ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2014
ÎNSCRIS: 23.08.11
SEP-2014

Thassos, prima iubire nu se uita niciodata

Anul acesta, dupa cum am mai scris aici, am fost la inceputul lunii iulie in Lefkada, pentru doua saptamani, insula frumoasa, superba chiar, recomand tuturor celor care nu au fost sa mearga si eram curios, pentru ca toata lumea imi spunea, daca mergi in Lefkada, o sa uiti de Thassos!

E, la mine nu a mers treaba asta, intr-adevar Lefkada e frumoasa, dar din momentul in care am ajuns acasa, nu ma gandeam decat la un singur lucru: cum sa fac sa vad Thassosul si anul acesta! si uite asa, gand la gand cu mine a fost si sotia mea, asa ca pe la inceputul lui august, am rezervat un studio in Limenas!

Si am fost inspirati, pentru ca aici, in cele 8 zile, am simtit vacanta, am simtit acea liniste, care o cautam cu totii!

Chiar daca, ne-a prins un ciclon si un cutremur, nimic nu putea sa umbreasca acest sejur minunat, chiar daca am fost in locuri vizitate si in ceilalti ani, unii pot sa zica ca devine monoton, pentru noi nu a fost asa, Golden, Paradise, Glikadi, Pachis, Panagia si superbul Limenas, toate aceste locatii, ne-au facut sa ne dam seama ca nu putem lasa sa treaca un an, fara sa vedem insula!!

Trimis de mircea rpd in 08.09.14 22:00:26
Validat / Publicat: 09.09.14 00:54:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 6904 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mircea rpd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pachis Beach

[09.09.14 00:54:29]

In afara de poze, nu-i, mai sus, mai nimic despre Thassos...

Apreciem oricum, stradania. Articolul va fi publicat de dragul pozelor - reusite, btw

iulianic
[09.09.14 09:10:27]

@mircea rpd: Imaginile ataşate sunt frumoase şi meritau arătate şi altora. Păcat că ne povesteşti atât de puţin despre insulă mai ales pentru că ai avut şansa sau - dimpotrivă - neşansa de a traversa acele momente (meteorologice) dificile, care i-au speriat pe mulţi.

Şi eu am fost în Thassos după ce am fost în Lefkada. Mă aşteptam ca diferenţa să nu fie în favoarea mea, totuşi, luând tot ceea ce este frumos din fiecare moment, din fiecare locaţie vizitată şi neavând ca scop principal comparaţia dintre cele două insule, vacanţa în Thassos mi-a plăcut.

mircea rpdAUTOR REVIEW
[09.09.14 14:54:01]

@iulianic: exact asta am vrut sa arat, ca totusi Thassosul ramane Thassos chira dupa ce vezi si Lefkada, iar despre insula iti dai seama fiind pentru al treilea an consecutiv, nu prea mai am ce sa zic, ma duc deja in locuri unde stiu ca ma simt bine, mananc la taverne, unde stiu ca se mananca bine, comentariile-ar fi de prisos! in privinta furtunii, sa stii ca in Limenas, nu prea s-a simtit asa rau, doar ca a plouat napraznic, o noapte intreaga si a doua zi pana pela 15! in sudul insulei, mai precis in Limenaria a fost deranjul mai mare, fiind cu autocarul, tovarasii de drum povesteau, cum apa le-a inundat pensiunea unde stateau!

iulianic, mircea rpd
Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Thassos: