ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2014
ÎNSCRIS: 08.09.14
AUG-2013

Extrem de nemulțumit

Lidia si laisez-fairre

Am citit cu mare atentie postarile anterioare despre complexul Lidia din Venus (hotel si restaurant) pentru ca sincer, un an de zile am visat la acest hotel- intre 2013-2014- si m-am dus in alta parte totusi.

Am ajuns sa fim cazati in 27 august 2013 aici si asta printr-o bafta adevarata. Visasem alte meleaguri, alte statiuni si pina la urma a fost Lidia. Din panica si gindurile negre cu care am plecat mi-am revenit repede la fata locului pentru ca:

-ne-a intimpinat o doamna suuuper, bruneta, zimbitoare care ne-a cazat cu 7 ore mai devreme decit ne era dat. (si la hotelul acesta asa e obiceiul)

-in restaurant eram singuri si singuri am ramas atitea zile (8) pentru ca era mincarea pe terminate in mod fizic dar nu ne-a pasat (in 2014 a fost la fel!!)

-am intrat intr-un hotel de 2 stele plus- pentru ca asta este hotelul de fapt -cu o camera mare cum nu am intilnit la mai multe stele, cu un pat minunat saltele ultimul racnet tot ca la muulte stele

-o baie mare, curata si cu toate asezate cu cap, judecate cu cap in baie, fara scurgeri, fara probleme

-un balcon mare cu vedere minunata spre mare (asa balcon mare am mai cautat in staiune dar ioc...) si cu scaun si toate cele foarte OK

-scaune mochetate in camera dar bune

-TV cu canale bine alese

-lifturi strong si noi

Si liniste si pace...

Senzatia asta de laisezz-faire n-am avut-o asa de puternica la nici un hotel.

Pornind cu usa de la intrare larg deschisa cum n-am pomenit in Venus pe niciunde, nimeni la bar, la receptie doamnele erau mai tot timpul in camera lor si nici nu le-am mai cautat pentru cheie, pentru curatenie nu ne-a deranjat nimeni atitea zile deci am facut noi curat (dar mergea pe gresie repede)

-la restaurant cum am spus am fost singuri si n-am mincat decit dimineata pentru ca la prinz si seara cu bonurile lor am mincat mincare ieftina si adevarata peste drum la Brindusa (anul asta s-au smecherit si-au dat seama ca nu mai vine chiar nimeni la restaurant si nu s-a putut minca cu bonurile lor la altii).

-mincare ar fi fost si la ei doar aceeasi ceafa de porc si restul produselor taiate de pe lista nu ne-au atras... (complexul Lidia pierde prin restaurant in primul rind hotelul chiar e ieftin si bun dar restaurantul e pacoste-scaune si mese vechi, zugraveala veche, chelneri la profesionala care isi faceau mincare mai buna decit o eventuala portie pentru cei cazati, veseli. tineri dar limitati ce sa serveasca lista goala?)

-galagie ioc fiindca acolo nu ai de unde... E atit de bine asezat hotelul asta ca nu e deranjat de nici o muzica populara care se poarta in Venus... e aproape de mare pe scurtatura pe linga restaurant se coboara putintel si gata marea...

iarba mare, leaganul de linga restaurant, coborirea abrupta spre mare, tot idilic si senzatia de lasati in pace...

-am trecut si la vecini la Inter si Afrodita (le multumesc pentru joaca copilului) si tot lasati in pace am fost desi acolo era gardianul dar s-a putut.

-plaja fix din fata hotelului nu este. E mai intr-o parte, 40 m distanta, curatata si intretinuta de altii, la ei este lipsa loc de asezat si plin de scoici.

A fost si o bau-bau citeva zile la receptie, o doamna blonda, pe care am revazut--o anul asta cind am trecut sa vad ce s-a schimbat... Doamna simpatica bruneta care ne-a asigurat ca vom primi mincare si pentru copil dimineata asa cum scria in contractul agentiei a disparut dar blonda care a facut tam-tam si a refuzat sa se supuna sefului de la Saturn a ramas... (am sunat la agentie intrucit blonda a sarit ca arsa nu cumnva sa ne permitem sa cerem mincare dimineata pentru copil cum aveam scris in voucher asa ceva nu s-a pomenit never ever cine ne credem-si atunci cea de la agentie pe care am sunat-o a intervenit, s-a luptat si noi am cistigat nu inainte de a ne spune blonda severa ca ea isi pierde serviciul din cauza noastra, etc, manipulari si teatru, ). Asta am citit ca s-a intimplat si in 2014 si va spun ca tine de actoria celor de acolo si atit. Nu va speriati!

Deci lasati in plata noastra de puteam juca sotron pe holuri nimeni nu ar fi comentat, receptie ca pina in 89, restaurant la fel, hotel pentru bani putini perfect, mincare luati-va de acasa fiindca muriti de foame la propriu (la fel si anul asta fiindca am testat bine zonadeci e cronica treaba cu restaurantul si asa va ramine), teatrul la receptie a ramas si anul asta si va ramine, alimentare putine si prost dotate.

Trimis de ingeras7000 in 21.09.14 19:56:49
Validat / Publicat: 21.09.14 21:06:29

VIZUALIZĂRI: 1645 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ingeras7000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂCarmen Azzuro Hotel (ex Lidia) :