ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.10.2014
ÎNSCRIS: 22.06.12
SEP-2014

Foarte nemulțumit

Luati cazarea, ocoliti restaurantul!

Deja am fost la al 3-lea sejur la Hotel Delta.

Cunoscand din anii anteriori minusurile, am ocolit pe cat posibil plaja pentru copii si restaurantul lor.

Mai intai minusurile, pentru ca, zic eu, sunt mai putine

1. Restaurantul Stiind din anii trecuti, am zis ca pt distractia copilului (concertul live), sa luam macar o data cina la ei. Desi in luna septembrie, cand cei mai multi plecasera, si erau doar vreo 7-8 mese ocupate, a trebuit sa asteptam dupa un ospatar vreo 20 de minute! Care a venit dupa ce deja incepusem sa intrebam noi cand vom fi bagati in seama. Ca atitudine, acesta a fost ok, insa pizza vegetariana pe care am cerut-o, avea ingredientele taiate cu toporul: fasii lungi si groase de ardei, ceapa, iar rosiile taiate in felii mari. Gustul nu era cine stie ce, iar pretul nu justifica deloc calitatea: 19 lei. Preferabila a fost cea de la Barina, incomparabil mai gustoasa si la doar 14 lei. Deci, nu s-a schimbat nimic la ei si nici macar cand nu au clienti nu sunt capabili sau nu-si dau interesul!

2. Plaja copiilor a ramas neschimbata cu privire la impractibilitatea inotului in mare din cauza scoicilor si a pietrelor din apa. Din cele doua piscine pt cei mici, doar una era plina cu apa si nici macar nu era filtrata sau schimbata continuu, astfel ca am refuzat sa-mi las odrasla in cantitatea micuta de apa unde poate cei si mai mici au mai scapat ceva nevoi fiziologice. Norocul a fost ca nu a dus dorul locului de joaca si s-a multumit si mai mult cu nisipul fin de pe plaja de la Cap Aurora. Si totusi noi nu am vazut incepand cu ora 10, 10:30 nicio animatie pt copii. Pana la ora respectiva nu stim daca era ceva, stiu doar ca anuntau in fiecare seara ca programul cu copii pe plaja tine de la 9 la 11:00. Doar intr-o singura zi am vazut-o pe doamna cu figurinele pt pictat, care sunt contra cost.

Chiar daca eram in luna septembrie, nu cred ca se justifica neschimbarea apei in piscine.

3. Singura problema la cazare, a fost de fapt cu un "client". Am avut nesansa ca o perioada de vreo 2-3 nopti sa ne suprapunem cu niste grupuri din diverse organizatii sau ministere. Si unul dintre baietii mai tineri se trezea (impropriu spus) pe la 2 sau 5 noaptea sa strige pe hol: "Hai Petrolul! " Intr-un hotel plin cu copii de toate varstele. Ce m-a deranjat este ca hotelul nu a luat masuri eficiente impotriva acelui individ, desi a primit reclamatii si are si camere de luat vederi pe hol. Ideea este ca scadalul s-a repetat si in alte nopti.

Plusuri

1. Cazarea Camera dupa cum o stiam, nu am avut niciun fel de probleme. Curatenia se facea zilnic, lenjeria si prosoapele se schimbau la 3 zile, dar daca am avut nevoie mai devreme, s-a rezolvat fara niciun fel de "interventie".

2. Baby-land reprezinta atractia cea mai mare a copilului. Anul acesta au mai aparut ceva gonflabile, plus ca noi personal am gasit acum si activitatea de pictura pe diverse figurine (contra cost), dar o chestie destul de interesanta si atractiva. Odrasla mea nu prea a fost insa incantata de programul de animatie, de altfel cam slabut, pe care incercau o parte din animatori sa-l aiba cu copii in incinta parcului. Poate ca in luna lui septembrie o lasau mai moale... :(

3. Spectacolul de teatru pt copii - 10 lei biletul pt minori, gratuit insa pt cei cazati la Cohotels si care este in incinta parcului Baby-land. Modul de punere in scena, a diverselor scenarii dupa povesti cunoscute, a fost destul de haios in aceeasi masura pt copii cat si pentru parinti. Fetita mea a fost fascinata. Dupa teatru se tinea cam pana intr-o ora si un program intereactiv de dans si jocuri cu copii si parintii, in sala de spectacol, spre amuzamanetul tuturor.

4. Gradinita cu baby-sitting oferita gratuit pt cei cazati la Cohotels, cu program intre 9-12 si 16-21. Cel putin acest program l-am prins noi parca. Este de fapt un spatiu de joaca inchis, la parterul hotelului California. Mi s-a parut curat si totul nou, erau tot felul de cuburi de burete imbracate in imitatie de piele colorata pt diverse constructii, o mare piscina cu mingii si alte micute topogane sau tuburi. Mi-am dus copilul acolo pt cate 2 ore si o luam cand desena sau picta cate ceva. Nu papa acolo, ci doar se distreaza. Este o oportunitate si pentru parinti care vor putin timp liber.

Concluzii

1. Pentru masa deja de 2 ani m-am reorientat spre posibilitati din zona.

2. La plaja mergem doar 1-2 ori la ei si apoi spre Cap Aurora, unde e nisipul fin.

3. Cazare de 3 stele, curatenie, spatiu, aer conditionat, minibar, dulapuri suficiente etc. pat cu cazare gratuit copil

4. babyland + spectacol de teatru (inca 10 lei daca esti din afara) +petrecere si gradinita cu baby-sitting

Una peste alta, evitand partile negative am reusit sa ne simtim si noi bine, iar copilul de 5 ani si jumatate peste masura de incantat, ca sa nu zic fascinat de baby-land Si ii placea si la gradinita, cat l-am lasat de 2 ori cate 2 ore.

Totul la doar un pret de 400 ron/familie pt un sejur de 7 zile. (cazare plus distractie copil, punctul 4).

Trimis de ali09 in 01.10.14 10:32:59
Validat / Publicat: 01.10.14 11:34:46

VIZUALIZĂRI: 2883 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ali09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ali09
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: