Plaja cu palmieri Vai

înscris/ă în 12.06.14
SEP-2014

O alta excursie de o zi - Plaja Vai

Urmare de aici

Intrucat am hotarat sa facem excursile optionale pe cont propriu avand inchiriata o masina, am decis sa vizitam si aceasta plaja faimoasa.

Am pornit din Hersonissos inspre Ag. Nikolas si cam dupa 2 ore am ajuns la destinatie.

Plaja este mirifica fiind inconjurata de o padurice de palmieri salbatici. Apa este desul de adanca in aceasta parte si cu pietroaie mari la mal.

Pe partea dreapta a plajei se poate urca sus pe un deal pe niste scari de unde se pot face niste poze superbe.

Pe plaja se gaseste o taverna si un bar cu terasa asezata exact intre palmieri. Pretul a doua sezlonguri cu umbrela este de 9 euro.

In concluzie acesta este inca un loc de vis ce merita vizitat daca ajungeti in Creta.

Impresii încărcate de aaandreea in 07.10.2014 15:09:44

Validat / Publicat: 07.10.14 15:55:19

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (aaandreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de aaandreea? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)