ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2014
ÎNSCRIS: 10.08.12
SEP-2014
2 AD. + 7 COPII -- v: 8 & 3 ani

Un sejur minunat

De curand ne-am intors dintr-o minunata vacanta la acest hotel si m-am hotarat sa imi las si eu cateva impresii. Despre hotel numai cuvinte de lauda, este un hotel foarte frumos si elegant cu un personal pe masura.

Hotelul este format din sase cladiri si este alcatuit din parter + doua etaje, o piscina pt. adulti si una pt. copii, bar la piscina si un mic fastfood la care puteai servi pranzul (restaurantul fiind inchis la pranz). Locatia lui este chiar la intrarea in statiune.

Am fost cazati intr-o camera la parter, foarte spatioasa cu un pat matrimonial si inca doua paturi separate de o persoana (noi fiind 2ad. + 2 copii), cu LCD si un mini frigider. Camera era cu balcon dar nu avea balustrada ceea ce iti oferea posibilitatea de a iesi si intra in camera direct de pe terasa nemaifiind nevoit sa ocolesti si sa intri pe usa. Din punctul asta de vedere noua ni s-au parut cele mai frumoase camere. In camera se facea curat zilnic + schimbarea prosoapelor.

Toate camerele hotelului erau cu vedere la piscina.

Restaurantul era foarte curat cu mancare foarte buna, era situat vizavi de piscina. Era deschis doar dimineata si seara. Dimineata era mancare destul de variata: oua, omlete, tot felul de gemuri, fructe, cafea, ceai, sucuri la dozator, clatite etc., foarte buna orice alegeai. Noi am avut bilet doar cu mic dejun dar daca vroiam sa luam cina acolo plateam 15 euro de adult, iar copilul (peste 3 ani) platea 8 euro. La cina bauturile erau contra cost. Personalul foarte amabil, erau acolo niste fete care debarasau mesele foarte ok cu zambetul mereu pe buze gata oricand sa te ajute daca aveai nevoie de ceva.

Singurul detaliu un pic deranjant este wifi pt ca este contracost (1h=2euro ,1zi =8 euro, parca asa era). La cazare ti se ofera 1h de internet gratis dar trece atat de repede…..

Ca sa ajungi la plaja trebuia sa traversezi strada si mai aveai un pic de mers pana acolo, ea fiind cu pietris (ce urasc eu cel mai mult) cu un bar pe plaja iar daca vroiai sezlong trebuia sa faci consumatie (un frappe 5,50 euro si stateai o zi intreaga). Noua nu ne-a placut deloc. Si in statiune daca mergeai la plaja tot pietris era (am fost intr-o zi si acolo dar mi s-a parut urat si o adevarata tiganie, foarte aglomerat) Aici un frappe costa 3,50 euro + o sticla de apa plata la jum., berea la fel.

Exista o plaja la care noi mergeam (Golden Beach), la vreo 5 km de statiune foarte frumoasa si doar cu NISIP (preturile ca si in statiune).

De asemenea recomand pizzeria Capri cu o pizza imensa (ajunge pt. 4 pers) situata chiar la soseaua principala, si restaurantul Bakalis de pe plaja pt fructele de mare pe care le serveste (un platou de doua pers. costa 25 euro) foarte bun.

In concluzie recomand acest hotel minunat si nu veti regreta cat si statiunea Pefkohori.

Trimis de ione_ari in 14.09.14 12:12:12
Validat / Publicat: 14.09.14 12:53:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: sithonia, parallia katerini

VIZUALIZĂRI: 4633 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ione_ari); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂFlegra Palace Hotel: