ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2014
ÎNSCRIS: 17.04.14
SEP-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 12-15

încărcat de pe telefon!

Un sejur mai frumos ca altele.

Buna!!! Eu impreuna cu sotia si cu cei 2 copii ai mei ne-am hotarat din nou sa ne petrecem concediul in Turcia asa cum am facut si in ceilalti ani. Asa ca ne-am hotarat sa mergem la hotelul Silence Beach Resort 5*. Acest concediu a avut minusuri dar si plusuri.

CAZARE: Noi suntem din Timisoara si am avut avion la ora 12:00 dimineata si am ajuns la aeroportul din Antalya la ora 14:10 dupa amiaza. Asta ma bucurat ca am avut timp de plaja. Dar cand am plecat din hotel ca sa luam avionul era foarte de dimineata si nu am avut timp de plaja. Asta ma cam deranjat.

Drumul de la aeroport la hotel e de o ora si jumatate dar asta nu ma deranjat findca am dormit cam tot drumul de la aeroport la hotel si de la hotel la aeroport.

Am ajuns la receptie si am rezervat o camera dar trebuia 2 camere. Pe voucher scria ca avem 2 camere standard si ne-au dat o camera family. Cea cu 2 dormitoare, un hol, si baia dar si terasa. Dar nu ne-a deranjat prea mult. In camera este foarte curat, la fel si lenjeria si prosoapele. Pe mine m-a deranjat zugraveala. Tot pe un perete gasesc cate o crapatura. In amandoua camere este la fel. Un dulap mare, 2 noptiere, seif, minibar, (il alimenteaza zilnic dar daca vede ca o sticla de cola si nu este terminata nu iti mai da alta) telefon si televizor etc. Daca pe voucherul de hotel al dumneavoastra scrie standard room sa nu va lasati pacaliti de cei de la receptie. O sa va zica ca nu au camere standard. Si va muta intr-o alta camera sau la Lake House.

Cei de la receptie vorbesc putin engleza dar nu inteleg. Le-am spus cu o zi in urma inainte de plecare sa cantarim cateva bagaje, a doua zii a uitat.

RESTAURANTUL PRINCIPAL: De nota 10. Mancaruri favorabile gatite de bucatari profesionisti. Ma cam deranjat ca nici un servitor nu imi cerea comanda la suc. Tot la altii. Dar mai ales la Italieni. Am mers si la sanwich bufett si nu ii mare chestie. Iti faci un sanwich.

La mic dejun bucatari erau deja acolo, faceau deja omletele si clatitele nu ca la Keranaray Kundu unde am mai fost.

RESTAURANTUL ANATOLIAN (Lake House): am mancat de vreo 2-3 ori. La fel ca la restaurantul principal.

RESTURANTE A' LA CARTE: Nu am fost la nici unul. Nu merita sa mergeti. Am auzit ca pentru un mic dejun a' la carte trebuia asteptat aproximativ 4 ore.

BARURI: Gasesti peste tot. Foarte multa aglomeratie seara la baruri.

Ceai, cafea si prajituri (Silence Patiseria): Mii si mii de prajiruri gustoase

Inghetata: Putine feluri.

Gustari la piscina si la plaja.

PLAJA:foarte lunga cu 2 pontoane. Puteti sari de pe pontonuri. Gasiti sezlonguri, saltele si prosoapele va luati de la piscina. Volei si loc de joaca pentru copii.

[bAQUAPARK: Topoganele sunt extreme. Pe unele te poti da cu colace pe atele nu. 4 topogane cu colace si 4 fara dar mai sunt inca 2 spre mare fara colac. Pe topoganele cu colace sunt sus supravegheatori si vor sa te invarta sau sa iti dea turbo. Daca ii zici ca nu vrei tot te da, dar nu e chiar asa de rau.

LUNAPARK: Mii si mii de masinari fantastice. Mie mi-a placut roata, masinutele, trenuletul si balerina, pentru copii mai mici e foarte riscant. La receptie primesti 3 tichete de pers gratuite.

1 km pana la bazare.

Spectacolele de seara foarte frumoase. Nu am prins seara turceasca.

DISCOTECA: pe plaja pana la 3 dimineata. In cazuri nefavorabile intr-o sala din hotel.

Recomand acest hotel famililor cu copii.

Trimis de cosmin01 in 13.09.14 17:26:29
Validat / Publicat: 13.09.14 18:28:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Mukarnas Spa Resort si Kervansaray kundu

VIZUALIZĂRI: 2565 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin01); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In avion.

webmaster26 [13.09.14 17:48:51] »

@cosmin01: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

criss65 [13.09.14 19:23:19] »

"Mancaruri favorabile gatite de bucatari profesionisti. Ma cam deranjat ca nici un servitor nu imi cerea comanda la suc. Tot la altii. Dar mai ales la Italieni. "

Ce înseamnă "mâncăruri favorabile gătite"? Foarte ciudată atitudine ai când îi faci servitori pe bieţii oameni care muncesc pentru turişti! Şi te mai miri că nu veneau să-ţi ia comanda! De gramatica nici nu mai vorbesc...

webmaster [13.09.14 21:41:23] »

Articolul pare scris *la* persoana părintelui, dar *pe* contul fiului.

Rog autorul să ne lămurească - sunteţi unul dintre copii? sunteţi unul dintre părinţi?

criss65
Alte impresii din această RUBRICĂSelectum Family Resort Side (ex Silence Beach) [Kizilagach]:

• pagină generată în 0.036207914352417 sec