ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2014
ÎNSCRIS: 05.07.10
AUG-2014
2 AD. + 1 COPII

Un hotel dragut

Am ajuns la acest hotel la recomandarea agentiei de turism.

Este un hotel dragut, curat, cu personal amabil. Masina se poate parca pe strada din fata hotelului, unde gasesti loc. Nu are loc de joaca pt copii sau vreun petec de iarba in curte.

Mancarea: micul dejun relativ diversificat, daca nu esti foarte pretentios: intr-adevar cate un fel de omleta in fiecare zi, vreo 4 feluri de gemuri, finetti, miere, checuri si piscoturi, lapte cu diverse feluri de fulgi, cafea si suc la automat, ceaiuri Lipton.

La cina chiar nu am ce comenta: diversificat si pe toate gusturile. Si erau si tavi doar cu garnitura: cus-cus/orez/cartofi natur... Vreo 7-8 feluri de salate, vreo 3-4 feluri de desert, fructe, supa crema (un singur fel).

Am vazut in alte postari referiri la seful se sala. Intr-adevar, are o privire fioroasa dar, din cate am putut eu remarca, el poarta de grija fetelor care servesc, sa fie ele ok, nu sta cu ochii pe farfuria fiecaruia sa vada ce si cat si-a pus.

Daca puteti face abstractie de amenajarea localului-care e destul de saracacioasa, pentru masa de pranz va recomandam terasa unui sarb- nu-i mai retin numele dar e vizavi de hotel Venus. Vorbeste si romaneste. Portiile sunt maaaari si preturile decente.

Camerele: intr-adevar mici, cu gresie pe jos dar curate. Noi am avut o baie mare, spre deosebire de celalalt cuplu cu care am fost. Prosoapele ne-au fost schimbate zilnic la fel ca si curatenia in camera. Camerele noastre au fost inspre strada principala dar nu am avut neplaceri din aceasta cauza. Cum inchideai usa, nu se mai auzea nimic de afara.

Noi nu am folosit piscina hotelului, care pare destul de inghesuita si facuta doar ca sa fie, dar am vazut turisti nemti care o foloseau.

Acum depinde de fiecare ce prefera sa faca in concediu- sa stea la plaja sau sa se plimbe. In cazul in care doriti sa mergeti in vreo excursie organizata de agentiile de turism de acolo, trebuie sa va descurcati singuri. Cei de la hotel nu faciliteaza in niciun fel chestia asta-adica sa te puna in legatura cu cineva, sa-ti recomande pe cineva...

Noi am mers cu masina personala la Meteora-va recomand sa mergeti, e un loc cu adevarat deosebit (la intoarcere ne-am oprit sa mancam la o terasa unde pregaeau souvlaki in fata si am foarte placut impresionati- pe langa ce am comandat noi am primit si un carnat si o apa la 1.5l din partea casei de la bunica de acolo), in croaziera organizata la Skiatos-orasul e foarte frumos, pacat ca timpul alocat vizitarii lui a fost foarte scurt- 45 minute. (apropo, cei de la hotel ne-au pregatit cate un pachetel pt fiecare pt acea zi, nu uitati sa le spuneti ca plecati). Si pentru ca am avut o zi innourata, ne-am plimbat prin Salonic-zona falezei si imediata vecinatate-strazi inguste, aglomerate si cu toate astea au un sarm aparte. Nu pierdeti timpul sa gasiti mall-ul lor- Mediterranean Cosmos- nu merita efortul...

Una peste alta, pentru noi a fost un sejur placut, in care am vazut multe locuri noi si frumoase.

Trimis de anda-panda in 14.09.14 08:40:49
Validat / Publicat: 14.09.14 09:13:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki

VIZUALIZĂRI: 3461 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anda-panda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.09.14 09:38:04]

• Alte impresii din această RUBRICĂMediterranean Resort: