ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.11.2014
  • --- M ---
    ÎNSCRIS: 21.09.08
    NOV-2014

Vila HD - un hotel de vis in Hunedoara

Dupa pelerinajul la Prislop de Sf. Arhangheli MIhail Si Gavril, iata-ne ajunsi spre seara la Hunedoara unde cautam cazare. La cata lume a fost azi la Parintele Arsenie, toate telefoanele date la diferite locatii gasite pe internet aveau cam acelasi raspuns: “toate camerele sunt ocupate”.

Si cand ne pierdusem orice speranta si ne gandeam s-o luam din loc spre Deva, am mai dat un telefon si o voce amabila de la Vila HD, ne-a spus in sfarsit ce voiam sa auzim: ca ne pot caza fara probleme la pretul de 120 lei. Drept sa va spun, credeam ca cine stie ce bomba e, daca mai au locuri, dar cand am ajuns la fata locului, topaiam de bucurie. Era ca un dar ca am stat atatea ore la coada pe pajistea minunatului Parinte Arsenie.

Vila HD este situata aproape de centru, fata in fata cu Kaufland dar ascunsa bine intre blocuri. N-o vedeti cu ochiul liber :)). De pe strada principala a orasului, se intra in dreptul magazinului Lidl, pe strada perpendiculara de vis a vis si se merge pana la intersectia cu Kaufland, cca 500m. Se coteste pe ultima alee, pana in intersectie la stanga si in spatele blocului de la strada, este Vila HD.

Nu stiu daca am cuvinte sa-mi exprim bucuria cand am intrat in camera. In Romania e greu sa gasesti ceva perfect si scriu cu toata bucuria ca pot sa va aduc la cunostinta, ca am gasit aici aceasta perfectiune. Nu pot decat sa felicit din toata inima intreprinzatorul si sa sper ca odata cu el, se va ridica standardul si pentru ceilalti. La acelasi pret am avut si experiente destul de nefericite. Mai ales in privinta izolatiei fonice a cladirilor.

La pretul de 120 lei ni s-a oferit un apartament de 4 stele format din: o camera spatioasa si mobilata impecabil, o bucatarie dotata la cel mai inalt nivel, o baie minunata cu toate utilitatile necesare si un hol pe masura. Nu mai vorbesc de curatenie profesionista, asternuturi fine, halate pufoase, televizor HD, router cu absolut toate programele si internet, caldura dupa plac (centrala proprie), izolatie fonica super eficienta, parcare asigurata, etc, etc.

Pe la Viena am stat odata intr-un hotel de nivelul acesta, dar cu 140 euro pe noapte nu 120 lei. Asta mi se pare fantastic.

Acestea fiind spuse, va invit sa vizionati pozele, ca sa va convingeti singuri de cele spuse si va urez vacante placute in zona si va garantez ca va veti bucura din toata inima de acest loc minunat.

Trimis de turist_calatorescu* in 13.11.14 22:52:55
    Validat / Publicat: 14.11.14 07:24:12

VIZUALIZĂRI: 4421 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (turist_calatorescu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vila HD Hunedoara
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.45 EUR pe cameră

[14.11.14 07:24:01]

Mutat în rubrica "Vila HD, HUNEDOARA" (nou-creată pe sait).

[14.11.14 08:14:37]

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [14.11.14 08:16:59]

Pfuai, da ce n-am știut io de ăsta în primăvară...

Marian Preda
    [14.11.14 09:22:29]

Un articol demn de retinut! Felicitari!

[14.11.14 14:27:35]

@Dragos - Daaaaaaaaa... este ceva iesit din comun. Merita sa mai faci o excursie si sa te simti ca-n filmul ala "Domn pt o zi. " ))))

[14.11.14 14:34:13]

@webmasterX - localizarea pe harta este perfecta

danamandache
    [14.11.14 16:18:09]

Hotelului dispune si de restaurant?

[17.11.14 19:44:31]

@danamandache - Pentru noi, faptul ca locatia nu are restaurant, este cel mai mare atu. De prea multe ori ne-am trezit seara tarziu, cand sa ne odihnim pe banii nostrii, ca la parterul locatiilor unde poposeam obositi dupa sute de km parcursi, se desfasurau nestingherite nunti, botezuri sau zile onomastice, de-ti venea sa tai cu mana ta o mie de oi, nu numai sa le numeri, doar, doar oi adormi cumva in vacarmul ala.

Inainte sa gasim Vila HD, am intrat la Vila Corviniana, ca era in drum si... placut impresionati de decorul fabulos, am achitat o camera dupa ce am intrebat-o pe doamna de la receptie de doua ori daca este liniste in hotel si se poate dormi. Si doamna, foarte draguta, ne-a asigurat ca se doarme nemaipomenit. L-am auzit noi zicand ceva, pe baiatul cu care ne-a trimis la etaj ca sa vedem camera, cum ca... sa o luam pe cea mai mica, ca acolo nu se aude asa tare de jos. Si l-am intrebat si pe el daca e liniste si a evitat raspunsul. Cand sa mergem la masina sa aducem bagajele, sotul vede prin usa intredeschisa restaurantul aranjat si o intreaba asa, doar ca sa ne mai asiguram odata: "-Sigur nu aveti vreo nunta in seara asta! " La care luata direct, doamna ingana ceva, ca e doar un botez si ca nu crede ca se intinde mai mult de 12. Cand i-am cerut banii inapoi si i-am zis ca mai cautam in alta parte, ne-a asigurat ca n-o sa mai gasim noi camera pe nicaieri la ora aceea, ca sunt toate ocupate.

La Vila HD, m-am uitat acum pe booking pt tine, nu este restaurant, iar micul dejun se livreaza in studio in sistem de catering. Tot acolo scrie, ca cel mai apropiat restaurant este la 300m de vila. Pentru noi este distanta optima ))

danamandache
    [17.11.14 19:49:51]

@aurora_popescu: multumesc pentru raspuns!

krondia*
    [03.04.15 12:35:14]

Acum doar am descoperit impresiile tale. Chiar mă întrebam cum arată vila înăuntru. Este o clădire nouă, o ştiu încă de când se înălţa. Într-adevăr este foarte bine ascunsă între blocuri dar mă bucur să văd că oferă condiţii atât de bune.

Ca restaurant, recomand Pizzeria Napoli, situată pe bulevardul Dacia, aproape de Kaufland. Uff, iar mi-am amintit de pastele lor...

[07.04.15 15:39:59]

@krondia - Eu de-abia astept sa mai ajung acolo.

De retinut si recomandarea ta cu pizzeria Napoli.

Data viitoare dam cu siguranta iama in pastele lor, daca tu oftezi asa cu foc dupa ele )))

danamandache, Marian Preda, turist_calatorescu*
    Alte impresii din această RUBRICĂVila HD: