Pensiunea Edelweiss (unitate neclasificată)

13.09.2014
Avatar baron
DIN Iaşi
înscris/ă în 26.07.13
SEP-2014
130ron/noapte
+ COPII: 2 -- varsta: 12 & 16 ani

Raport calitate pret corect

Am petrecut impreuna cu familia un mini sejur la aceasta pensiune cu cateva zile inainte de inceputul scolii.

Pensiunea este situata la iesirea din Gura Humorului ceva mai departe de sosea chiar pe munte si ofera o priveliste deosebita atat asupra orasului Gura Humorului cat si asupra muntilor care marginesc acest oras.

Accesul spre pensiune este unul desul de dificil, pe un drum abrupt si ingust. Cred ca iarna este destul de dificil de urcat cu un autoturism.

Pensiunea contine 6 camere duble si un apartament.

Apartamentul in care am locuit noi se afla la mansarda si este ideal pentru o familie cu doi copii mari avand in dotare doua dormitoare unul cu un pat de 1.6ml latime celalalt dormitor cu pat de 1.2 ml latime. Apartamentul la fel ca intreaga pensiune este curat. Ca si minus major punctez baia ingrozitor de mica.

Pensiunea este dotata cu o bucatarie care contine absolut tot ceea ce este necesar pentru prepararea mancarii. La parter mai exista un living destul de generos, dotat cu TV LCD, si sistem audio, o sala separata de luat masa si inca o baie de serviciu.

Partea dinspre strada a curtii pensiunii contine o gradina frumos amenajata iar partea din spate contine o trambulina pentru copii iar restul este folosita de proprietari pentru agricultura. Personal nu am fost deranjat de acest aspect dar poate ar fi fost mai bine ca si acest spatiu sa fie dedicat tot turistilor.

Proprietarii pensiunii sunt niste oameni mai in varsta foarte draguti si politicosi.

Recomand aceasta pensiune mai ales grupurilor de familii prietene.

Impresii încărcate de baron in 13.09.2014 08:55:07

Validat / Publicat: 13.09.14 09:27:44

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (baron); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

[13.09.14 09:11:31]

Mutat în rubrica "Pensiunea Edelwiss, GURA HUMORULUI" (nou-creată pe sait)

Nu am găsit pe site-ul pensiunii clasificarea acesteia.

Ştii cumva câte stele are, ai văzut ceva afişat la recepţie?

- baron
[13.09.14 12:51:08]

@webmaster28:Din pacate nu cunosc numarul de stele. Pensiunea nu avea nici-un fel de panou publicitar pe exterior. Am zarit intr-o camera ce servea drept birou un certificat de clasificare dar nu am retinut numarul de stele. Nici macar pe siteul lor de prezentare nu apare clasificarea.

[13.09.14 13:35:09]

@baron: Am o rugăminte, rog aruncă o privire peste următorul link goo.gl/maps/18NTa.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • ---

- baron
    [13.09.14 21:30:45]

@webmaster26: Coordonate 47.554985:25.876002

[13.09.14 21:44:22]

@baron: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate