Transilvania Hotel

DEC-2007
TIP: SINGLE
EUR

Decent si atat

Am fost cazata la acest hotel pe 1 si 2 decembrie 2007. Venisem la Alba-Iulia in interes de serviciu. Din pacate, fiind o perioada extrem de aglomerata (ziua Romaniei), cand tot orasul forfotea pregatind spectacolele si manifestatiile ce aveau sa aiba loc, nu am gasit locuri in alta parte.

Hotelul are 2* dar si le oglindeste, desi am vazut hoteluri de 2* mult mai bune. Lucrul cel mai important este ca se afla in centrul orasului si panorama este frumoasa indiferent de camera in care ai fi cazat (noi am fost un grup de 10 colegi si am ocupat 7 camere, asadar am vazut mai multe camere). Holul hotelului pare a purta umele trecerii timpului dar camere erau renovate (camerele sunt spatioase, mobilierul este cat de cat modern, baile renovate).

Conditiile de cazare mi s-au parut decente. Totusi, am inteles ca au si camere mai vechi si mai prost mobilate (vechi) asa ca, nu ar strica sa faceti o mica precizare daca intentionati sa faceti o rezervare aici. Restaurantul este amenajat in stil rustic, parca un pic cam ponosit dar mancarea a fost buna si personalul amabil. Pretul pentru o noapte este destul de bun.

Recomand acest hotel doar pentru tranzit, din punctul meu de vedere nu as petrece multe nopti aici. Este un hotel decent si atat, care nu m-a impresionat cu nimic.

Impresii încărcate de ancamariagadea in 19.12.2009 15:08:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ancamariagadea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

pagină generată in 0.0767569541931 sec