Grand Blue Sky Hotel [Ladies Beach]

înscris/ă în 14.07.10
SEP-2014
cu transport AUTOCAR

Un resort dragut

Hotelul ok, resort maricel si plin de verdeata.

Mentionez ca am stat initial in corpul A, unde vederea era partial la mare, dar la rugamintile noastre, receptionera ne-a oferit peste 3 zile o camera la etajul 5, in corpul B, cu o vedere fabuloasa la mare si piscine.

Camerele necesita mici modernizari, foarte mari si cu balcon mare, iar cea de la etajul 5 avand un sea view de colectie, seara cand apunea soarele, peisajul era pur si simplu superb.

Hotelul are o piscina de tip infinity se vedea marea din ea, iar in alta piscina pozitionata mai jos fata de cea infinity, aveai bar in piscina, stateai in apa si comandai, destul de fain.

Exista disponibila si o piscina pentru copii in apropierea celor 2 piscine destinate adultilor.

Aveau cofetarie, un loc in care se faceau placinte - gozleme pe plita incinsa asta la o terasa cu vedere la mare, un cuptor unde se faceau covrigi cu susan dimineata si lahmacun la pranz si seara, la restaurantul principal.

De asemenea hotelul are 5 baruri: Umbrella Bar, Lobby Bar, Sky Bar + 1 bar pe plaja + 1 la piscina.

O mentiune speciala pentru Sky bleu unde se vedeau stelele si canta un interpret live in fiecare seara melodii cunoscute.

Resortul plin de verdeata si palmieri, restaurant Italian pe plaja, Mexican, si restaurant sea food pe plaja unde am si facut rezervare pentru o seara, era inclusa in all inclusive.

Aici servirea ireprosabila erau cu ochii pe noi sa ne mai toarne in pahar, atunci cand era cazul. Servire ireprosabila din punctul acesta de vedere.

Personalul prietenos si dornic sa te ajute, la receptie iar o atitudine super ok. 

Mancarea in general buna, salatele nu erau tocmai pe gustul meu, dar la fiecare masa aveau cel putin 2-3 feluri de mancare gustoase si mereu era la cina sau seara: pui, peste si vita si mereu un gratar disponibil. De asemenea multe prajituri , fructe, ceai turcesc (negru) si cafea la dozator.

La micul dejun, o mentiune speciala pentru omleta, care este pregatita in fata ta , pentru spectacolul "pregatirii" ei cat si pentru gustul foarte bun al omletei, una dintre cele mai bune omlete mancate vreodata de subsemnatul.

O mentiune speciala si pentru covrigii cu susan, abia scosi din cuptor, practic simti "un miros placut" pe masura ce te apropii de restaurant.

Mentionez ca mai era disponibil un Blue Coffee Corner, adica un fel de terasa langa lobby bar unde puteai sa servesti cafea turceasca sau normala la dozator si ceai turcesc (negru).

De asemenea, seara intre orele 12-1 noaptea, era disponibil la restaurantul principal o masa (late dinner).

Intre orele 11-1 noaptea, la barul de pe plaja este amenajata o discoteca, unde se servesc bauturile de la all inclusive.

Una peste alta, ne-am simtit bine, resortul dragut, iar ospitalitatea oamenilor te face sa te simti in concediu. Recomand!

Resortul are o plaja proprie cu sezlonguri si umbrelute, exista si nisip, dar sunt si portiuni cu mici pietre, langa hotel exista plaja Ladies Beach, care are nisip fin si o intrare in apa lina, gen Mamaia, desi este cam ingusta plaja, recomand aici sa mergeti la plaja.

Impresii încărcate de zamolxe in 18.09.2014 10:47:32

Validat / Publicat: 18.09.14 11:29:37

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (zamolxe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  15500 PMA (din 18 voturi) nota2

[18.09.14 11:31:01]

@zamolxe: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- zamolxe
[18.09.14 11:46:46]

@webmaster26:Da, din ce am verificat, localizarea este corecta. Multumesc.

Publicitate    [24.06.19 12:52:02]