Pensiunea Ileana Teodora Teleptean

DIN vadu izei
înscris/ă în 01.11.14
NOV-2014

Drept la replică

Dreptul la replică se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):
"Dezamagitor"

Buna seara,

Sunt Ileana Teodora Teleptean, administratorul pensiunii cu acelasi nume.

Tocmai am citit review-ul scris de BOFY despre sejurul dansei la noi si am ramas surprinsa.

In primul rand nu-mi aduc aminte sa fi avut clienti din Lugoj (orasul care apare ca domiciliul utilizatoarei BOFY), apoi, noi nu numai ca nu folosim mezeluri din comert, noi nu folosim mezeluri DELOC, singurele produse din carne pe care le folosim sunt carnatul de porc produs de noi si jambonul crud uscat produs de o carmangerie locala dupa reteta traditionala, ouale sunt de la cele 30 gaini ale noastre, lactatele sunt de la cele trei vaci ale noastre, paine de casa facem din cel putin o tona de faina pe an, asa ca chiar nu ne regasim in descrierea facuta de BOFY (pe care de altfel am incercat s-o contactam, fara succes insa).

Cel mai probabil aceasta a petrecut un sejur la o alta locatie cu acelasi nume Teleptean (fiind mai multe in zona cu acest nume, nu detaliez pentru a aduce eventuale prejudicii celorlarti proprietari de pensiuni Teleptean) facand confuzie la scrierea review-ului.

Adresa noastra web este pensiuneateleptean.ro, o rog pe BOFY sa analizeze un pic, si daca a gresit sa stearga review-ul, pentru ca sunt clienti care tin seama de aceste review-uri si s-ar putea sa pierdem clienti din aceasta cauza.

Cu stima,

Ileana Teodora Teleptean

Impresii încărcate de todora in 09.11.2014 18:52:36

Validat / Publicat: 09.11.14 20:11:49

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (todora); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2

- Bofy
[10.11.14 12:27:48]

@todora -Confirm ca am stat cu familia in luna septembrie la pensiunea Ileana Teodora Teleptean. Comentariile vizeaza aceasta pensiune din Vadul Izei!

[10.11.14 12:56:01]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

@Bofy: Buna ziua, daca tot confirmati ca ati stat la pensiunea noastra, va rog sa ne dati numele pe care dumneavoastra ati facut rezervarea, dar mai ales fotografii din locatie. Va multumim!

- Bofy
[10.11.14 13:14:20]

@todora - Totul este confidential, am si fotografii. Fiti sigura ca am stat la pensiunea dumneavoastra.

[10.11.14 13:38:23]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Totusi insist sa trimiti o fotografie atat cu locatia, cat si cu dumneavoastra, de asemenea, noi nu stim cand s-a comportat urat cineva cu dumneavoastra, pentru ca asemenea lucruri nu se admit in familia noastra, sau cu clientii. Oricat de confidential ar fi, sa stiti ca ne deranjeaza ca faceti asemenea afirmatii, fara sa va dati numele si data de cazare in locatia noastra.

- crisval7117
[10.11.14 16:05:15]

oare ne dam seama ca uneori facand acuzatii nefondate putem sa ruinam o afacere sau o familie??? ... ce te costa sa-i pui doamnei la dispozitie dovezile pe care le?? in modul acesta doamna poate indrepta eventualele erori...

[12.11.14 16:10:12]

@todora - se pare că ceva-ceva tot s-a petrecut atunci, deoarece în urma contestației Dv., Bofy a prezentat dovezi care o plasează fără posibilitate de tăgadă la pensiunea Dv. la data la care a susținut că a avut sejurul.

Confirmăm așadar și aici că articolul la care face referire acest Drept la Replică este unul al unui turist real, rezultat ca urmare a unui sejur la pensiunea Dv.

Că o fi exagerat în unele aspecte - nu e imposibil, dar dacă totul ar fi fost perfect din punctul lor de vedere, sigur asta ar fi reflectat articolul cu pricina.

De altfel, de aceea am și pus textul de sub fiecare articol unde cititorii noștri sunt preveniți că:

AmFostAcolo.ro nu poate garanta calitatea, relevanţa, exactitatea, persistenţa ori conformitatea (cu așteptări şi preferințe posibil particulare ale fiecărui cititor) impresiilor și recomandărilor din articole

[12.11.14 16:28:11]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Va multumesc pentru raspuns si pentru implicare, dar insist si rog sa mi se trimita si mie o fotografie macar, sau perioada vacantei, chiar si in privat, pe adresa de mail, pentru ca nici acum nu imi vine sa cred cele spuse, si spun asta pentru ca adesea suntem confundati cu alte 2 pensiuni cu numele de Teleptean. Va multumim pentru intelegere! @webmaster0:

[12.11.14 16:31:50]

@todora - ne pare rău - am promis confidențialitate și nu avem de gând să ne călcăm cuvântul. Dar vă asigur că am primit dovezile certe solicitate. Mai mult de atât ne pare rău, nu putem oferi.

Asta în speranța că avem un cuvânt ce poate fi crezut de oricare din părțile implicate.