ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2014

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Mai bine nu Hotel Aspasia Nidri

Ajuns pe la 13.30 intr-o zi de vineri, am fost cazati intr-o camera la parter, cu vedere pe partea dreapta catre alte doua cladiri.

Curatenia lasa de dorit, mai ales in baie, unde cada si chiuveta nu erau spalate. Ne-am cazat, am despachetat, si ne-am gandit sa mancam ceva pe balconul aferent unei camere de la parter. Alta concluzie, zgomot, cladirile din fata camerei creiau un efect fonic foarte deranjant, toate zgomotele din strada si din partea respectiva erau reflectate catre respectiva latura a hotelului, astfel daca cineva din camere vecine vorbea cu alta persoana se auzea tot, canizarea nu era ingropata in perete ci pusa pe perete exterior, daca cineva tragea apa sau se spala stiau toti, cand cineva parca intre cladiri, la fel, la ora 3 dimineata o persoana din zona parca masina si trantea usa, apoi se certa cu cineva, la ora 6.30 proprietarul pleca la cumparaturi si trantea usa la masina, plus zgomotele din strada.

Din doua in doua zile pe la ora 15 venea vidanja pentru o jumatate de ora, noi am prins in zilele in care am stat la hotel. Fiind inca cald afara, 28-29 grade, nu puteai sa stai cu usile inchise. Cine vrea odihna, nu are nici o sansa.

Apoi am vazut cum scurgerea de la chiuveta refula in ceea ce numeau cadita la dus, adica o adancitura in podeaua de la baie. a doua zi am fost mutati la o camera la etaj, ca si calitate, camera era net mai buna, insa baia la fel de murdara, insa nu mai refula.

Micul dejun, acelasi in fiecare zi, paine, sunca, cascaval, chec, iaurt, si alte chestii la cutiute. din doua in doua zile aveam oua fierte.

Plaja era langa hotel, dar pietrosa. 8 sezlonguri, cu plata 2 euro pe zi, care trebuiau ocupate la prima ora, colectarea taxei era de doua ori pe zi, daca il lua cineva pana la pranz si ti-l lasa tie, trebuia platit din nou.

Internet, wireless cu semnal foarte slab si fluctuant si doar in cateva locuri la receptie.

Ce am remarcat absolut intamplator: cafetiera era spalata afara cu furtunul cu care a fost desfundata canalizarea camerei din care am fost mutati, asa se vedea imaginea. Bine ca nu am baut cafea de la ei, ci preparata de noi in camera. Proprietara cu o singura exceptie, a purtat acelasi capot in fiecare zi, as fi putut sa jur ca era pe post de uniforma.

In ziua plecarii, camera trebuia predata pana la ora 9. Autocarul il asteptai cu bagajul la receptie, iar daca aveai nevoie la toaleta, trebuia sa folosesti una exterioara, ceva ca in tren, numai ca aveai si dus, fara sa poti bloca usa pe interior. puteai sa-ti dai seama ca e cineva in interior dupa un bec aprins afara. daca uita cineva lumina aprinsa, dupa o asteptare indelungata, bateai la usa.

Cam asta a fost, acolo nu mai merg.

Trimis de Cremene in 26.09.14 22:08:11
Validat / Publicat: 26.09.14 22:55:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Argassi / ZAKYNTHOS

VIZUALIZĂRI: 2215 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cremene); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.09.14 22:49:06]

@Cremene: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[26.09.14 23:01:28]

CremeneAUTOR REVIEW
[27.09.14 11:55:57]

@webmaster98 - pozitionarea e corecta, cam 25 de metri nord de rau.

damn
[26.06.17 21:48:02]

La trei ani distanță am să mă duc acolo în ciuda sfaturilor tale. Între timp din informațiile mele lucrurile par a se fi îmbunătățit. Dacă e așa îți voi spune. Dacă nu asta e! Îmi asum riscul. Cu stimă

Cremene, damn
Alte impresii din această RUBRICĂAspasia Hotel: