Venice Treviso Airport Bed Hotel (unitate neclasificată)

29.09.2014
Avatar cami1212
DIN Rm. Valcea
înscris/ă în 10.06.10
MEMBRU: PREMIUM
SEP-2014

NOUAmFostAcolo recomandă, pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și tururi turistice ale Romei / Vaticanului serviciile oferite de www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Venice Treviso Airport Bed - Raport pret calitate ok

Am ales acest hotel intrucat am stat doar o noapte, iar zborul il aveam dimineata devreme si am preferat ceva langa aeroport. Acest hotel este fix in fata aeroportului.

Incep prin a spune ca nu am auzit niciun zgomot de la avioane. Am avut un fel de apartament cu 3 camere duble si una single (am fost 7 persoane) si baie comuna. Pretul foarte bun, cca 55 euro camera dubla, 35 euro camera single.

Pe scurt, despre hotel:

Mancare: desi micul dejun e inclus in pret, nu l-am servit intrucat am avut avion la ora 07.45.

Personalul: foarte de treaba, am comunicat cu ei pe mail inainte de sosire, la sosire foarte ospitalieri.

Mijloace de transport catre Venetia:

Autobuzele shuttle ATVO si BARZI care va preiau de la aeroport si va duc la Piazzale Roma din Venetia - cca 18 euro dus - intors la ambele firme- aprox 50 min.

Autobuz nr. 6 + tren: mai exact autobuzul nr. 6 se ia de la aeroport, coborati in gara Treviso, de acolo luati trenul catre gara Santa Lucia din Venetia. Pret dus- intors sept. 2014: aprox 9 euro. Faceti cam o ora, o ora si ceva.

Taxi: 75 euro.

Curatenie: Ok, au prosoape curate, lenjerie curata, etc. Nu am avut probleme legate de insecte, cum sunt la hotelurile din Venetia, unde nu prea te atingi de preturi.

Impresii încărcate de cami1212 in 29.09.2014 19:51:55

Validat / Publicat: 29.09.14 20:31:20

• Alte destinații turistice prin care a fost: Italia- Roma, Milano, Spania: Tenerife, Egipt: Sharm el Sheikh, Israel- Jerusalem, Grecia: Thassos, Lefkada, Paralia, Atena, Halkidiki, Austira: Viena, Cipru: Larnaca, Aya Napa, Protaras, Ungaria: Budapesta.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cami1212); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2

[29.09.14 20:19:50]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Mutat în rubrica "Venice Treviso Airport Bed Hotel, TREVISO" (nou-creată pe sait)

- cami1212
    [29.09.14 20:45:42]

@webmasterX - Cred ca este ok... daca aceea e suprafata aeroportului... este fix vis a vis de aeroport, la strada principala, in dreptul trecerii de pietoni. In 3 min se poate ajunge la Check in.

- melena
    [30.09.14 07:34:47]

Multumim! Scurt, clar, concis si la subiect!