo.

Prima problema, am ajuns acolo la 3 dimineata (ni sa spus ca nu este nici-o problema) surpriza!!! poarta încuiată, portar nu au si pana ni sa dat drumul am înghețat de frig cu copii de 4 ani, 6 ani si un bebe de 3 luni... (noroc ca ei au stat in masina)

Mi sa cerut 700 RON in plus pt fundite la scaune, iar altora care au mai facut la ei nu li sa cerut. In ziua cu botezul mi sa spus sa aduc cafea si zahar ca sa schimbat meniu, seara cand ne-am dus am aflat ca impartim restaurantul cu o petrecere.

Am întrebat ce se întâmpla mi-au rasp sa fiu multumita ca am mai multa lume la botez ???? noi am plătit muzica iar ceilalți au dansat pe bani noștri, nu aveam loc sa trecem de dansi pt a ne duce afara sau la toaleta, masa la copii au pus-o in afara restaurantului la Recepție.

Prajiturile le-a pus pe o masa mica intre botezul nostru si petrecerea lor cu platourile de carton care au fost aduse de la cofetărie. Aperitivul sa întârziat 1 h si apoi am plătit +10% ca am trecut de ora stabilă. Aveam la aperitiv fara rosie si am plătit 6 RON pt a pune o jumate de rosie in farfurie. Mancare a fost comestibila dar NU buna!!! Mi-au oprit fructe, am plătit 9 meniuri in plus si mi sa dat o sacoșica cu 10 sarmale, 2 bucatele de carne si câteva măsline.

Am trimis OPC si Doamna si Doctor sa laudat ca nu are ce sa-i facă OPC -ul, avocata va lua legătura si cu OPC-ul si cu Renumita Casa Matei.

Sa se facă dreptate, copilul meu are ca amintire video in care 60 persoane se înghesuie intr-un colț si cu 2 stâlpi in mijloc.

Trimis de Oti in 17.11.14 15:35:03
Validat / Publicat: 17.11.14 18:38:42

VIZUALIZĂRI: 1386 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Oti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.11.14 18:36:03]

Mutat la rubrica "Restaurante în Buzău și împrejurimi" (deja existentă pe sait).

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrica "Restaurante din zona X" (din câte reiese din text, nu voi ați stat acolo).

adri-nico
[02.12.14 23:31:04]

Buna seara! Eu voi avea in curind o petrecere in aceasta locatie si ma ingrijoreaza cele scrise de dumneavoastra. Am facut rezervarea mai de mult si nu doresc sa o schimb acum datorita celor citite. Si din cite am auzit eu prin zona, e o locatie cu bun gust si mincare excelenta. Am vrut sa merg la festivalul Cirnatilor de Plescoi, unde aveau invitat pe Horia Virlan, renumitul bucatar... care a gatit pentru oaspetii de la petrecere si am avut prieteni care s-au simtit minunat. Eu nu am reusit sa gasesc un loc pentru ca rezervarile s-au facut cu mult timp inainte si nu a fost nimeni care sa rentunte si sa intru eu.

O sa revin cu impresii de la fata locului cit de curind posibil. Pina atunci nu pot sa votez pentru ca revoewul nu are poze doveditoare ca ati fost acolo si nici nu mi se pare scris corect (am si eu un pitic... )

OtiAUTOR REVIEW
[03.12.14 03:35:40]

Acel pitic sa înțeleagă ca sa scris la cei mai mari nervi posibili, o sa postez si pozele cand o sa le am. Succes!!!

[18.08.16 12:57:47]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în zona Vulcanilor Noroioşi? , BUZĂU" (nou-creată, între timp, pe sait)

adri-nico, Oti
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Vulcanilor Noroioşi?: