ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.10.2014
ÎNSCRIS: 24.07.14
OCT-2014

Hotel Stellina - OK

Am fost cazati la hotel Stellina in perioada 27.09 - 5.10.2014. Hotelul a fost in regula:

- camera destul de spatioasa pentru o camera cu 3 paturi; am avut vedere spre piscina, camera 212, vezi si avioanele cand aterizeaza, dar nu te deranjeaza pentru ca aeroportul nu este Otopeni, trafic mai "intens" miercuri si vineri, dar esti in vacanta nu stai in camera prea mult

- asternuturi curate, saltele si perne OK

- curatenie se facea in fiecare zi

- prosoape curate

- apa calda, fara probleme, dar cand faceai dus se cam uda toata baia

- micul dejun de baza, la fel in fiecare zi, dar in sistem bufet suedez, fiecare manca cat putea

2 feluri paine, biscuiti, unt, 2 feluri gem, iaurt, miere, cereale, sunca, cascaval, lapte, ceai, cafea (foarte slaba) si un suc neacidulat (nu l-am incercat), carafe cu apa

- cam 7 minute de mers pe jos pana in port si implicit centru

- foarte aproape de statia nr. 2: sunt 26 sau 28 statii, nu mai stiu exact, pana la renumita plaja Koukunaries, care se afla la ultima statie. Statiile sunt apropiate intre ele, de la statia nr. 1 pana la ultima ai de ales dintr-o multitudine de plaje, unele mai frumoase decat altele. Pret bilete de la 0.80 euro la 2 euro in functie de distanta, se plateste in autocar (au un angajat care se ocupa de aceasta, tu stai civilizat pe scaun; restul ti se da pana la ultimul cent si asta nu numai in autocar ci peste tot). Nu au autobuze, au autocare si se circula civilizat.

Ca sa mergeti pe jos pana la prima plaja, Megali Ammos, dureaza cam 40 de minute, depinde de conditia fizica a fiecaruia. Noi nu am fost decat o singura data aici, in rest Koukunaries si Ag Paraschievi. Daca inchiriezi masina, scuter sau atv este foarte bine, deoarece poti vedea mult mai multe plaje si nu numai.

Acestea sunt impresiile mele pe scurt. Din punctul meu de vedere a fost foarte bine.

Trimis de Iuliana68 in 16.10.14 15:29:33
Validat / Publicat: 16.10.14 16:09:00
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 5088 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Iuliana68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Aici se lua masa

webmaster28 [16.10.14 16:08:25] »

@Iuliana68: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

webmasterX [16.10.14 16:23:28] »

@Iuliana68: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

dborsanu* [13.01.15 13:01:27] »

@Iuliana68 - Buna ziua, am gasit oferta [***] (editat webmaster) pentru mai 2015 Skiathos, Stelinna. Merita? sunt din Iasi, cum e agentia din Constanta? sunt seriosi? multumesc

webmaster33 [13.01.15 13:07:52] »

@dborsanu - ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Iuliana68 [19.01.15 10:49:41] »

@dborsanu - Buna ziua! Eu sunt din Bucuresti, deci nu cunosc agentia din Constanta. Din punctul meu de vedere raportul calitate-pret a fost OK.

tripyy [21.08.15 16:09:19] »

@iuliana68, cum a fost vremea la sfarsitul lunii septembrie? Noi am vrea sa mergem de pe 4 sau 11 septembrie si am ceva retineri. Voi ati mai putut sa faceti plaja si baie?

Iuliana68 [22.08.15 20:14:06] »

@tripyy -

Buna seara!

Vremea a fost SUPERBA! Nici nu ne asteptam la asa ceva avand in vedere perioada. Apa a fost incredibil de calda. Nu am luat creme pentru protectie solara din Romania, pentru ca nici prin cap nu ne-a trecut ca vom avea nevoie, asa ca am fost nevoiti sa luam de acolo (va sfatuiesc sa luati din tara, acolo sunt mult mai scumpe transformand euro in lei .

Vacanta frumoasa va doresc!

dborsanu*, Iuliana68, tripyy
Alte impresii din această RUBRICĂStellina Hotel [Skiathos Town]: