Pensiunea Spicului

înscris/ă în 07.08.13
AUG-2014
REGIM MASĂ Fara masa

Ne-am simtit foarte bine

Buna ziua! Am reusit sa imi fac timp sa scriu impresiile despre cazarea la Pensiunea Spicului din Cluj.

Noi am fost intr-o excursie prin tara, drept pt care am stat o singura noapte in Cluj.

Pensiunea ne-a placut de cand am ajuns in fata ei. Este foarte frumoasa si pe afara si pe dinauntru. Are si o mica curte. Gazdele culegeau merele cand am ajuns noi si ne-au pus o lada pe masa sa ne luam cate vrem.

Camera in care am stat era foarte mare, cu pat dublu foarte comod. Dulap foarte mare, cu oglinzi, folositor celor care stau mai mult si au multe bagaje. Exista televizor in camera, conexiune internet prin wi-fi. Balconul mare la comun cu cei de la camera de alaturi. Pe noi nu ne-a deranjat ptc existau draperii destul de lungi incat sa acopere geamurile in totalitate.

Am observat ca si fotoliul din camera se putea transforma in pat, asta in cazul in care este nevoie de un al 3-lea loc.

Baia destul de spatioasa si ea dar, aici sunt mici probleme. Scurgerea la cabina de dus era infundata, apa se scurgea cumva in toata baia. Nici scurgerea de la chiuveta nu era tocmai functionala. Sapun nu era pus. Hartie igienica era.

In legatura cu baia, stiu ca nu toate camerele au cabina de dus. Noi am fost cu inca un cuplu care a stat la mansarda si acolo exista un sistem conectat la chiuveta.

Un alt minus, nu stiu daca a fost neatentia si graba persoanei care a facut curat sau nu s-a facut deloc curat. Am gasit pe masa televizorului o farfurie cu ce mai ramasese din niste struguri si un cotor de mar, pe pervazul geamului o cana de cafea neterminata, Cearsafurile erau oricum schimbate.

Ca si distanta fata de centrul orasului, noi am fost cu masina, am stat mult in trafic pentru ca erau niste strazi in lucru, am ocolit ptc am dat de niste strazi cu sens unic. Nu cunosc orasul dar nu mi s-a parut departe. Gazda a spus ca se fac cam 20 de min pe jos.

Daca vreti sa mancati, recomand Bulgakov situat in centrul vechi. Aici am mancat pe saturate 4 persoane cu 100 si un pic de lei. Mancarea foarte buna, servirea impecabila.

Pentru noi a fost bine si am mai reveni. Orasul ne-a placut foarte mult, nu ratati Gradina botanica Alexandru Borza!

Impresii încărcate de ioana.190192 in 26.09.2014 15:25:42

Validat / Publicat: 26.09.14 16:26:55

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ioana.190192); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

[26.09.14 15:56:32]

Mutat în rubrica "Pensiunea Spicului, CLUJ-NAPOCA" (nou-creată pe sait)

[26.09.14 16:26:47]

- ioana.190192
[26.09.14 20:40:06]

Este ok adresa. O seara frumoasa!

• Mai putin decat minim (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 3.70 (scris in 10.06.15 de Vladhc din TIMISOARA) - NU RECOMANDĂ
  • Sa dormi si sa fugi (Dec.2014) - punctaj satisfactie: 5.65 (scris in 20.02.15 de MamaO din AZUGA) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: