ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.10.2014
ÎNSCRIS: 12.02.08
JAN-2014

la PMM* = 1350 THB

Chang Thai House, liniste si confort in Chiang Mai

Hotelul pe care l-am ales pt sejurul nostru din Chiang mai a fost Chang Thai House, un hotel de 3 stele, stil lanna, unde am ales o camera dubla deluxe!

Hotelul este aproape de Night bazar, aproximativ 10 minute de mers lejer pe jos, dar nu foarte departe de orasul vechi, aproximativ 15 minute, astfel incat nu a fost nevoie sa inchiriem alt mijloc de transport pt a ne plimba prin oras!

Este aproape de magazine, restaurante, schimb valutar, bancomate, agentii de turism, nefiind pe strada principala, nu e zgomot - in apropiere este un salon de masaj foarte bun si foarte ieftin, seara tarziu cand veneam de la plimbare, ma opream pt un masaj relaxant.

Camera deluxe e foarte mare, patul dublu e urias, confortabil, ai minibar umplut zilnic cu 2 sticle de apa, o cutie de coca-cola, o cutie de fanta, o cutie de suc neacidulat, ai LCD, uscator de par, halate si papuci baie, balcon cu vedere la Doi suthep mountain, piscina care nu are soare decat intre orele 13-15 si apa este foarte rece, nu poti face baie daca nu esti foarte curajos. Hotelul are si un foisor dragut, si in facilitatile camerei deluxe intra un platou cu fructe la venire si tranport tur-retur la aeroport, lucru care mi-a placut, pentru ca scapi de cozile la taxi, de tocmeala, cautare, etc

Au fost prompti si ne astepta un thailandez mic la aeroport,cu o masina noua,am ajuns imediat la hotel, nefiind aglomeratie in week-end!

La Night bazar poti ajunge pe straduta hotelului, imediat in dreapta, nu e prea luminat, dar nu e nici un pericol, puteti merge linistiti, veti ajunge in 5 minute!

Am spus ca hotelul are piscina, am facut cateva bai de soare, nu mai era nimeni acolo, apa era curata, aveau dusuri, arata bine!

Restaurantul era foarte dragut, aveau o zona draguta pt fumatori, in jurul iazului cu pesti koi, era relaxant, dar dimineata putin cam racoare!

Micul dejun suficient pt toata lumea, omleta o faceau pe loc, nu foarte multe feluri de mancare, dar gustoase!

Am vazut hoteluri mult mai luxoase, arhitectura lanna, majoritatea in centrul vechi, cu preturi pe masura! Am ales acest hotel pt serviciile oferite, pt conditii si pt situarea lui la jumatatea punctelor de atractie!

Personalul nu mi s-a parut profesionist (e un hotel, nu guesthouse), nu aveau o uniforma, erau imbracati diferit si cam dezordonat. Nu mi-a placut faptul ca imediat inainte de cazare voiau sa mergi la biroul pentru turism, sa rezervi excursii de la ei (preturi mai mari ca in oras si nici oferta variata) si pana nu am mers acolo, nu am primit cheia, desi trecuse timpul spus la receptie!

Dar cum intodeauna luam lucrurile si oamenii asa cum sunt si nu lasam aceste mici inconveniente sa ne umbreasca vacantele, totul a fost asa cum ne-am dorit noi si ne-am simtit bine aici!

Trimis de andreea72 in 26.10.14 18:08:08
Validat / Publicat: 26.10.14 20:15:06
  • A fost prima sa vizită/vacanță în THAILANDA

VIZUALIZĂRI: 3265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Air Asia, o companie low cost de nota zece
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 1350.00 THB pe cameră

[26.10.14 19:59:36]

Mutat în rubrica "Chang Thai House, CHIANG MAI" (nou-creată pe sait)

- - -

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare.

Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazare - folosind linkul EDIT IMPRESII (afișat cu roșu mai sus, disponibil până la publicare).

După publicare, poți scrie eventual notele de la CAZARE sub formă de ECOU, le vom adăuga noi în caseta tehnică.

andreea72AUTOR REVIEW
    [26.10.14 20:07:46]

@webmaster33 - scuze, multumesc

Nell
    [06.12.17 02:15:33]

Bună. Legat de cazare proprietatea oferă transfer aerport free sau contra cost? Cum a-ti contactat proprietatea pt. transfer? Cu respect

andreea72AUTOR REVIEW
    [06.12.17 07:05:10]

Bună, a fost free! Pe email am vb, dar acum nu cred ca mai oferă, verifica mai bine!

andreea72, Nell